Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Elektronika z Korei wykończy Panasonica i Nokię

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Elektronika z Korei wykończy Panasonica i Nokię

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • John_Wayne 28 kwi 2011, 8:51
    Co to się dzieje. Nokia zwalnia 7 tys. osób po źle wiedzie się jej na rynku, Panasonic zwalnia 16 a może 40 tys. osób, bo konkurencja ze strony LG i Samsunga miesza im w wynikach sprzedaży.
    Jak tak dalej pójdzie to za 10 lat producenci aut z Europy zostaną zdziesiątkowani przez Huindya i KIA.
    Im mniejsza konkurencja tym większe zakusy na wyższe ceny, a to oznacza, że za wszystko zapłacimy drożej.
    Cytuj
  • Fazzy 28 kwi 2011, 10:03
    No to przestać kupować od Koreańczyków i sami padną. Prawa rynku są jak prawa dżungli, przetrwa najsilniejszy, a tu ta firma która sprzeda najwięcej i zarobi na tym.
    Cytuj
  • Asusek 28 kwi 2011, 13:24
    A ja myślę, że tacy producenci jak HP czy Dell będą następni. Samsung przecież produkuje komputery, chińskie Lenovo też. na razie cenowo nie odstają od czołówki i mając wybór między np. Lenovo a HP wybiorę póki co tego drugiego producenta zwłaszcza, że serwis door-to-door się sprawdził w moim przypadku i usterka została szybko naprawiona.
    Cytuj
  • Ciekawski 28 kwi 2011, 14:43
    Asusek powinien chyba mieć Asusa a nie HP wielki uśmiech
    Cytuj
  • Asusek 28 kwi 2011, 18:09
    A kto komu zabroni mieć dwa czy trzy komputery różnych producentów? mam taki i taki, a może i jeszcze stacjonarny się znajdzie.
    Cytuj
  • ekonomista 28 kwi 2011, 19:46
    Firmy same są sobie winne. Był czas i wciąż jest, że inwestuje się tam gdzie taniej. Tylko Koreańczycy i Chińczycy zaczęli szybko uczyć nowej technologii i tworzyć już swoją. Przykład producenta chińskiego od telekomunikacji Huawei, który zarobił 27 mld $ (raczej to przychody niż zysk). A co będzie za 10 lat?
    Nagle okazało się, że biorcy technologii stają się ich dostawcami.
    Amerykanie i inni inwestują w branżę motoryzacyjną, a za 20 lat przyjdzie im za to zapłacić. O ile obecnie chińskie auta to kicha, ale za X lat będzie tak samo jak ze wspomnianym KIA i tym drugim producentem. Szturmem zaczną zdobywać rynek.
    Cytuj
  • DC10 28 kwi 2011, 20:09
    Philips też sprzedał dział TV to konkurencja go wykańcza. A ten sprzęt Koreański wcale nie jest jakoś tańszy od innych.
    Nie wiem co się stało z Grundig czy Thomsom bo jakoś ich sprzętu nie widzę w sklepach. Może padli, albo zmienili branżę.
    Cytuj
  • CrossFire 29 kwi 2011, 0:07
    Grundig zbankrutował w 2003 roku płacz ale marka wciąż istnieje. Teraz jest pod kontrolą Turków, a ci z kolei są właścicielami Beko (pralki, lodówki). Thomson z kolei sprzedał dział TV Hindusom, ale nie tak dawno działem w reklamówce jednego ze sklepów telewizor Thomsona. Z kineskopowymi już skończyli i teraz produkują wyłącznie płaskie telewizory.
    Cytuj
  • Enterowiec 29 kwi 2011, 7:49
    Można sobie wyobrazić taką sytuację, że supremację przejmują Samsung, LG i ktoś tam jeszcze. Im mniej firm tym szybciej mogą stworzyć jakiś monopol czy kartel dyktujący ceny .. w górę rzecz jasna. Regulatorzy przymkną oko bo i tak za wiele zrobić nie będą mogli. I skończy się sprzęt dla przeciętnego Kowalskiego. Wrócimy do czasów gdzie TV był luksusem.
    Kupujcie Samsungi i jemu podobne a wyjdzie wam to bokiem w przyszłości.
    Cytuj
  • Szaraczek 29 kwi 2011, 8:54
    Ciekawy temat bo ja też kupiłam telewizor Samsung choć dookoła było pełno innych. Sprzedawca mnie zachęcał i zachwalał co tam nie ma jakie funkcje. A ja tak naprawdę korzystam tylko ze zmiany kanałów i niczego więcej. Dodatkowo skusiła mnie 5 letnia gwarancja za chyba 10 proc. wartości telewizora.
    Cytuj
1 2 z 2