Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Kupno magnetowidu video

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kupno magnetowidu video

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • PrePaidPhone 28 maj 2011, 12:43
    Mój magnetowid zepsuł się jakiś czas temu i naprawiać się go nie opłaca. Mam trochę kaset video i czasem lubię wrócić do klasyki. Szkoda mi to wyrzucić. I teraz nie wiem czy kupować jakieś video bo przecież to jest już przeżytek czy w ogóle wszystko wywalić i zapomnieć, że było coś takiego jak kaseta VHS.
    Cytuj
  • 6CiS 28 maj 2011, 15:21
    Jak masz sentyment do kaset VHS to magnetowid można kupić za 100 zł. W zeszłym roku widziałem jakiegoś Funai z DVD za grosze.
    Kaseta video to już faktycznie przeżytek, ale ja do dzisiaj mam magnetowid Panasonica który śmiga jakbym go kupił wczoraj. Też żal mi go wyrzucić choć do najmniejszych nie należy.
    Cytuj
  • Crack 28 maj 2011, 16:13
    W sumie każde video z czterema głowicami będzie dobre. Można też pomyśleć o zgraniu kaset na płytkę DVD, jeśli to są jakieś cenne momenty z życia. Z tego co wiem do od czasu do czasu kasety powinny być przewijane, aby nie nastąpił ich rozkład. Z czasem i tak jakość filmu spada, a ż w końcu nic nie widać lub obraz jest bardzo zamazany.
    Cytuj
  • Divix 28 maj 2011, 20:09
    Jak tak bardzo zależy ci na video to zobacz na coś w stylu combo - LG VCR V280.
    Odtwarzacz DVD z wbudowanym sześcio głowicowym magnetowidem o kompaktowych wymiarach. Certyfikowany odtwarzacz DivX 3.0, 4.0, 5.0, XviD. Posiadający wsparcie dla polskich znaków. Urządzenie odczytuje coraz popularniejsze formaty muzyczne MP3 i WMA.

    Tylko mankamentem jest cena ok 400 zł. No ja bym za to co najwyżej dał połowę i to też bym się zastanawiał. Wiem, że wiele osób ma jeszcze video w domu, choć filmów i tak już nie wypożyczysz.
    Cytuj
  • DeusEX 28 maj 2011, 21:33
    Kiedyś to jeszcze Beverly Hill Video miało pełno kaset video, nawet potworzyli małe punkty kiedy DVD rozepchało się na rynku. Ale chyba od 4-5 lat w wypożyczalni są tylko DVD i coraz częściej BluRay.
    Co do tematu to można zrobić tak

    1. nagrywarka DVD z HDD (polecam z HDD, gdyż są tam funkcje edycyjne i materiał VHS zgrany hurtem poddasz edycji bez potrzeby PC)
    lub
    2. karta TV do komputera (też zgrasz hurtem i j/w)

    Ale obu technik nie polecam bo są niewarte świeczki. Te karty do zgrywania kaset są nic nie warte i generalnie bardzo słabo to wygląda. Mówię o zestawach do zgrywania kaset za 50 zł.
    Cytuj
  • PCdrom 29 maj 2011, 0:22
    Wywal na złom i zapomnij. jak już inwestować to w Blueray bo DVD to już też przeżytek. Szkoda czasu i pieniędzy na VHS i inne dziwadztwa.
    Cytuj
  • Pifko4YOU 29 maj 2011, 7:10
    daj sobie spokój z antykami. propozycję kupna wideo za 400 zł uważam za niedorzeczną.
    Na serwisach aukcyjnych używane odtwarzacze chodzą po max 100 zł i to z przesyłką.
    Co ci po sentymencie jak to tylko miejsce zajmuje. Kiedyś w domu mieliśmy całą szafkę kaset,
    też szkoda było wyrzucić, bo przecież się kupowało za cięzko zarobione pieniądze.
    Tylko nie było kiedy ogladać i jakość odtwarzania była słaba. Więc po co coś takiego trzymać?

    Cytuj
  • MSBulk 29 maj 2011, 9:15
    Zgadzam się, pojedyncze kasety można przegrać na płytkę czy dysk twardy, a resztę się pozbyć.
    Wideo jeszcze w 2004 roku było może jeszcze warte trzymania, ale nie teraz.
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum