Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Odtwarzacz DVD czy Blu - ray

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Odtwarzacz DVD czy Blu - ray

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Greed 5 lis 2010, 10:58
    Czasem lubię sobie poogladać fajne filmy. Chodzę do kina, ale nie zawsze mam na to czas. Myślałem o zakupie odtwarza płyt i tu właśnie moje pytanie. Odtwarzacze DVD są po ok 100 zł, a Blu-ray po nawet 1000 zł. Opłaca się wydawać aż tyle na Blu-ray i jak to jest z filmami.
    Cytuj
  • DR_ZYSK 5 lis 2010, 13:02
    Ja mam DVD i na razie nie myślę o Blu-ray.
    Po pierwsze DVD wciąż jest na topie i każdy film wychodzi na tym nośniku.
    Ceny odtwarzaczy faktycznie przyprawiają o ból głowy. Ale jak nie ma się telewizora HD najlepiej FullHD to nie ma sensu kupować Blu-ray.
    Inną sprawą są ceny filmów. Ten sam film na DVD kosztuje np. 40 zł, a na Blu-ray aż 100 zł. Można też iść do wypożyczalni takich jak BeverlyHills, ale cena wypożyczenia Blu-ray to 30 zł.
    O detalach technicznych nic nie powiem - nie znam się na tym i w zasadzie mało mnie to obchodzi.
    Cytuj
  • samuraj 13 lis 2010, 14:34
    Według mnie i jedno i drugie rozwiązanie jest już średnim pomysłem. Świat idzie do przodu, więc nie ma sensu inwestować w taki sprzęt skoro na rynku mamy nowe rozwiązania. Warto wejść na tę stronkę http://www.humanmedia.pl/oferta.html i poczytać o odtwarzaczach multimedialnych. Uważam, że jeśli chcesz kupić sprzęt dobrej jakości do odtwarzania filmów, to powinieneś zainwestować właśnie w coś takiego.
    Cytuj
  • CoolerFan 13 lis 2010, 17:59
    Odtwarzacze DVD są bardzo tanie. Może je kupić już za 100 zł. Jest to technologia już leciwa, ale bardzo popularna. Ludzie mają ten dziwny nawyk, że chcą mieć nowość, z której i tak nie będą korzystać.
    Tak było z telewizorami HD. Klienci rzucili się na te nowinki choć i tak nie mieli co oglądać. Dopiero teraz pojawiły się kanały HD i zakup takiego telewizora ma sens.
    Cytuj
  • Greed 13 lis 2010, 20:20
    Chyba jednak kupię DVD. Byłem w Saturnie i widziałem ceny filmów. Zastanawiam się kto kupuje płyty Blu-ray po 90 czy 100 zł. Czasem fajne produkcje za grosze dołączane są do gazet, więc większy sens ma DVD. Widziałem coś w rodzaju magnetowidu połączonego z DVD za ok 200 zł. Takie coś też mnie zadawala, bo ceny nagrywarek DVD są wciąż wysokie.
    Rozważając zakup Blu-ray myślałem o tych ekstra widokach, wyraźnych postać. Nigdy tego nie widziałęm, tylko słyszaem.
    Cytuj
  • 24 paź 2011, 16:54
    Wiesz, odtwarzacze dvd niby potaniały, ale tak naprawdę jak chcesz dobry i pod dobry telewizor, to też musisz wydać pieniądza. Ja nie mam jakoś szczególnie wygórowanych wymagań, potrzebuję wyjść HDMI oraz wejścia na USB, no i takiego modelu to poniżej 200zł na pewno nie znajdziesz. Teraz się zastanawiam jednak nad odtwarzaczem Sony Blu-ray.
    Cytuj
  • xudneg 27 lis 2011, 11:30
    ani to ani to ja kupiłem multimedialny odtwarzacz sieciowy DP1 i jest rewelacja filmy z laptopa mogę odtwarzać na telewizorze, nie ma zbędnych kabli uśmiech
    Cytuj
  • Favoritka87 27 gru 2011, 14:44
    uważam, że blu - ray spokojnie można sobie zafundować teraz coraz więcej filmów jest nagrywanych w na blu-ray więc raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem filmów nagranych w tym trybie , poza tym jest duzo lepszy obraz z tego blu ray jak żyleta bardzo fajny zestaw w dobrej cenie
    Cytuj
  • annaskora75 19 sty 2012, 13:40
    Co prawada Blu-raye tanieją z dnia na dzień, i teraz ich cena niewiele się różni od DVD playerów, to ja głosuję na odtwarzacz dvd, z prostego względu: dostępność filmów w tym formacie... Brdisc to jeszcze fanaberia jest...
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum