Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Zmiana dostawcy prądu, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zmiana dostawcy prądu

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Prostownik 26 sty 2011, 21:46
    Cena też się liczy nawet gdyby to miało być parę złotych miesięcznie. Tylko te formalności przerażają.
    Z kontami bankowymi też miało być tak prosto a słyszę, że to jakaś bajka.
    Cytuj
  • MadTreXx 26 sty 2011, 23:14
    Jakby istniał jakiś panaeuropejski rynek dostawcy to może byłoby w czym wybierać. A Polska to mały kraj z paroma dostawcami.
    Teraz pieklą się czy PGE może przejąć Energię czy nie.
    UOKIK mówi NIE, rząd tak. I co to da? Połączą się dwaj dostawcy i podniosą ceny na i tak już niekonkurencyjnym rynku.
    Cytuj
  • Watcher 27 sty 2011, 1:13
    a może lepiej pomyśleć o zmianie taryfy na inną. Normalnie jest ta G11. A jakby zastosować licznik dwufazowy? Wtedy prąd jest tańszy w nocy i droższy w dzień. Jak kogoś nie ma w domu dniami to może to być bardziej sensowne rozwiązanie.
    Cytuj
  • 7z9 27 sty 2011, 9:05
    Taryfę G11 zmieniamy na G12 lub jakiś licznik przedpłacony.

    G12 - jest to taryfa umożliwiająca rozliczanie zużytej energii elektrycznej w dwóch strefach czasowych doby. Zazwyczaj niższa taryfa (o ok. 50%) obowiązuje przez 10 godz. w ciągu doby, z czego 8 godz. w okresie od 21:00 do 7:00 i 2 godz. w okresie od 13:00 do 16:00. W pozostałych godzinach energia elektryczna jest nieco droższa niż energia w taryfie G11. (dokładne godziny stosowania niższej i wyższej taryfy określa taryfa konkretnego Zakładu Energetycznego).
    Ale tylko dla nocy jest ona ok, bo w dzień opłaty są zdaje się dwa razy większe niż w G11.
    Cytuj
  • Bob_Budowlaniec 27 sty 2011, 11:35
    No a ja wspomnę, że niektóre Zakłady Energetyczne oferują zmodyfikowaną taryfę G12, w której z tańszej ceny energii możemy korzystać od poniedziałku do piątku w określonych godzinach (podobnie jak w tradycyjnej G12) oraz dodatkowo przez cały weekend, czyli od 22:00 w piątek do 7:00 w poniedziałek.

    To dobre rozwiązanie dla całorocznych domów weekendowych i dla zwykłych mieszkań ogrzewanych elektrycznie.
    Cytuj
  • Prostownik 27 sty 2011, 12:55
    No właśnie też słyszałem o tej akcji URE, niedawni znowu czytałem na temat zmiany dostawcy energii i tak pomyślałem o zmianie.
    Ale widzę że to może po części się opłaca ale nie zawsze. I te formalności. Może ładnie to wygląda w teorii bo praktyka to inna sprawa. Nie chcę się pakować w zawiłości formularzowe, bo nie mam na to czasu.
    Cytuj
  • specjalistka 3 lut 2011, 10:00
    Trochę to zawiłe. Trzeba naprawdę mocno chcieć, żeby przebrnąć przez procedurę zmiany dostawcy.
    Cytuj
  • wookie78 5 lut 2011, 0:47
    Faktycznie procedury mogą odstraszać ale każdy sprzedawca na podstawie udzielonego pełnomocnictwa całą papirologię bierze na siebie począwszy przez wypowiedzenie umowy po zgłoszenie zmiany sprzedawcy i zawarcie umowy dystrybucyjnej z miejscowym operatorem. Niemniej inną kwestią jest sama opłacalność zmiany sprzedawcy.
    Trudno mówić tutaj o rynku energii dla gospodarstw indywidualnych skoro ceny ustala URE ( jedynie RWE i Vattenfall nie przekładają taryf Urzędowi ) to nie ma co ukrywać że spółkom obrotowym nie opłaca się jej sprzedawać bo dopłacają do interesu (drożej kupują niż ją sprzedają) więc i nie biją się o ten segment klientów, inaczej ma się sprawa w przemyśle.
    Cytuj
  • AngelDevil 5 lut 2011, 1:21
    W ogóle ten rynek jest dziwny.
    Niby mamy tylko 3 operatorów komórkowych, a konkurencja jest duża. Po prostu jest w czym wybierać.
    Dostawców energii jest więcej niż 3 ale nie ma praktycznie żadnej różnicy. Możee dla firm i to tych dużych, ale dla gospodarstw domowych to nie.
    Ja nawet nie myślałem o zmianie dostawcy bo wiem, że to nie ma sensu. I nie przekona mnie żadna kampania informacyja URE, UOKiK ani rządu.
    Cytuj
  • 230V 5 lut 2011, 6:51
    Zmiana dostawcy z jednego naciąga na drugiego. Przeciez w Polsce nie ma konkurencji na rynku energetycznych. Te elektrownie ledwo zipią co widać po tym jak bez uprzedzenia wyłączają wam prąd.
    Cytuj
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum