Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Projektor domowy, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Projektor domowy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • hekate 29 lip 2011, 15:45
    Zanim kupi się projektor trzeba jeszcze pomyśleć co zrobić, żeby pokój w którym będą wyświetlane filmy był odpowiednio zaciemniony, bo zwykłe żaluzje czy rolety na pewno się nie sprawdzą. Do tego również dobrze jest kupić odpowiednią tablicę, gdzie obraz będzie wyświetlany, bo biała ściana jaka by nie była, też nie jest idealnym rozwiązaniem.
    Cytuj
  • 6 lut 2012, 16:11
    To ja dorzucę do wątku jeszcze jedną kwestię – ostatnio pojawiła się na rynku kamera z projektorem wbudowanym w korpus (a właściwie w tę klapkę od wyświetlacza LCD), testował ktoś już to rozwiązanie. Sprawdzi się jako projektor domowy?
    Cytuj
  • 31 maj 2012, 11:46
    jako profesjonalny projektor zapewne się nie sprawdzi, ale jako dodatek do kamery, jak najbardziej
    Cytuj
  • fas24 31 maj 2012, 15:41
    Ostatnio wśród moich znajomych te kamery z projektorem stały się pożądanym gadżetem. Oglądałam, testowałam i mam już swoje zdanie. Wyświetlany obraz ma imponujące rozmiary. Film oglądaliśmy na gładkiej, domowej ścianie i faktycznie zaskoczył mnie jakością. Projekcja największą frajdę sprawiła dzieciom. Zatem zgodzę się z przedmówcą, że nie jest do profesjonalny projektor, ale dodatek do kamery rodzinnej, który daje sporo frajdy.
    Cytuj
  • konto_usuniete_307805 14 cze 2012, 13:44
    Jeżeli ktoś chciałby oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości to moim zdaniem pomimo rozwoju technologicznego telewizorów nadal projektor filmowy daje większą frajdę niż telewizor.Po części ze względu na wielkość obrazu a po części na konieczność zaciemnienia pokoju. Dlatego widza nie rozpraszają elementy otoczenia.Widzi tylko ekran z wyświetlanym obrazem i skupia się wyłącznie na samym filmie lub wydarzeniu, tak jak w kinie. Na przykład mecz w domu na wielkim ekranie może dać niezapomniane wrażenie uśmiech .

    Nie zgodzę się z tym, że do projektora konieczna jest ogromna przestrzeń.
    Już z odległości ok. 2 metrów od ekranu można oglądać obraz o przekątnej 100 cali w formacie 16x9.
    Gdyby ktoś chciał sprawdzić w teorii to może na stronie:

    Domowe projektory filmowe nie mają tak dużej jasności wyświetlanego obrazu jak projektory prezentacyjne bo służą do innych celów.
    Każdy projektor też szumi. Projektor prezentacyjny, który na dużej sali konferencyjnej, przy dużej ilości osób podczas wykładu jest tylko lekko słyszalny, w domowym zaciszu huczałby niemiłosiernie. Ponadto w małych pomieszczeniach obraz z tak jasnego światła by raził wzrok i bardzo męczył zamiast relaksować widza.
    Zaciemnienie pomieszczenia jest konieczne,ale na prawdę wystarczy ciemna (czarna lub brązowa roleta) nie przepuszczająca światła i pokój jest całkowicie zaciemniony.

    Nie ma sensu kupować projektora o mniejszej rozdzielczość niż HD, gdyż nie jest to przyszłościowe rozwiązanie, a obraz HD dużo traci na jakości. Natomiast jeżeli projektor już jest HD READY lub FULLHD to należy wyświetlać na nim filmy właśnie w takiej jakości.
    Czyli podłączyć urządzenie wysyłające na projektor sygnał w takim formacie np. Bluray, komputer czy dekoder telewizji cyfrowej z kanałami HD. Mniejszy format obrazu wyświetlany na takim projektorze będzie zauważalnie gorszy, a czasami wręcz irytujący na tyle,że nie będzie nadawał się do oglądania. Wynika to min. z tego faktu,że duży obraz wyświetlany z projektora jest na tyle uszczegółowiony,że oko ludzkie może wyłapać wszystkie niedoskonałości obrazu, które zaraz zaczną przeszkadzać, a nawet dokuczać.

    Pomijając szczegółowe aspekty techniczne ekranów może być w kolorze szarym lub białym. Koniecznie z czarną obwódką wokół miejsca projekcji, która min. ogranicza odbijanie się obrazu na pozostałe elementy pomieszczenia. Ekrany szare dają lepszą czerń, która może na białych ekranach wyglądać troszkę blado. Rozmiarowo obecnie uniwersalnym standardem są ekrany 16x9 w których jest też nagrywana większość filmów, a oczywiście można wyświetlać obraz też w innych formatach. Dobrze by było gdyby ekran był rozwijany elektrycznie.gdyż taki ekran powoduje zawsze zwijanie i rozwijanie materiału w odpowiedni i ciągle ten sam sposób, dzięki czemu ekran dłużej jest prosty bez niepożądanych fałd.

    Dopiero dobry i dookólny dźwięk z odpowiednio rozmieszczonych kilku głośników razem z wyświetlanym obrazem daje pełne wrażenie z seansu.
    Jeżeli ktoś chce oglądać telewizje to zdecydowanie nie potrzebuje projektora. Tu zresztą telewizor wygrywa w każdym aspekcie. Dźwięk nie jest na tyle istotny a obraz jest zawsze żywy, bez względu na porę dnia czy zaciemnienie pomieszczenia. Ponadto odpada bardzo ważna rzecz , którą większość pomija - żywotność lampy projektora, która jest zdecydowanie krótsza niż ekran jakiegokolwiek telewizora i trzeba ją co jakiś czas wymieniać.

    Jeśli chodzi o kamerki z projektorem to jest to dobry dodatek do kamerki, ale nie ma nic wspólnego z prawdziwymi projektorami.
    Jakość - jest poniżej formatu dvd. Kolor- Projektor wypuszcza czarno biały obraz,a kolory są sztucznie tworzone za pomocą wbudowanych nakładających się filtrów - czerwonego,niebieskiego i zielonego Dzięki temu jest budowane wrażenie kolorowego obrazu. Źródło obrazu - można wyświetlać jedynie obraz nagrany kamerą , nie ma możliwości puszczenia dowolnego filmu np. z pliku. Jednak jest to naprawdę świetna zabawka, umożliwiająca pokazanie w szerszym gronie zaraz po nagraniu filmu kamerą na dowolnej płaskiej powierzchni - bez troski o instalację dodatkowych kabli czy jakiegokolwiek innego sprzętu.

    Podsumowując do telewizji tylko telewizor.
    Do filmu projektor,ale zwracając uwagę na wszystkie pozostałe elementy zestawu - dekoder dźwięku, głośniki, ekran, zaciemnienie pomieszczenia - co już razem niestety znacznie podnosi koszty zakupu, więc przy ograniczonym budżecie lepiej kupić telewizor.
    Cytuj
  • 6 lip 2012, 16:25
    No właśnie jak to jest z tymi projektorami? Wszędzie piszą, że jak mamy kamery z projektorem to możemy odtwarzać obraz na jakiejkolwiek ścianie czy płótnie. Nie wiedziałam, że kamery z projektorem wymagają jeszcze dodatkowego zacienienia. Czyli, że np. jeżeli będę chciała odtworzyć obraz w ogródku na ścianie domu przy sporym nasłonecznieniu to nie da rady? W ogóle gdzie wy odtwarzacie takie na grania przy użyciu projektora?
    Cytuj
  • pistacja 29 sty 2013, 11:26     (ostatnio zmieniony przez autora 29 sty 2013, 11:26, w całości zmieniany 1 raz)
    Marzy mi się taki projektor w mieszkaniu. To jak dla mnie takie ulepszone kino domowe. Aktualnie zbieram na swój własny i mam nadzieję, że do kolejnej zimy się wyrobię uśmiech
    Cytuj
  • mscislaw 10 kwi 2013, 13:25
    Przed kupnem można przecież wynająć projektor multimedialny. Przetestować, obejrzeć film. Wtedy będzie pewność że warto jest zainwestować w dany sprzęt.
    Cytuj
  • pistacja 11 kwi 2013, 9:39     (ostatnio zmieniony przez autora 11 kwi 2013, 9:40, w całości zmieniany 1 raz)
    A możecie mi może polecić jakiś konkretny projektor, który mieściłby się w granicy finansowej do 1500zł? Postanowiłam zrobić sobie taki urodzinowy prezent, ale nie wiem zupełnie od czego zacząć poszukiwania.
    Cytuj
  • bogdanwel 18 paź 2015, 3:08
    Może ktoś z Was będzie w stanie polecić mi dobrej jakości projektor do użytku domowego, tak do 3,000 zł max. Mam plan przeznaczyć pokój na oglądanie filmów, więc będę wdzięczny również za wskazówki odnośnie odpowiedniego urządzenia pomieszczenia.
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum