Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Wymiana świec zapłonowych

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wymiana świec zapłonowych

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • olo92 5 wrz 2010, 16:26
    Odziedziczyłem mój samochód po ojcu. Kilka dni temu spytałem się go, czy kiedykolwiek wymieniał świece w samochodzie. Powiedział, że odkąd kupił auto 6 lat temu świece nie były wymieniane. Czy warto zmienić świece zapłonowe? Czy jest to trudna czynność?
    Cytuj
  • gieniek 5 wrz 2010, 20:21
    O ile nie masz dwóch lewych rąk to powinieneś sobie poradzić wielki uśmiech
    Cytuj
  • waclaf 5 wrz 2010, 21:33
    Jeśli chodzi o świece, to powinno się wymieniać je 30-50 tyś km. Jeśli masz samochód na gaz to trzeba to robić częściej.
    Cytuj
  • fredi 5 wrz 2010, 22:37
    Głównym czynnikiem przyspieszającym zużycie świec zapłonowych jest duży przebieg. W wyeksploatowanych samochodach na świecach bardzo szybko gromadzą się osady, które utrudniają przeskok iskry. Więc jeśli masz stary samochód to warto to robić częściej.
    Cytuj
  • gieniek 5 wrz 2010, 23:47
    waclaf napisał:Jeśli chodzi o świece, to powinno się wymieniać je 30-50 tyś km. Jeśli masz samochód na gaz to trzeba to robić częściej.
    Przy wymianie świec zapłonowych powinno się też wymienić przewody zapłonowe. Wadliwe działanie przewodów niekorzystnie wpływa na przebieg procesów w komorze spalania, czego efektem jest spadek mocy oraz zwiększone zużycie paliwa.
    Cytuj
  • waclaf 6 wrz 2010, 1:42
    Olo jeśli chcesz to zrobić sam, to będziesz potrzebował nowy zestaw świec oraz odpowiedni klucz nasadowy.
    Cytuj
  • gieniek 6 wrz 2010, 9:28
    Pamiętaj żeby nowe świece początkowo wkręcić ręcznie, a dopiero potem dokręcić kluczem. Uszkodzenie gwintu w głowicy oznacza spore koszty naprawy.
    Cytuj
  • waclaf 6 wrz 2010, 11:29
    Aha jeszcze jedno wielki uśmiech Łatwo jest się pomylić w kolejności przewodów. Proponuję wymienić najpierw pierwszą, nałożyć przewód i dopiero wtedy zabieramy się za wymianę kolejnej świecy.
    Cytuj
  • olo92 6 wrz 2010, 14:16
    Słyszałem kiedyś, że można wyczyścić świece, zamiast wymieniać je na nowe. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?
    Cytuj
  • waclaf 6 wrz 2010, 17:07
    Drapanie czymkolwiek po elektrodach świecy może spowodować uszkodzenie porcelitowych izolatorów i efekt przeciwny do zamierzonego. Jedyną dopuszczalną ingerencją jest regulacja odstępu elektrod świec zapłonowych. Więc moim zdaniem nie jest to zbyt dobry pomysł uśmiech
    Cytuj
1 2 z 2  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum