Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Ile trwają studia doktoranckie?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ile trwają studia doktoranckie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Beetlejuice85 25 lip 2010, 19:44
    Witam wszystkich. Rozważam właśnie czy nie spróbować dostać sie na studia doktoranckie. Chcę też z drugiej strony jak najszybciej zacząć pracować, próbuje to sobie jakoś przekalkulować.. Macie jakieś doświadczenia? Pozdrawiam wszystkich.
    Cytuj
  • antymonia 26 lip 2010, 15:32
    Najlepiej jeśli o szczegóły dopytasz w sekretariacie na swoim wydziale. Ja jestem już po drugim roku studiów doktoranckich, zostały mi jeszcze dwa lata, do planowego ukończenia. studiuję dziennie, co wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Studia są nieodpłatne, ale żeby dostać stypendium (za prowadzenie zajęć) nie można mieć pełnego etatu. Do tego zajmują trochę czasu - trzeba chodzić na zajęcia, a jak się prowadzi to w ogóle dochodzi dużo obowiązków. Musisz też wziąć pod uwagę czas przeznaczony na badania i pisanie publikacji, bo bez tego się nie obronisz. Zastanów się dobrze, potrzebna jest odpowiednia organizacja.
    Cytuj
  • Cloudy 29 lip 2010, 23:05
    Wg rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego studia doktoranckie najwyżej cztery lata, w wyjątkowych sytuacjach mogą zostać wydłużone, Ale najwyżej na rok. O przedłuzenie można wystąpić z powodu choroby, ciąży i urodzeniai dziecka...
    Cytuj
  • aleksander_wielki 30 lip 2010, 0:50
    Jeśli chcesz zacząć zarabiać, to możesz mieć problem z pogodzeniem pracy i studiów dziennych. Weź pod uwagę, że są to studia, czyli trzeba chodzić na wykłady, a w czasie sesji są normalne egzaminy i zaliczenia. Zastanów się, czy chcesz iść na dzienne, czy może zrobić sobie w tym roku przerwę, a w przyszłym jak już będziesz miała pracę to wtedy rozejrzeć się za doktoratem. Zawsze możesz robić zaocznie, wtedy odpadają zajęcia ze studentami, tylko wiesz to już kosztuje.
    Cytuj
  • apolonia 30 lip 2010, 8:30
    Zastanów się po co Ci ten doktorat... Jeśli chcesz się dalej kształcić to próbuj się dostać, jak najbardziej. Jeśli natomiast tak bez przekonania to lepiej sobie dopuścić. Ja robiłam doktorat, jednak ze względu na ciąże musiałam przerwać. Teraz nie bardzo mam czas przy małym dziecku się za to zabrać, więc coś czuję, że nie skończę tych studiów. Ogólnie mogłam sobie pozwolić na taką sytuację, ale przyznam, że jeśli ktoś nie ma innego źródła finansowania, to nie ma co liczyć, że wyżyje się z takiego stypendium. Więc i tak trzeba iść do pracy.
    Cytuj
  • katarynka 30 lip 2010, 9:21
    Złóż papiery na doktorat i zobacz czy Cię przyjmą. Jak tak to będziesz sobie później organizować wszystko. Myślę, że naprawdę warto robić dalsze studia, zwłaszcza jeśli nie ma się dodatkowych zobowiązań. To bardzo dobra przeciwwaga do pracy. Sam robię doktorat dziennie, do tego pracuję. Zgadzam się z wami, że czasem trzeba się "nagimnastykować", ale ja lubię wyzwania przymrużenie oka
    Cytuj
  • brendawalsh 30 lip 2010, 12:41
    A czy ktoś się orientuje jak wyglądają studia doktoranckie zaoczne? Jakie trzeba spełniać warunki no i ile to kosztuje? Można robić je na innej uczelni i innym kierunku niż zrobiło się magisterkę?
    Cytuj
  • aleksander_wielki 30 lip 2010, 14:59
    Zaocznie możesz robić na każdej uczelni i na każdym kierunku. Trzeba tylko liczyć się z opłatą. Resztę radziłbym sprawdzić na konkretnym wydziale, który Cię interesuje.
    Cytuj
  • zsp 6 wrz 2010, 13:58
    Dzienne trwają ogólnie 4 lata. Potem masz jeszcze dwa lata na obronę pracy, jeśli nie wyrobiłeś się z tym w trakcie studiów. Można to jeszcze dalej przedłużać pisząc podania itp., tylko po co?
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum