Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Wysyłka auta do afryki.

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wysyłka auta do afryki.

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Sebeqpl 12 mar 2012, 11:35
    Witam!

    Wraz z znajomym mamy pomysł by zacząć handlować używanymi autami wysyłając je do Afryki. (Odbiorca w afryce zaufany - ojciec mojego kolegi.) Oczywiście na początek chcemy po prostu spróbować z jednym transportem.

    Jeśli chodzi o eksport to w internecie jest bardzo mało informacji. Może ktoś z użytkowników tego forum zajmował się czymś podobnym i zdradzi gdzie szukać informacji i na co zwrócić uwagę.

    Czy warto jechać np do Niemiec i tam kupić auto i wysłać je przez port w Hamburgu?
    Czy w sprawach handlowych czyli kupno/wysyłka auta w Niemczech można dogadać się po angielsku?

    Jak wyglądają sprawy celne,opłaty skarbowe itp. Czy opłaca się bardziej kupić auto i wysłać przez firmę spedycyjną z Polski?

    Proszę o jakiekolwiek porady, to moje pierwsze podejście do biznesu i jeszcze nie wiem od czego zacząć. Gdzie szukać informacji itp.

    Z góry dzięki za wszelkie info! uśmiech
    Cytuj
  • 12 mar 2012, 14:54
    Trudne zagadnienie. Jeśli to twój pierwszy biznes, to może warto by było zainwestować trochę w [url=http://]doradztwo finansowe[/url]? Przelicz to dokładnie, jeśli jesteś pewien zysku, może to okazać się najlepszym rozwiązaniem. Będziesz wtedy mógł zapytać się o wszystkie zagadnienia natury prawnej i finansowej.
    Cytuj
  • Jola11 4 cze 2012, 14:40
    uśmiech Witam. Mam dużą wiedzę na ten temat, sama próbuje nawiazać kontakty w Afryce.Proszę o kontakt bezpośrednio na email.
    Pozdrawiam
    Cytuj
  • futures 4 wrz 2012, 18:09     (ostatnio zmieniony przez autora 15 wrz 2012, 20:56, w całości zmieniany 1 raz)
    Zadzwoń do gościa z transport aut - on trochę wozi po europie. Pewnie ma wiedzę, gdzie co i jak.. przebiegły Zresztą, facet prowadzi też pomoc drogowa Złotoryja - licencja, ubezpieczenie etc. wielki uśmiech
    Cytuj
  • Natalia33 27 lut 2013, 10:35
    Nie wiem czy Afryka akurat ( trzeba by sprawdzić) ale na pewno firmy do transportu samochodów na terenie Europy szukać można przez
    Przywoziliśmy auto z Włoch i tam znalazłam przewoźnika
    Cytuj
  • june45 19 sie 2014, 9:21
    Może spróbuj przetransportować samochód tirem? Przeczytaj sobie [url=http://fracht.pl/poradnik/wpis/jak-zorganizowac-bezpieczny-transport-tir-em-do-afryki/]wskazówki o bezpiecznym transporcie do Afryki[/url].
    Cytuj
  • asiaczaj 7 paź 2018, 22:20     (ostatnio zmieniony przez autora 7 paź 2018, 22:20, w całości zmieniany 1 raz)
    Witam!
    Zauwazylam dzis Pana wpis o autach wysylanych do Afryki. Podobny pomysl zainteresowal mojego chlopaka (ktory jest z Kamerunu) wiec chcialam zapytac czy udalo sie Panu cos rozkrecic?
    I czy jest jakas stala firma w Polsce ,ktora sie transportem morskim do Afryki zajmuje?

    Bede bardzo wdzieczna za pomoc i jakiekolwiek informacje!

    Pozdrawiam serdecznie!
    Asia
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum