Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Opłacalność instalacji gazowej

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Opłacalność instalacji gazowej

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • PanSamochodzik 31 paź 2010, 16:42
    Czy opłaca się zainstalowanie instalacji gazowej w aucie z silnikiem benzynowym. Podobno jest kilka generacji takich rozwiązań.
    Cytuj
  • Tirowiec 31 paź 2010, 18:35
    To temat rzeka i trudno powiedzieć czy się opłaca. Niektóre silniki nie tolerują gazu jako paliwa. Z tego co wiem to serwis Forda odradza montaż instalacji gazowej. Co różnych generacji. No pewnie, że są. Technologia nie stoi w miejscu. Ja naliczyłem aż 5 generacji.

    - I generacja nadaje się do starszych samochodów w których wykorzystano gaźnik lub wtrysk bez sondy lambda. II generacja stosowana jest w silnikach z jedno- lub wielopunktowym wtryskiem paliwa z podstawowym sterowaniem elektronicznym, sondą lambda oraz katalizatorem. III generacja instalacji montowana jest w autach z silnikami z wielopunktowym wtryskiem paliwa sterowanych elektronicznie, z katalizatorem oraz plastikowym kolektorem. IV generacja stosowana jest w silnikach z sekwencyjnym wtryskiem gazu w fazie lotnej. Na jeden wtryskiwacz przypada na jeden cylinder. Ostatnia generacja to sekwencyjny wtrysk gazu w fazie ciekłej pompowanym pod ciśnieniem 10-12 bar. Eliminuje to dławienie się silnika w zimie. Ale koszt instalacji gazowej i montażu to parę tysięcy złotych.

    Na favore.pl widziałem parę ogłoszeń odnośnie montażu instalacji gazowych. Tylko dobry spec odpowie ci czy w twoim aucie można stosować gaz.
    Cytuj
  • PanSamochodzik 31 paź 2010, 22:30
    Właśnie nie wiem czy w moim aucie (FORD) da się zainstalować instalację. Myślałem, że to prosta operacja, ale jak widzę chyba nie.
    Cytuj
  • zylek 10 paź 2012, 12:24
    Odnośnie katalizatorów, czy ALI - katalizatory skup ma optymalne ceny?
    Gdzieś można wyjść na sprzedaży lepiej?
    Cytuj
  • krzysztofnawrocki 13 cze 2013, 23:09
    Jak dużo jeździsz to się opłaca, jak tylko koło domu, to szkoda kasy. Gaz co roku idzie do góry, więc staje się to coraz mniej opłacalne.
    Cytuj
  • 16 lip 2013, 14:21
    Ja mam i jestem zadowolony, fakt droższe przeglądy ale i tak wychodze na swojeuśmiech
    Cytuj
  • konto_usuniete_415600 13 sie 2014, 16:58
    - wpis usunięty przez moderatora -
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum