Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Telewizor czy monitor z tunerem - co wybrać?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Telewizor czy monitor z tunerem - co wybrać?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Triniti8888 15 maj 2011, 12:20
    Obecnie mam 4 letni (no prawie 5 cioletni) monitor Philipsa. Tylko kiedy go kupowałem to było coś - dawali trzy lata gwarancji, że jak w tym czasie pojawi się choć jeden martwy piksel to wymienią go na nowy.
    Ale on jest taki kwadratowy z matrycą TN - kosztował mnie krocie.
    Teraz widzę, że ten jeden monitor miałbym ze trzy inne monitory wide, czyli takie szerokie o przekątnej 22-24 cali.
    I nie wiem czy kupić sobie telewizor z możliwością podłączenia PC czy lepiej kupić monitor z tunerem telewizyjnym.
    Cytuj
  • Scann 15 maj 2011, 14:25
    Teoretycznie powinno to być to samo, ale jeśli miałbym kupować/wybierać to wybrałbym telewizor i to najlepiej plazmowy.
    Obraz można oglądać pod każdym kątem w przeciwieństwie do monitorów. Wystarczy usiąść z boku, a z kolorowego obrazu robi się negatyw lub go w ogóle nie widać.
    Cytuj
  • PCdrom 15 maj 2011, 16:58
    Tylko kolega zapomniał dodać, że plazma kosztuje 2500 zł a monitor 500 zł. Też byłem zszkodowany jak ostatnio byłem w elektromarkecie i zobaczyłem te ceny. Monitor za 250 zł nowy na gwarancji. Przecież jeszcze 3-4 lata temu było to w sferze marzeń.
    Ja tam bym brał monitor. Kto pracuje na kompie siedząc z boku?
    Cytuj
  • Unimatryca01 15 maj 2011, 20:25
    Jeśli na monitorze mają być oglądane filmy a pewnie tak i to w dodatku w jakości FULL HD to lepszym rozwiązaniem jest monitor.
    Obraz FullHD mamy już w monitor o przekątnej 21 cala w w TV dopiero od 32 cali. Różnica w rozmiarze jest spora, bo nie każdy ma miejsce na tak "wielkie" TV na swoim biurku.
    Cytuj
  • 6CiS 15 maj 2011, 22:20
    No właśnie, jak filmy mają być sporadycznie oglądane to tylko monitor. Windows czy linuks bardzo dobrze się prezentują na przekątnej 21-24 cala. Uruchamiają się w nominalnej rozdzielczości. Tylko monitory mają gorsze głośniki i co za tym idzie dźwięk, ale to nie problem, bo zestaw głośników można dokupić za jakieś 200-300 zł.
    Cytuj
  • gendux 8 cze 2011, 7:58
    Po co Ci ten tuner, filmy można oglądać z pen driva,a wiadomości przeczytać/obejżeć w internecie.
    Cytuj
  • peana 8 cze 2011, 19:35
    Również uważam, że monitor będzie lepszym rozwiązaniem. Na pewno o wiele tańszym, a jeżeli chodzi o filmy, to przecież teraz monitory są na tyle dobre, że spokojnie można na nich wszystko obejrzeć. Telewizor pochłonie dużo kasy, a i tak pewnie za często nic nie będziesz na nim oglądał.
    Cytuj
  • bzyk27 24 cze 2011, 10:29
    Ja również zdecydowałbym się na monitor z tunerem TV. Tuner jak najbardziej się przyda ponieważ bez potrzeby uruchamiania komputera możesz oglądać telewizję. Sam ostatnio zdecydowałem się na zakup, a mój wybór padł na LG LED M80D. Telewizję w jakości HD oraz filmy na nośnikach Blu-ray i DVD, a także w formacie DivX wyglądają niesamowicie.
    Cytuj
  • gendux 29 cze 2011, 11:02
    Zdecydowanie TV monitor, na przykład ta opcja proponowana przez LG jest bardzo fajna
    Cytuj
  • 17 lut 2012, 12:49
    A będziesz chciał tez grać w gry? Bo słyszałem, że często przy bardziej zaawansowanej grafice w grach telewizor LCD może wyświetlać duchy przy elementach w intensywnym ruchu. Także pewnie lepiej monitor
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum