Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Czytnik do e - booków

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czytnik do e - booków

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Lamer 5 lis 2010, 15:06
    Książki elektroniczne stają się coraz popularniejsze i podobno są tańsze. Nie wiem jednak czy każdy czytnik będzie odtwarzał e-booka. Nie chcę wydać kilkuset złotych na coś co będzie mi bezużyteczne. Tych czytników jest tak dużo, że trudno sie w tym połapać.
    Najważniejsza jest dla mnie funkcjonalność a później cena. Jakieś propozycje.
    Cytuj
  • Holo_gram 5 lis 2010, 18:34
    Dobrze sprawdzić, czy urządzenie, które chcemy kupić ma:
    *możliwość czytania plików w formatach ePub, mobi, eReader, pdf, doc, html
    *dostęp do księgarni Amazona, Barnes&Noble, Fictionwise, O-Reilly, Munseys, Smashwords i wielu innych. Amozon ma być lub już jest dostępny także dla Polaków.
    *dostęp do darmowych księgozbiorów Project Gutenberg, Feedbooks i Google Books
    *kolorowy ekran (bardzo rzadko spotykane.. na razie).
    *dostęp do Internetu przez Wi-Fi

    Generalnie premiera iPada zamieszała na rynku. Eczytniki i netbooki stanęły na krawędzi. Sam czytnik potrafi kosztować 1000 zł i więcej i nie widzę sensu kupowania czegoś takiego. Ceny książek elektronicznych też nie są aż tak niskie, aby zrekompensować zakup czytnika. Najtańszym czytnikiem jest polski eClicto, ale według mnie słaby.

    Tu jest potężny tekst o e-bookach
    http://www.frazpc.pl/artykuly/355591,Zamiast-papieru.html

    a tu ceny
    http://www.ceneo.pl/Czytniki_e-book

    Co do formatu książek, to dobry czytnik nie powinien mieć z tym kłopotów.
    Cytuj
  • Barnaba56 5 lis 2010, 21:12
    Takie bajery nadają się w podróży. Po co wydawać 1000 zł na takie gadżety kiedy się z tego korzystać nie będzie.
    Cytuj
  • Komputerowiec 6 lis 2010, 0:20
    A może warto pomyśleć o czytniku OYO - dostępny ma być w Empiku za ok. 650 zł i zdaje się jest najtańszym rozwiązaniem na rynku. W empiku można też będzie kupować ebooki na niego. Ma 2 GB pamięci a bateria starcza na przeglądnięcie 8 tys. stron. Niestety wyświetlacz jest czarnobiały, ale za to można czytać w pełnym słońcu, bo ekran nie odbija światła.

    Cytuj
  • Lamer 6 lis 2010, 6:11
    O tym OYO to nie słyszałem, ale dzięki za info. 650 zł to dużo mniej niż 1000 zł za inne czytniki. Ciekawe jaki będzie w rzeczywistości.
    Cytuj
  • Studencik 6 lis 2010, 8:49
    My studenci nie lubmy przepłacać za nic, a OYO wydaje się być najtańszy. Jednak na uczelni taki czytnik jest bezużyteczny, bo książek studenckich zapewne na niego nie będzie.
    Cytuj
  • Barnaba56 6 lis 2010, 11:23
    Zgadzam się ze Studencikiem. Cena e-czytnika czy jak kto woli e-readera jest ważna, ale trzeba mieć co czytać. Czytnik sklepu Amazon Kindle jest tańszy - wliczając ekspresową wysyłkę ze Stanów wersja 3G kosztowała ok. 610 zł. Na Allegro widziałem po 530 zł.

    Problem z OYO to może być słaba dostępność książek! O jakiś nowościach pewnie będzie można zapomnieć. Z tego co się orientuję, OYO połączy się przez WiFi tylko ze sklepem Empik.
    Cytuj
  • konto_usuniete_213055 7 gru 2010, 10:04
    Wirtualna księgarnia Google'a oferuje 3 miliony pozycji, zarówno płatnych bestsellerów, jak i bezpłatnych dzieł klasyków. Firma wkracza na rynek zdominowany przez silnego gracza. o ważne w projekcie Google'a to fakt, że książki można czytać na dowolnym urządzeniu, które ma połączenie z internetem.

    http://di.com.pl/news/34871,0,Rusza_Google_eBookstore.html

    I nie potrzeba żadnego czytnika
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum