Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Nauka szybkiego czytania, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Nauka szybkiego czytania

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • caipirinha 24 kwi 2011, 16:32
    Hm, nie chyba nieuśmiech
    Cytuj
  • Orion456 24 kwi 2011, 19:03
    Kilka lat temu chodziłem na taki kurs, ale szczerze mówiąc nie byłem zadowolony z efektów, bo obiecywali, że będę czytał co najmniej 2000 słów na minutę, a ja się nawet nie zbliżyłem do tego wynikuskrzywienie Może trzeba mieć jakieś zdolności do szybkiego czytania i nie kazdemu jest to dane.
    Cytuj
  • Trix74 24 kwi 2011, 22:41
    Ervin napisał:Jak usłyszalem, że za taki kurs śpiewają sobie ponad 2 tysie, to się nieźle usmiałem. Jak chcesz potrenować szybkie czytanie to zamów sobie dobra książkę albo kurs multimedialny, np cos takiego: http://www.naukaszybkiegoczytania.pl/
    Ta umiejętność to kwestia treningu, więc nie ma co liczyć na to, że za grubą kasę ktoś zrobi to za nas. Ale są naiwni ludzie na tym świecieprzymrużenie oka
    Może to chodziło o taki kurs, który twa np rok? Bo ja słyszałam o takich. Znam osobe, która się skusiła i nie uważa tych pieniędzy za zmarnowane. Faktem jest, że trzeba sie naprawdę przykładać do tych treningów, zeby te umiejętności "weszły w krew" a nie skończyły się po kursie. Na pewno zapamiętuje się o wiele więcej dzięki temu.
    Cytuj
  • caipirinha 25 kwi 2011, 1:24
    No właśnie, a ja mam z tym często problem. Staram się czytać szybciej, to potem się okazuje, że mało co w głowie mi zostaje po lekturzeskrzywienie
    Cytuj
  • AntyMaterialistka 25 kwi 2011, 7:26
    Moim zdaniem jesli ktoś Ci obiecuje 2000 słów na minutę to od razu wiadomo, że próbuje cię naciągnąć. Przeczytaj sobie ten artykuł: http://pl.wikipedia.org/wiki/Szybkie_czytanie
    I wszystko jasneuśmiech Skoro można tę szybkość zwiększyć, to na pewno warto ćwiczyć, ale firmy oferującce takie kursy obiecuja po prostu gruszki na wierzbie żeby wyciągnąć od nas kasę.
    Cytuj
  • Ervin 25 kwi 2011, 10:24
    No dokładnie, rozumiem sposoby na przyspieszenie, ale te nieziemskie wyniki jakie obiecują są po prostu nieosiągalne. To czysty marketing.
    Cytuj
  • Iolla007 25 kwi 2011, 12:05
    Znajomy robił kurs w Poznaniu i bardzo mi polecał (nazywało sie to bodajże Szkoła Pamięci) tylko że on zwiekszył swoją prędkość czytania o 100% i odpowiedział na wszystkie pytania sprawdzające rozumienie tekstu, a było tam pelno ludzi, którzy mieli imponujace tempo, ale jak przyszło do sprawdzania to zrozumienie tekstu było u nich na poziomie 20%. Nie wiem tylko czy to kwestia tego, że byli źle trenowani, czy rzeczywiście nie każdemu jest dane takie szybkie czytanie i zapamiętywanie.
    Cytuj
  • caipirinha 25 kwi 2011, 13:25
    No właśnie, powinno się mówić o zwiększeniu efektywności, a nie szybkości czytania. A poprawienie szybkości o 100% przy takiej dobrej skuteczności zapamiętywania uważam za rewelacyjny wynik! Cos takiego by mnie w zupełności satysfakcjonowałouśmiech
    Cytuj
  • aga007 25 kwi 2011, 15:30
    Czy ktoś wie czy i jak można sobie samemu sprawdzić szybkość czytania? ciekawa jestem bardzo swojego wynikuuśmiech
    Cytuj
  • Ervin 25 kwi 2011, 19:05
    http://www.fasterreader.pl/pages/pl/tester-predkosci-czytania.html
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum