favore.pl
Zlecenia widoczne poniżej skierowane są do wykonawców świadczących usługi. Zarejestrowani na Favore.pl wykonawcy otrzymują na swoje skrzynki e-mail zlecenia odpowiadające ich profilowi działalności. Wysyłka zleceń do wykonawców realizowana jest niezwłocznie po ich opublikowaniu w serwisie. Aby otrzymywać zlecenia ze swojej branży, zarejestruj się i dodaj usługę do odpowiedniej kategorii. rozwiń
KATEGORIE
Zleć wykonanie pracyprzebieraj w ofertach wykonawców Zarejestruj swoją firmęotrzymuj zlecenia na e-mail

1 2 3 4 5 z 5  

Gdzie używamy gazu?

Gaz jest jednym z tańszych materiałów, który od wielu lat jest używany głównie do gotowania oraz ogrzewania domu i wody. Oprócz niego można stosować inne materiały, na przykład prąd czy węgiel, jednak należy mieć na uwadze to, iż są one zdecydowanie droższe lub mniej ekologiczne.

Zakres zleceń gazowych

Zlecenia gazowe to prace wykonywane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Takie usługi wykonywane są na mniejszą oraz większą skalę. Przykładem dużego przedsięwzięcia jest stworzenie całej instalacji gazowej, zaś mniejszą usługą będzie naprawa niesprawnego urządzenia gazowego.

Instalacje i przydomowe zbiorniki na gaz

Zlecenia z zakresu instalacji gazowych najczęściej dotyczą wykonania lub przerobienia przyłącza gazowego lub podłączenia kuchenki gazowej do gazu ziemnego. Zatrudnienie specjalisty do wykonania tych rzeczy zmniejszy ryzyko awarii oraz zwiększy bezpieczeństwo.

W przypadku braku przyłącza gazu ziemnego w danym rejonie, do ogrzewania domu, wody oraz gotowania można wykorzystać płynny gaz. W zależności od potrzeb, można na bieżąco kupować butle z gazem lub zamontować przydomowy zbiornik. W przypadku wybrania drugiej opcji, obowiązków jest znacznie więcej, stąd też warto znać zaufanego fachowca. Jeśli mamy podejrzenia, że licznik wskazuje złe wartości- za małą lub za dużą ilość gazu w zbiorniku, możemy wezwać fachowca, który w razie potrzeby wymieni licznik na nowy. W przypadku wyczucia dziwnego zapachu w obrębie zbiornika należy niezwłocznie wezwać osobę, która zajmie się naprawą awarii. Zwlekanie z tym może spowodować ogromne szkody, nie tylko finansowe.

Urządzenia gazowe i wykorzystujące gaz w domu

W celu uzyskania ciepłej wody w mieszkaniu czy domu ogrzewanym przez gaz, należy zamontować urządzenia do podgrzewania wody. Najpopularniejszymi sprzętami tego typu są piece, bojlery oraz kotły gazowe. Aby móc z nich korzystać należy je odpowiednio zamontować. W tym celu lepiej wykorzystać wiedzę doświadczonej osoby, niż robić to na własną rękę. Niestety, takie urządzenia czasami lubią się psuć, więc co jakiś czas konieczny będzie ich serwis.

Zlecenia gazowe- kontrole i przeglądy

Aby instalacja gazowa była bezpieczna, należy m.in. poddać ją próbie szczelności. W przypadku zbiorników przydomowych, niektóre z kontroli są wykonywane przez Urząd Dozoru Technicznego, jednakże co jakiś czas należy wynająć osobę, która dokona przeglądu oraz okresowej kontroli stanu technicznego.

Wybierz kategorię zleceń

Wybierz lokalizację