Favore.plZleceniaZlecenia remontowo - budowlaneZlecenia wyposażenie, wnętrze

Zlecenia - schody, balustrady, poręcze

Zlecenia widoczne poniżej skierowane są do wykonawców świadczących usługi. Zarejestrowani na Favore.pl wykonawcy otrzymują na swoje skrzynki e-mail zlecenia odpowiadające ich profilowi działalności. Wysyłka zleceń do wykonawców realizowana jest niezwłocznie po ich opublikowaniu w serwisie. Aby otrzymywać zlecenia ze swojej branży, zarejestruj się i dodaj usługę do odpowiedniej kategorii. rozwiń
KATEGORIE
Zleć wykonanie pracyprzebieraj w ofertach wykonawców Zarejestruj swoją firmęotrzymuj zlecenia na e-mail

1 2 3 4 5 z 5  

Rodzaje schodów

Schody są obowiązkowym elementem w domach i budynkach kilkupiętrowych. Bez nich nie jesteśmy w stanie przenieść się na wyższe piętro. Co więcej, mogą być one elementem dekoracyjnym.

Istnieje kilka rodzajów schodów. Dzieli się je zazwyczaj ze względu na przeznaczenie, usytuowanie, czy też kształt i położenie biegów. W domach zazwyczaj stosuje się schody jednobiegunowe, dwubiegunowe, zabiegowe, wachlarzowe oraz kręcone (spiralne).

Możemy wybrać spośród wielu wzorów schodów. Mogą być te bardziej designerskie, które wyglądają, jakby wisiały w powietrzu, podczas gdy są przymocowane do ściany, czy też te bardziej klasyczne, z drewna.

Schody- zlecenia

Zlecenia dotyczące schodów najczęściej obejmują ich montowania lub wykonania. W przypadku, gdy nie mamy wystarczających funduszy na wymianę zepsutych lub brzydko wyglądających schodów, możemy zdecydować się na naprawę lub renowację schodów wraz z ich malowaniem i czyszczeniem.

Balustrady

Balustrady są elementem zarówno estetycznym, jak i zabezpieczającym. Balustrada może być wykonana z różnych materiałów, takich jak drewno, metal czy cegła. Jest montowana najczęściej na krawędzi elementu, który chcemy zabezpieczyć. Takimi elementami są m.in. schody, balkony czy tarasy.

Według polskiego prawa, na wszelkiego rodzaju balkonach jest obowiązek montażu balustrad, które spełniają normy bezpieczeństwa.

Poręcze oraz stopnie

Poręcze mają za zadanie pomóc przy wchodzeniu oraz schodzeniu ze schodów, dzięki czemu można zmienjszyć ryzyko upadku. Powinny być one bardzo mocno przymocowane do ściany lub balustrady, aby można było bezpiecznie z nich korzystać. Niekiedy poręcz złamie się lub odkręci. W takim przypadku należy niezwłocznie ją naprawić.