Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jaki kierunek studiów?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki kierunek studiów?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • IKZE 25 lip 2016, 1:46
    Chciałem się zapytać, bo z pewnością wiele z Was jest absolwentami różnych szkół, którzy już pracują jak najlepiej dobrać dwa kierunki, żeby wiedza jedego uzupełniała sie z drugim, bo nie chodzi mi o sam papier, że mam dwa kierunki skończone, tylko żeby faktycznie znać się na danym temacie. Obecnie studiuję ekonomię (II rok) ale chciałbym podjąc jeszcze jedne studia, i tutaj rodzi się problem, bo ekonomia jest trochę zbyt ogólna i należałoby to poprzeć jakaś specjalnością. Na stronie WSB w Szczecinie znalazłem dwa kierunki, które by mnie interesowały i zastanawiam się nad jednym z nich tj się nad finansami i rachunkowością oraz prawem w biznesie, ale że nie mam jeszcze żadnego doświadczenia na rynku pracy, to chce się od Was dowiedzieć, co jest przydatniejsze w późniejszej praktyce?
    Cytuj
  • Arcio44 10 sie 2016, 21:10
    W dalszym ciągu informatyka jest dobrym pomysłem. Ewentualnie mechatronika.
    Cytuj
  • mojojojo 22 sie 2016, 14:42
    z tych dwóch kierunków, które wymieniłeś, to tak średnio przydatny jest i jeden, i drugi... a co do wypowiedzi o informatyce... no nie powiedziałabym, ze jest do końca tak samo jak jakieś 3 lata tematu, kiedy informatyków brakowało i był wielki bum. Teraz są potrzebni, owszem, ale DOBRZY. Jest niedobór DOBRYCH informatyków. Więc nie ma co zmuszać się na siłe do tego kierunku, jesli nie widzi się w nim siebie, bo nigdy się nie bedzie tak dobrym jak ktos, kto robi to z pasji. Jak kolega skończy studia za min, 3 lata, to może być zupełnie inna sytuacja na rynku, ciężko przewidzieć. Ale fakt faktem, że internet i media rosna w siłę. Tylko niech nie przyjdzie Ci do głowy iśc na dziennikarstwo wielki uśmiech
    Cytuj
  • justtt 22 sie 2016, 18:11
    Dam Ci najlepszą z możliwych odpowiedzi. Taki jaki Cię INTERESUJE!
    Cytuj
  • goska96 30 sie 2016, 13:32
    Wiesz co, byłam w podobnej sytuacji co ty i w czasie studiów ekonomicznych na zpsb zdecydowałam się na dobranie drugiego kierunku - zarządzania - na tej samej uczelni. Muszę Ci powiedzieć, że to była bardzo dobra decyzja uśmiech uśmiech uśmiech Te dziedziny wzajemnie się przenikają, a dzięki temu udało mi się zdobyć szeroką wiedzę z zakresu szeroko rozumianego biznesu, ekonomii, marketingu, itd. Później też było mi dużo łatwiej w pracy, bo jak ma się pojęcie w bardzo wielu dziedzinach to łatwiej ogarnąć, jak pojawią się jakieś problemy lub sytuacje kryzysowe uśmiech uśmiech
    Cytuj
  • mareczek81 7 paź 2016, 19:06
    Pytanie do kolegi odnosnie WSB, wybrales sie tam w koncu czy jak? Jestem ciekaw jak wyglada tam poziom nauczania i jaka panuje w ich szkolach atmosfera. Co do wyboru kierunku to bardziej kierowalbym sie tym czego potrzebuje rynek pracy. Za duzo osob idzie na studia po to aby miec tylko sam papierek. Niestety z tego raczej nic wiekszego nie wyniknie. Odnosze takie wrazenie, ze prace zawsze mozna sobie znalezc po medycynie, prawie oraz bankowosci. Moja znajoma jest zainteresowana Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu skad tez pochodzi, glownie z powodow finansowych gdyz nie bardzo ma pieniadze na przeprowadzke do wiekszego miasta. Jakies sugestie?
    Cytuj
  • artek91 14 paź 2016, 12:03
    Moim zdaniem warto wybrać studia nie do końca związane ze swoimi zainteresowania, ponieważ to daje możliwość posiadania szerszych możliwości na rynku pracy, a to obecnie jest istotne.
    Cytuj
  • kamillla12 17 lis 2016, 13:55
    Odpowiedź jest ławta: taki, który nas interesuje.
    Cytuj
  • sik1 29 gru 2016, 17:36
    finanse bardziej matematyczny a ten drugi wiecej nauk co do tresci zalezy w cyzm sie lepiej czujesz
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum