Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Zmiana dostawcy prądu, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zmiana dostawcy prądu

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Ciekawski 5 lut 2011, 9:10
    W Unii mają inteligentne liczniki i sami mogą kontrolować co i ile zużyli. A u nas można się podłączyć i doić sąsiada na kasę.
    Cytuj
  • Crack 18 lut 2011, 14:26
    Lepiej kupić nowy sprzęt niż pakować się w zmiany. Klasa AA sprzed 5 lat to nie to samo co obecna klasa AA.
    Cytuj
  • ekonomista 18 lut 2011, 18:23
    A niech sobie robią i 10 kampanii informacyjnych. Jak się nie opłaca zmienić to nikt tego nie robi.
    Cytuj
  • Squizee 18 lut 2011, 19:47
    Teraz to może mrzonki, ale ceny energii dla gospodarstw domowych są regulowane przez UKE. I tak ma być 2-3 lata.Później mają zostać uwolnione a to oznacza spore podwyżki cen, bo zakłady twierdzą że do tego interesu dopłacają.
    Nie wiem ile po uwolnieniu zdrożeje prąd ale to może być 30 - 40 proc. jednorazowo.
    I w tedy być może zmiana dostawcy prądu będzie miała sens, bo każdy zakład ma inne koszty działalności a te przekładają się na ceny końcowe.
    Cytuj
  • 007 18 lut 2011, 20:26
    No przy takim scenariuszu jest to możliwe, bo teraz zmiana nie ma sensu. Nie powiem ale boję się podwyżek cen energii. Przypominają mi się skoki cenowe po uwolnieniu cen w 1989 roku. Przecież niektóre towary zdrożały o 1000% i więcej. Oby tym razem było inaczej.
    Cytuj
  • Vatowiec 21 kwi 2011, 11:41     (ostatnio zmieniony przez autora 21 kwi 2011, 11:49, w całości zmieniany 1 raz)
    Przy zmianie dostawcy energii rachunki za prąd niższe nawet o kilkanaście procent
    Od 7 do kilkunastu procent niższe opłaty– na tyle mogą liczyć małe i średnie firmy, a nawet odbiorcy indywidualni, którzy zdecydują się na zmianę dostawcy energii

    Więc może się opłaca. Tu występuje skala korzyści. Im więcej płacisz tym widzi się większe oszczędności.
    Chyba najlepiej wyjdą ci co kupili akcje Tauronu w zeszłym roku. Za kupno akcji będą płacić mniej za prąd. Im więcej nabyli akcji, tym wyższy rabat. Ceny, niższe nawet o 15 proc., obowiązywać będą od 1 lipca 2011 r. przez kolejne 12 miesięcy. Posiadacz co najmniej 468 akcji będzie płacić za energię niecałe 23 grosze netto za kWh. Cena prądu u konkurencji jest o 3 – 5 groszy wyższa.
    Zawsze to coś.
    Cytuj
  • konto_usuniete_233464 2 cze 2011, 23:49
    Sluchajcie - jestem sprzedawca pradu, i to prawda, ze skupiam sie na rynku firm . Jesli ktos placi minimum 400zl na miesiac za prad , to juz jest szansa, ze przy zmianie sprzedawcy bedzie sie oplacalo , przynajmniej u mnie. Formalnosci - tylko ze mna, podejrzewam, ze przy prywatnych umowach tez tak jest - dajesz pelnomocnictwo i firmy zalatwiaja wszystko miedzy soba . Zadnego latania po urzedach, jezeli nie chcesz . Czas zalatwiania okreslony jest w ustawie , wiec nie moze to trwac w nieskonczonosc . Umowy podpisywane sa na rok lub poltora, czasem dwa. Ktos z was chce przeliczyc swoj rachunek, bez zobowiazan oczywiscie?
    Cytuj
  • mscislaw 18 cze 2013, 18:22
    Polecam zainwestować w audyt energetyczny - opłaca się. Jeżeli wybierzecie profesjonalną firmę sporządzą bardzo dobre świadectwo charakterystyki energetycznej.
    Sam z tego skorzystałem.
    Cytuj
  • shogue 8 wrz 2014, 17:29
    Ja skorzystałam z oferty Novum, bo prowadzili system sprzedaży pakietowej. Miałam problem z ustaleniem sobie pakietu, bo dopiero poszłam "na swoje", ale na podstawie moich rachunków pomogli mi ustalić miesięczne zużycie prądu i ułatwili mi wybór pakietu. No i ucieszyło mnie, że przy każdym pakiecie oferują 36 miesięcy gwarancji ceny
    Cytuj
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum