Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Czy warto inwestować w szkolenie pracowników?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy warto inwestować w szkolenie pracowników?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama  1 2 3 4 5 6 z 6  
  • Gaik 30 gru 2010, 18:26
    No na pewno trzeba też być wymagającym wobec firm, bo z tego co widzę to te oferty też się bardzo różnią. Warto korzystać z tych sprawdzonych.
    Cytuj
  • Farrel 30 gru 2010, 20:39
    Po prostu jak w innych kwestiach - jak wydawać pieniądze to z głowąuśmiech
    Cytuj
  • Solort 3 mar 2011, 16:45
    Mam wrażenie, że jakość szkoleń spadła drastycznie po wejściu Polski do Unii europejskiej. Z genialnej możliwości polepszenia kwalifikacji firmy szkoleniowe znalazły sobie maszynkę do robienia pieniędzy. Większość szkoleń proponowanych przez firmy to marnowanie czasu i pieniędzy unijnych. dochodzi do tego że uczestnicy wybierają sobie co lepsze, wygodniejsze, lepiej wyposażone szkolenia, albo dyktują warunki (jaki katering, miejsce itp.). Nie chce mi się wierzyć że pracownicy wychodzą z takiego szkolenia (3-dniowego w Sopocie) mądrzejsi i pełni nowo nabytej wiedzy. Jedynym sposobem jest sprawdzenie efektywności danego szkolenia. Wprawdzie poniesionych wydatków już nie odzyskamy ale przynajmniej będziemy pewni, że następnym razem nie warto (albo warto) je ponosić. W mojej firmie niedawno taką analizę efektywności przeprowadził Instytut Analiz im. Karola Gaussa. Wynik trochę szokujący. Wniosek: szukać szkoleń bardzo dokładnie, przed wysłaniem pracowników zrobić dobry reseaech albo wykorzystać inne pomysły na podwyższanie kompetencji pracowników.
    Polecam artykuł z niedawnego neewsweka.
    Cytuj
  • kasiadu 3 mar 2011, 19:53
    Warto spytać samych pracowników, np. w formie ankiety, czego chcą się nauczyć na szkoleniach.
    Cytuj
  • HaAnia 17 cze 2011, 12:46
    Jak od niedawna pracuję w placówce takiej jak apteka medyczna Praca generalnie jest ok. I naprawdę nie mam na co narzekać, chociaż mówiąc szczerze to jako pracownik chciałabym otrzymać jakieś szkolenie. Wtedy przynajmniej człowiek nie czuje się tak, jakby tkwił w martwym punkcie i jakby jego kariera już nie posuwała się do przodu. Podobno jakieś będą i w sumie bardzo dobrze. Nie wyobrażam sobie tak po prostu zatrzymać się i zadowalać przez kilka lat tym samym poziomem.
    Cytuj
  • Boodzio 20 mar 2012, 10:36
    Warto nie warto, to jednak zawsze trzeba organizować szkolenia BHP....
    Cytuj
  • johny_rider 20 mar 2012, 12:37
    A propos - znacie jakieś godne polecenia firmy, które szkolą z zakresu BHP w Małopolsce?
    Cytuj
  • Boodzio 20 mar 2012, 16:00
    W sumie po co w Małopolsce. Znalazłem szkolenie online, okresowe dla pracowników.
    Cytuj
  • jimmka 22 mar 2012, 15:37
    Hm, ale stawiając się na miejscu pracodawcy, który szuka pracowników - prędzej przyjmie kogoś, kto ma pokończone różne szkolenia, certyfikaty, papierki, mimo że pewnie część z nich jest niewiele warta, ale samo hasło "ukończyłem szkolenie" - brzmi nieźle...
    Cytuj
  • Boodzio 28 mar 2012, 8:43
    Łatwo powiedzieć. Kiedy niby robić szkolenia, kiedy są w godzinach pracy a nikt nie finansuje?
    Cytuj
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum