Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Problem z maturą córki..., strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Problem z maturą córki...

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • teressse_ 9 wrz 2015, 0:07
    Moja siostra w tym roku przystępuje do matury.. Nie jest prymusem, ale jestem pewna, że sobie poradzi. przymrużenie oka Sama jest świadoma, że to bardzo ważny czas w jej życiu i zwyczajnie nie chce zawalić sprawy. wielki uśmiech Podchodzi do tematu na poważnie i sama wyszukuje różne testy i arkusze. Ostatnio zaczęła również korzystać ze http://zdasz.to/ . Również staram się ją motywować, bo wiem jaki to stres, gdy reszta życia zależy od kilku egzaminów, a ty nie jesteś pewny czy dobrze się przygotowałeś... przymrużenie oka
    Cytuj
  • Wycierak 16 wrz 2015, 9:53
    to ona powinna zadbać o to, żebyzdać dobrze tą maturę. Od tego zalezy jej całe życie. Poza tym widzę, że teraz za bardzo się trzęsiecie. Ja teraz jestem już po studiach, natomiast jak byłem na 3 roku odkryłem, że języki są ważne. Teraz pewnie wy gonicie, żeby dzieciaki chodzily wszędzie, ja pamiętam jak błagałem mamę, zeby mnie zapisała na kurs do Lincolna na hiszpański. W końcu kupiłem kurs za wakacyjne pieniądze, bo mama "nie będzie traciła pieniędzy na moje widzi mi się". Teraz pracuję w firmie, która współpracuje też z hiszpanami, i przydał mi się strasznie. Natomiast nie wyobrazam sobie, żeby mama za mną biegała i prosiła żebym się uczył, zdobywanie wedzy było dla mnie też bardzo ważne.
    Cytuj
  • arni_85 18 wrz 2015, 15:21
    No i jak tam matura córki?
    Cytuj
  • ilonarapacz 27 wrz 2015, 17:43
    Z mojego własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że w tym wieku, to chyba każdy, nawet nastolatek, już raczej zdaje sobie sprawę, że od tego zależy jego przyszłość, więc można dopytywać, zachęcać, ale nic na siłę. Ja zawsze po prostu czułam, że rodzicom zależy na moim wykształceniu, ale jak nie chciałam siadać do lekcji i miałam też gorsze oceny, to mama mówiła, że mój wybór - jak nie chcesz się uczyć, to idź do łopaty. I to działało. Więc z 18-19-latką nie ma co przesadzać - nie to nie. Takie życie, taki świat.
    Cytuj
  • zataraa2 29 wrz 2015, 11:11
    Według mnie nie ma co odpuszczać, to jest ważny moment który decyduje w pewnym sensie o dalszym życiu, jak komuś zależy na dostaniu się na studia, znalezieniu dobrej pracy to odpuszczanie sobie nauki języka to duży błąd, bo teraz wszędzie jest wymagany, warto nastolatka zachęcać, tłumaczyć pozytywy i nie tylko jeśli chodzi o pracę ale też wyjazdy za granicę, możliwość poznania ciekawych osób itp., wysłanie na kurs to dobry pomysł
    Cytuj
  • teressse_ 3 lut 2016, 21:47
    Mam siostrę, która jest tegoroczną maturzystką. Jest humanistką i trochę obawia się jedynego przedmiotu ścisłego, do którego musi przystąpić, czyli matematyki. Dobrze ją rozumiem, też zdecydowanie bardziej wolę wieczór z tekstem do przerobienia niż zestawem zadań z kombinatoryki. przymrużenie oka Mimo wszystko jakoś do matury trzeba się przygotować.. wielki uśmiech Siostra robi dużo arkuszy maturalnych, a na dodatek około miesiąc temu zaczęła korzystać z platformy zdasz.to. Poza typowymi kursami można tam znaleźć przydatne porady: jak zacząć się uczyć, ciekawe kierunki studiów, czy kilka wskazówek dla humanistów zmagających się z maturą z matematyki [url=http://zdasz.to/poradnik-maturzysty/jestes-humanista-dowiedz-sie-jak-przygotowac-sie-do-matury-z-matematyki-1]http://zdasz.to/poradnik-maturzysty/jestes-humanista-dowiedz-sie-jak-przygotowac-sie-do-matury-z-matematyki-1 [/url]. Myślę, że warto skorzystać z rad, które można znaleźć na tej stronie..
    Życzę szczęścia wszystkim maturzystom! wielki uśmiech
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: studia w Opolu