Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jak napisać dobre CV?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak napisać dobre CV?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Bartniczka 6 lip 2016, 16:28
    Tak, jak w temacie - jakie cechy powinno mieć dobre cv, żeby zwróciło uwagę podczas rekrutacji?
    Cytuj
  • Sonia33 6 lip 2016, 18:46
    Według mnie nie ma jakiegoś uniwersalnego przepisu na cv.
    Wszystko zależy od tego, o jakie stanowisko się ubiegasz.
    Inaczej cv napisze osoba, która ma zostać kierowcą, a inaczej osoba, która stara się o stanowisko dyrektora banku.
    Najprościej jest według mnie skorzystać z kreatora cv: http://craft-cv.com/ , bo dość ważny jest szablon. Powinien być czytelny, a w generatorze jest ich na tyle dużo, że dobierzesz idealny do swojej treści.
    CV też nie powinno być zbyt długie, raczej pisz o konkretach, unikaj jakichś rozbudowanych akapitów i znajdź coś, co Cię wyróżnia. A potem to jakoś zaznacz w dokumencie, żeby zwróciło uwagę czytającego.
    Cytuj
  • makalica87 19 wrz 2016, 8:50     (ostatnio zmieniony przez autora 26 wrz 2016, 10:41, w całości zmieniany 1 raz)
    Aby stworzyć idealne CV zdobywaj wiedzę i dopytuj fachowców na [url=http://www.szkolenia.avenhansen.pl/konferencje.html]takich szkoleniach[/url]. Pamiętaj też, że teoria sobie a tak naprawdę praktyka czyni mistrza. Ciężko dać uniwersalną metodę na "idealne CV" dlatego przerabiaj je, zmieniaj, udoskonalaj nieustannie i aplikuj na wiele stanowisk, nawet tych, na których Ci nie zależy. Ocena rekruterów "na żywo" będzie najlepszą recenzją i wskazówką, czy Twoje CV jest dobre uśmiech
    Cytuj
  • Naria 23 wrz 2016, 21:01     (ostatnio zmieniony przez autora 23 wrz 2016, 21:02, w całości zmieniany 1 raz)
    Moim zdaniem ważna jest spójność, jednakowa wielkość czcionki, brak literówek, sensowne zdjęcie (nie w bikini, czy kiblu - tak tak są takie) Powinno być czytelne. Ja mam na przykład rozpisane obowiązki, jakie miałam w każdej pracy, ale pod kątem takich rzeczy, które mogą mieć znaczenie dla przyszłego potencjalnego pracodawcy. Poza tym oryginalność bo takie, że jest tekst, pozioma kreska, tekst i pozioma kreska to już chyba każdy miał i jest to stare, a niekoniecznie modne. Ja mam w zainteresowaniach fotografię mobilną, więc w cv na górze walnęłam zdjęcie zrobione przeze mnie. To zawsze jakoś się wybija, ale przy tym wygląda estetycznie bo zrobiłam je czarno białe, żeby nie było pstrokato. Ważny jest też konkret, bez zbędnego bawienia się w szczegóły. Prace tylko takie, które mają znaczenie, jak szukamy pracy w biurze to nie ma sensu wrzucać w cv, że ostatnio byliśmy nianią, czy coś w tym stylu. Format pdf, nigdy doc uśmiech Dobrze jest nie korzystać z kreatorów, żeby nie mieć szablonu jak wszyscy. Można sobie jakiś szablon wypatrzeć, żeby się na nim wzorować, ale poza tym to ja stawiam na oryginalność.
    Powinno mieć tylko prawdziwe informacje uśmiech I to chyba tyle, według mnie.
    Cytuj
  • kamillla12 17 lis 2016, 13:52
    Nie za długie ale też nie za krótkie, informacje sensowne bez zbędnego opisywania.
    Cytuj
  • bokser999 19 gru 2016, 14:28     (ostatnio zmieniony przez autora 23 gru 2016, 14:27, w całości zmieniany 2 razy)
    Trzeba napisać o sobie wszystko co tylko się da... Albo zlecić to profesjonalistom, np. tutaj [url=https://kreatorzykariery.pl/]kreatorzykariery.pl[/url]
    Cytuj
  • sonique321 22 gru 2016, 11:30
    CV musi sie wyróżniać, poza tym trzeba w nim podkreślić własne zalety uśmiech
    Cytuj
  • sik1 29 gru 2016, 17:34
    przede wszystkim musi byc czytelne i na 1 stronie
    Cytuj
  • poline3 3 sty 2017, 20:56
    Pomysł jest według mnie naprawdę rewelacyjny wielki uśmiech Aż chyba u siebie też to przemyślę wielki uśmiech
    Cytuj
  • kmary 21 lis 2017, 15:29
    sik1 napisał:przede wszystkim musi byc czytelne i na 1 stronie
    Z tą jedną stroną to bym nie przesadzała. Jeśli masz bogate doświadczenie nie ściszniesz go na jednej stronie.
    Gdy prowadziliśmy nabór na specjalistów większość aplikantów przesyłała na dwie strony. Ale upewnij się wtedy że wszystko co tam umieszczasz będzie rzeczywiście istotne.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum