Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Jak wyczyścić srebro?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wyczyścić srebro?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • jankaa 18 wrz 2010, 17:00
    zuzaka napisał:Pasta była bardzo jakaś najtańsza, chyba bez fluoru. Tak, zawsze powtarzała, że to musi być pasta bez fluoru przymrużenie oka
    Będzie ciężko o taką smutny Sprzedają jeszcze pastę bez fluoru?
    Cytuj
  • zuzaka 18 wrz 2010, 18:25
    Nie wiem... Może lepiej zanieś do jubilera, poradzi Ci coś konkretnie, albo da jakiś profesjonalny preparat przymrużenie oka
    Cytuj
  • zatroskana 18 wrz 2010, 21:14
    Dokładnie, jeśli biżuteria jest cenna, a z tego co piszesz to jeszcze pamiątki po babci, to lepiej naprawę wybierz się z tym do specjalisty! Szkoda kombinować i coś zepsuć tymi domowymi sposobami...
    Cytuj
  • alpaka 19 wrz 2010, 0:03
    Ja ostatnio też szukałam jakiś domowych sposobów na czyszczenie srebra. Natknęłam się na radę, żeby wrzucić biżuterię do wody po ugotowanych ziemniakach... Jakoś się boję próbować przymrużenie oka
    Cytuj
  • zuzaka 19 wrz 2010, 6:38
    alpaka napisał:Ja ostatnio też szukałam jakiś domowych sposobów na czyszczenie srebra. Natknęłam się na radę, żeby wrzucić biżuterię do wody po ugotowanych ziemniakach... Jakoś się boję próbować przymrużenie oka
    Hehe, tego nie słyszałam nigdy. przymrużenie oka
    Ale ja bym też nie ryzykowała...
    Cytuj
  • amanda 19 wrz 2010, 8:07
    Woda po ziemniakach to już raczej przesada. Ale ja bardzo często stosuję sposób z pastą do zębów. faktycznie, bez fluoru są o wiele lepsze, ale teraz już takich nie sposób dostać w sklepach. Za to trzeba uważać, żeby nie miała żadnych granulek, bo można zarysować srebro. Radzę wypróbować!
    Cytuj
  • anatolija 19 wrz 2010, 9:39
    A znacie jakieś sposoby, żeby srebro nie ciemniało? Mam ulubiony wisiorek na srebrnym łańcuszku i bransoletkę, ale raczej na specjalne okazje i bardzo rzadko noszę. Za każdym razem jak wyciągam z szuflady to jest ciemne, masakra...
    Cytuj
  • jankaa 19 wrz 2010, 11:39
    anatolija napisał:A znacie jakieś sposoby, żeby srebro nie ciemniało? Mam ulubiony wisiorek na srebrnym łańcuszku i bransoletkę, ale raczej na specjalne okazje i bardzo rzadko noszę. Za każdym razem jak wyciągam z szuflady to jest ciemne, masakra...
    A jak je czyścisz? przymrużenie oka
    Cytuj
  • anatolija 19 wrz 2010, 15:03
    Zawsze zanoszę do do jubilera, dlatego jestem załamana, bo nie zawsze przed imprezą zdążę... Może kupię jakiś preparat, żeby móc w domu szybko wyczyścić przed założeniem. Chyba, że znacie jakieś sposoby, żeby ciągle nie czerniało?
    Cytuj
  • amanda 19 wrz 2010, 17:13
    Z tego co się orientuję, to niestety nie noszone srebro o wiele szybciej ciemnieje, więc raczej nie ma rady... Polecam Ci paste do zębów następnym razem wypróbować uśmiech
    Cytuj
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum