favore.pl
Favore.plZleceniaZlecenia remontowo - budowlaneZlecenia budowlane

Zlecenia architektoniczne - Architekci, biura projektowe

Zlecenia widoczne poniżej skierowane są do wykonawców świadczących usługi. Zarejestrowani na Favore.pl wykonawcy otrzymują na swoje skrzynki e-mail zlecenia odpowiadające ich profilowi działalności. Wysyłka zleceń do wykonawców realizowana jest niezwłocznie po ich opublikowaniu w serwisie. Aby otrzymywać zlecenia ze swojej branży, zarejestruj się i dodaj usługę do odpowiedniej kategorii. rozwiń
KATEGORIE
Zleć wykonanie pracyprzebieraj w ofertach wykonawców Zarejestruj swoją firmęotrzymuj zlecenia na e-mail

1 2 3 z 3  

Zlecenia architektoniczne- na czym polegają?

Mówiąc o architekcie, często mamy na myśli osobę odpowiedzialną jedynie za dobór mebli i kolorów ścian. Jednak nic bardziej mylnego! Praca architekta skupia się m.in. na stworzeniu odpowiedniego projektu budowy, a nawet nadzorze prac budowlanych. Niektóre z zadań architekta możemy wykonać samodzielnie. Jednak należy mieć na uwadze, że pomyłka nawet o zaledwie jeden „mały” centymetr może skutkować koniecznością zmian wszystkich planów, a to wiąże się z poniesieniem często niemałych kosztów. Czy jest więc sens robić to na własną odpowiedzialność, a może lepiej zatrudnić jednego z fachowców?

Architekt, biuro projektowe, a może projektant?

Dobór odpowiedniego specjalisty zależy od tego, jakiej wielkości jest projekt oraz czy niezbędna jest przy tym wiedza specjalistyczna, chociażby z prawa budowlanego. Należy więc mieć na uwadze to, iż tytułem architekta może jedynie pochwalić się jedynie osoba, która posiada odpowiednie wykształcenie. Niektóre z wykonywanych prac wymagają posiadania uprawnień. W przypadku, gdy potrzebujemy jedynie pomocy przy urządzeniu wnętrza, zazwyczaj wystarczy zatrudnienie projektanta.

Co obejmują zlecenia architektoniczne?

Zlecenia architektoniczne, najogólniej mówiąc, obejmują organizację prac projektowych w zakresie budownictwa, a także zadbanie o estetykę. Jego praca dzieli się na kilka etapów. Najpierw odbywają się konsultacje, podczas których klient precyzuje swoje wymagania, a następnie architekt na ich podstawie tworzy kosztorys, a także zarówno koncepcje techniczne, jak i wizualne. Po ich zaakceptowaniu zostaje przygotowany projekt architektoniczny. Rysunki techniczne zostają stworzone w specjalistycznych programach, dzięki którym możliwa jest dokładna wizualizacja projektu. Później wykonywany jest plan zawierający wyszczególnione prace budowlane, które należy zrealizować. Niektóre biura architektoniczne zapewniają także stały nadzór nad budową oraz pomoc w zakresie prawa budowlanego. W zależności od specjalizacji, architekci mogą tworzyć projekty wnętrz, a nawet ogrodów czy podjazdów.

Cechy dobrego architekta

Dobry architekt musi być przede wszystkim odpowiedzialny oraz odpowiednio wykształcony. Powinien wykazywać się dużym poczuciem estetyki. Niezwykle ważne w tym zawodzie jest posiadanie talentu artystycznego oraz wyobraźni przestrzennej. Należy liczyć się z faktem, iż usługi wykwalifikowanego specjalisty wiążą się z wyższym kosztem.

Wybierz kategorię zleceń

Wybierz lokalizację