Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Używany samochód rodzinny do 30 - 40 tysięcy

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Używany samochód rodzinny do 30 - 40 tysięcy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Samochody, usługi transportowe 1 2 3 4 5 6 7 z 9  
  • Apoliner 13 mar 2011, 23:56
    Witam,

    lada moment planuję zakup używanego auta do użytku 4 osobowej rodziny. Użytkowany będzie głównie w mieście (częste korki), ale kilka razy w roku dalsze trasy (w góry na narty np. do Czech czy np. wakacje w Chorwacji). Ważny jest dla mnie duży bagażnik, niskie koszty eksploatacji, możliwie dobre osiągi oraz komfort. Nie mam preferencji dot. typu silnika (diesel czy benzyna). Chcę wydać na samochód 30-40 tysięcy (nie wliczając opłat typu podatki, akcyzy, ubezpieczenie).

    W kręgu moich zainteresowań jest szczególnie kilka modeli: VW Passat, Skoda Octavia, Ford Focus, Opel Vectra, Toyota Avensis. Nie nastawiam się na konkretny model, bo wiem że może mi się nie udać trafić dobrze utrzymanego egzemplarza, a też nie chcę szukać auta pół roku.

    Proszę o Wasze opinie, porady. Co Wy wybralibyście na moim miejscu?
    Cytuj
  • Bandito 14 mar 2011, 0:32
    Pierwsza rada jakiej mogę Ci udzielić - w życiu ale to nigdy w życiu nie kupuj w komisie lub od handlarza z allegro albo innego serwisu. Pamiętaj, handlarz/komis zawsze będzie chciał nieźle zarobić, więc wypastowane auto prawie na pewno będzie mocno zajeżdżone i oczywiście z nieźle skręconym licznikiem. Raz się nabrałem i już nigdy nie zaliczę takiej wtopy.
    Cytuj
  • Yosemitysam 14 mar 2011, 8:11
    no... z handlarzami zgadzam się w 100% - wystarczy spojrzeć na oferty w sieci, wybrać model i jakiś rocznik i co? prawie wszystkie sztuki ze zblizonymi przebiegami wielki uśmiech szukaja frajerow, ktorzy wezma kilkuletnie auto i sa swiecie przekonani, ze 150tys. km to originalny przebieg uśmiech oczywiście wszystko potwierdza sfałszowana ksiazka serwisowa z niemieckimi pieczatkami (czyste ksiazki serwisowe kazdej marki oraz pieczatki mozna kupic bez trudu). tymczasem taka "igiełka" ma najechane ponad 300tys. i czeka ja seria wizyt w serwisie i wymiana polowy podzespolow...
    Cytuj
  • Ervin 14 mar 2011, 9:14
    Modele wybrałeś w miarę OK (może prócz opla i forda), dodałbym do tej grupy audi a4 - sam posiadam i jestem bardzo zadowolony!
    Cytuj
  • Domatorres 14 mar 2011, 11:16
    A ja zdecydowanie NIE polecam peugeota 307 kombi 1.6hdi. Auto z 2007, przebieg 120tys. i ciągle problemy z elektryką. Unikaj w ogóle francuzów - dobrze Ci radzę. Kuszą niższą ceną, ale po zakupie i tak popłyniesz z kasą, więc lepiej od razu kupić coś lepszego.
    Cytuj
  • Farrel 14 mar 2011, 12:52
    Z zaproponowanych przez Ciebie samochodów wziąłbym octavię - właściwie to samo co passat, tylko łatwiej trafić dobry egzemplarz. Passaty przywożone z Niemiec do Polski to już najczęściej zajechane auta. Focus sporo mniejszy bagażnik, vectra w ogóle pomijając wygląd wózka zakupowego technicznie jest kiepska. Avensis fajna, ale droga w naprawach i jakaś taka bez wyrazu.
    Cytuj
  • Gaik 14 mar 2011, 13:44
    Używane, używane... a może nowe za 40 tysięcy?
    Nowa octavia tour, co prawda to wybiedzona wersja zwykłej octavii, ale masz duże rodzinne auto za ok. 40 tys. zł.
    Tutaj masz cenniki: http://www.skoda-auto.pl/pl/oferta/modele-osobowe/nowa-octavia-tour/cenniki.html
    Cytuj
  • Apoliner 14 mar 2011, 17:05
    Kurka, faktycznie niezła propozycja... zabiłes mi ćwieka. Problem w tym, że za te 40 tys. jest słabizna 1.4 80KM skrzywienie, 1.6/75 kW (102 KM) jest już za 47tys. a to już za bardzo wykracza poza mój budżet smutny
    Jeździł ktoś tym 1.4?
    Cytuj
  • Filiposlaw 14 mar 2011, 17:41
    Ja mam octavię I 1.4 75KM i nie jest to demon prędkości, ale spokojnie starcza do miasta i na wypady za miasto i na wakacje. Ta nowa octavia jest sekundę lepsza do setki od mojej, więc myślę że da radę.
    Cytuj
  • Ferdynand 14 mar 2011, 19:54
    Nie bierz vectry! Duża krowa i na długie trasy fajna, ale bez przerwy jakieś problemy i bardzo traci na wartości. Ja mam model z 2003 1.8 benzyna bez turbo. Niestety do tak dużego auta silnik za słaby i pali jak smok.
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 9  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum