Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Gry komputerowe dla dzieci, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Gry komputerowe dla dzieci

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Eli2010 29 maj 2011, 10:03
    franusia napisał:No bez przesady, przecież są gry edukacyjne, przeznaczone dla tego przedziału wiekowego więc z tą psychiką to się chyba mylisz. Ale fakt, że to bardzo wciąga. Mój syn grałby całymi dniami gdybym mu nie proponowała innych "rozrywek" ale trzeba zorganizować dziecku czas.
    Może i mają te gry jakieś walory edukacyjne, ale na pewno o wiele lepsza jest książka czytana przez mamę i tatę albo gra planszowa. Ja np wolę pograć ze swoim dzieckiem w piotrusia albo kota w worku, często też układamy puzzle i mamy świetną zabawę. Uważam, że dopóki nie pójdzie do szkoły nie jest mu to potrzebne.
    Cytuj
  • Ronjaa 29 maj 2011, 12:18
    Słyszałam kiedyś jak w tv psycholog mówiła, że u małych dzieci samo siedzenie przez dłuższy czas źle wpływa na jego rozwój. Mózg dzeicka rozwija się intensywniej jak jest ono w ruchu.
    Cytuj
  • franusia 29 maj 2011, 12:58
    Ludzie nie przesadzajmy, ja nie mówię żeby dziecko siedziało pół dnia przed kompem, ale chyba nie ma nic złego w graniu przez ok pół godziny w grę, która uczy logicznego myślenia, ćwiczy spostrzegawczość i koordynację. Zresztą ja gram razem z moim dzieckiem i to też jest fajnie spędzony czasuśmiech
    Cytuj
  • PannaDziewanna 29 maj 2011, 16:57
    Nikt nie mówi, że pozwalanie dziecku na gry w ogóle odciska jakieś straszne piętno na jego zdrowiu i psychice. Ale wielu rodzicom jest wygodnie jak dziecko samo siedzi przy komputerze i nie zawraca im gitary. Potem jak dziecko ma powiedzmy te 10 lat to rodzice jużtego praktycznie nie kontrolują ile i w co dziecko gra.
    Cytuj
  • ciuciubabka 29 maj 2011, 17:56
    My z mężem wolimy nie pokazywać dzieciakom tych gier, bo potem będą chciały coraz więcej i trzeba będzie im zabraniać, a one tym badziej będą chciały grać w te gry. Zajęcia komputerowe w szkole wystarcza, a wieczorem wolimy spędzać z nimi czas, bo i tak nie ma go za wiele.
    Cytuj
  • Tomatofan 29 maj 2011, 18:52
    Moja córka ma 11 lat i nie za bardzo pali sie do gier, co mnie bardzo cieszy
    Cytuj
  • Grantorino 29 maj 2011, 22:15
    Ja uważam, że nie ma co zachęcać dziecka do grania, a ono i tak się w pewnym momencie zacznie tego doamgać - bo rówieśnicy będą to robić. Mój syn jak poszedłdo szkoły to się dowiedział do czego służy komputer i konsola, marzył o tym więc w końcu na gwiazdkę dostał konsolę, staramy sie tylko jakoś limitować czas grania. A córka ma niecałe 6 lat i póki co woli rysować, wycinać, wyklejać i mnie to bardzo cieszy.
    Cytuj
  • zosiasamosia 30 maj 2011, 0:16
    Ja mam w rodzinie takiego pięciolatka, który wydaje się dosłownie przyklejony do PSP. O niczym innym nie mozna z nim normalnie pogadać. Dla mnie to okropne i na pewno będę dbała żeby moje dzieci zachęcić do innych rozrywek.
    Cytuj
  • Bancroft 30 maj 2011, 1:44
    A u nas w domu nie ma nawet komputera (oprócz służbowego laptopa męża) i dobrze nam z tym! Wolimy gry planszowe, bo nie psują oczu (trzeba pamiętać, że wzrok dzieci jest delikatniejszy niż u dorosłych) i mozna w nie grać całą rodziną, a przy tym rozmawiać. Albo bierzemy piłkę i idziemy na dwór.
    Cytuj
  • Cloudy 30 maj 2011, 6:09
    Ja bym wolała żeby moje dziecko siedziało nad jakąś ciekawą książką, ale niestety on już woli komputer. Ma dopiero 8 lat, ale chyba popełniłam już jakiś błąd, bo nie udało nam się zaszczepić mu tzw bakcyla czytania, chociaż oboje z mężem bardzo lubimy czytać...
    Cytuj
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum