Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Szokujące wyniki matur, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Szokujące wyniki matur

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Atomowiec 4 lip 2011, 1:21
    Za moich czasu to były matury. Pisanie wypracowań z polskiego na kilka stron, zadania z matmy na 5 godzin.
    Teraz to dostają jakieś teściki do rozwiązania. Może jeszcze ta matura na poziomie rozszerzonym daje w kość, ale ta cała reszta to jakaś kpina. Tak samo jak te prezentacje maturalne, głupota do kwadratu.
    Cytuj
  • Bob_Budowlaniec 4 lip 2011, 6:28
    Wszyscy narzekają na tą matematykę, że ona na maturze jest niepotrzebna. A niby jak mamy konkurować na rynkach światowych? produkując politologów i teologów. Ja się dziwię, że matematyka dopiero teraz jest obowiązkowa.
    Z resztą poziom nauczania jest niski. Do egzaminu przystępują ci co nie potrafią rozwiązywać równania z dwoma niewiadomymi. A później taki pcha się na politechnikę. Z czym pytam się?
    Cytuj
  • Basia26 4 lip 2011, 8:03
    Problem leży w nauczaniu - bardziej nauczają wiedzy encyklopedycznej niż praktycznej. Dużo teorii mało praktyki.
    Zadania z matmy powinny być życiowe, aby korzystali z tego nawet ci co nie wybierają się na kierunki techniczne.
    Języki też u nas kuleją. Coś tam po angielsku każdy potrafi, ale tak raczej nic konkretnego.
    Cytuj
  • Studencik 4 lip 2011, 10:46
    Bale i zabawy = opłakany skutek
    Najgorsi są ci co idą licencjat. Niby to ten I stopień edukacji wyższej, ale takie matoły to są, że to aż się nie chce wierzyć.
    Matura obecna jest o wiele łatwiejsza niż ta co była kiedyś.

    Ja się dziwię, że wprowadzono testy. Kiedyś trzeba było nieźle poglowkować aby zdać maturę. Przecież ta matematyka nie była aż taka trudna. W czym więc problem był. Też te wyniki mnie mocno zdziwiły.
    Cytuj
  • VictoriaB 7 lip 2011, 15:32
    wyniki są fatalne, pewnie teraz będzie obwinianie wszystkich, oprócz tych, którzy oblali. uśmiech. Sama nie wiem w czym jest problem, czy złe nauczanie - choć wątpię, czy może zbyt mało zaangażowania ze strony uczniów.
    Cytuj
  • Szkoleniowiec 7 lip 2011, 19:13
    Podobno matura z matmy była o wiele trudniejsza niż ta na testach przygotowawczych. Zawsze przecież było tak, że testy były trudniejsze a matura łatwiejsza. W zeszłym roku nie zdało testu 21 % teraz 25% to co będzie za rok?
    Cytuj
  • Lapik 7 lip 2011, 20:48
    Podobno są szkoły gdzie nie zdał matury NIKT. Nie wiem gdzie i ile takich szkół jest, ale to najgorszy wynik od kilku lat.
    I my chcemy dogonić Europę, z kim? z nieukami?
    Cytuj
  • UHTy 7 lip 2011, 23:01
    Wiece co jest szokujące, nie to że nie zdał co czwarty maturzysta - poprawki są jeszcze w sieprniu więc wynik może spaść - ale to że do zdania matury potrzebnych jest raptem 30% poprawnych odpowiedzi. Matko jedyna co za głąby pisały te egzaminy, aby nie odpowiedzieć na mniej niż połowę.
    Cytuj
  • Szkoleniowiec 8 lip 2011, 1:20
    No tak, kiedyś to należało mieć chyba ze 60 proc. ze starej matury, więc jakby nie było wymogi obniżono o połowę.
    Cytuj
  • Atomowiec 8 lip 2011, 6:28
    Dodam jeszcze do dyskusji, że na mojej maturze to ja nawet kalkulatora nie mogłem mieć. Wszystko należało liczyć w pamięci, znać wszystkie wzory i tak dalej.
    A teraz taki młodziak przychodzi z takim kalkulatorem, że wszystko sam rozwiązuje. Powinno się tego zabronić.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum