Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Sprzedaż auta po wypadku

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Sprzedaż auta po wypadku

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • pela1 2 mar 2011, 11:21
    Proszę o pomoc!!!.Niedawno miałam wypadek samochodowy firma ubezpieczeniowa uznała szkodę całkowitą wypłaciła część wartości pomniejszoną o wartość uszkodzonego pojazdu.
    Teraz zaczynają się schody bo firmę wrak auta nie obchodzi muszę go sprzedać sama. Co najśmieszniejsze wyliczyli jego wartość na 3000 zł (fiat seicento1100).
    Gdzie mogę dobrze sprzedać takie auto w całości wraz z dokumentami tak abym mogła je później wyrejestrować.
    Cytuj
  • Longdroad 2 mar 2011, 12:20
    To typowe zachowanie ubezpieczyciela. Kiedy stwierdzi, że auto jest uszkodzone w 70 proc. to jest to złom, którego nie opłaca się naprawiać.
    Wyceniają to co zostało właściciel sam musi sprzedać. Gdzie sprzedać takie auto. Najlepiej w autozłomie.
    Proszę poszukać na Favore.pl auto złomu [url=http://www.favore.pl/search/?q=autoz%C5%82om&sdescr=1&city=&pid=0&addr=&dist=50&lat=&lon=&ngc=1]link[/url]
    Najlepiej popytać kilku złomiarzy ile by za to dali. Od dochodu trzeba chyba jeszcze policzyć 2 proc. podatku od czynności cywilnoprawnych i odprowadzić do fiskusa.
    Cytuj
  • paragraf54 2 mar 2011, 12:53
    PCC płaci nabywca pojazdu na formularzu PCC-3

    Sprzedający musi natomiast zgłosić fakt sprzedaży samochodu w Wydziale Komunikacji odpowiedniego urzędu. Zabezpiecza to sprzedającego od ewentualnych roszczeń, gdyby nowy właściciel spowodował wypadek lub został ukarany mandatem prowadząc pojazd zarejestrowany jeszcze na starego właściciela. Ponadto zgodnie z ustawą sprzedający powinien w ciągu 30 dni od daty sprzedaży poinformować o tym fakcie ubezpieczyciela.
    Cytuj
  • gamma5 9 cze 2013, 22:45
    W pierwszej kolejności to napisz do ubezpieczyciela, że źle wyliczył wartość pojazdu. Poproś o ponowne przeliczenie i wypłatę różnicy.
    Cytuj
  • clarksoon 28 wrz 2014, 20:27
    zawsze warto zapytać. moja znajoma za lekkie wgniecenie na tylnym zderzaku dostała baaardzo dużo kasy, chociaż klapa bagażnika się zamyka poprawnie i wgl uśmiech nie wiem jakim cudem. ale generalnie czasem to jest duża strata i lepiej pozbyć się samochodu, zamiast kombinować przy sprzedaży z jego "bezwypadkowością". poza tym klepany i szybciej gnije i wgl już nie daje takiego wrażenia wlascicielowi. jesli chcesz sprzedac to tez proponuje np. http://otoskup.pl/ a nie zabawy w aukcje internetowe, na ktorych nikt nie kupuje tak naprawde. z racji tego, ze raczej nie wystawisz rozwalonego auta przy ruchliwej drodze - to moze byc dobry sposob, bo firma do ciebie przyjezdza, robi wycene i wgl, i to masz wszystko w gratisie....
    Cytuj
  • aarkan88 26 maj 2015, 9:12
    Popieram swojego poprzednika. Jeżeli samochód doznał urazu to trudno będzie znaleźć na niego amatora. W skupie aut można szybko załatwić sprawę i pozbyć się problemu. Spotkanie z przedstawicielem nie jest płatne, więc można przynajmniej dowiedzieć się co proponują i przemyśleć swoją decyzję. Osobiście sprzedałem swoje auto bo potrzebowałem kasy, a oni mi ją dali od razu.
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum