Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Co wolno legalnie ściągać z internetu?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co wolno legalnie ściągać z internetu?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • BookStore4 7 kwi 2011, 8:52

    Czy ściąganie programów z takich serwisów jak megaupload, rapishshare czy chomikuj.pl jest legalne? Bo generalnie to odpowiedzialność ponosi chyba ten, co zamieszcza tam pirackie nazwijmy to ogólnie pliki? Ja nie muszę wiedzieć czy coś chronione prawem autorskim czy nie.
    Cytuj
  • CoolerFan 7 kwi 2011, 12:32
    Wszystko co jest legalne, to najprostsza odpowiedź. jest legalne to i ściąganie powinno być. Gdzieś z resztą był podobny wątek jeśli się nie mylę.
    Cytuj
  • Goldman 7 kwi 2011, 12:53
    Programów komputerowych nie można.
    Na podstawie art. 278 § 2 kodeksu karnego uzyskanie pirackiego oprogramowania (ściągnięcie go z netu) traktowane jest jak kradzież, natomiast przyjęcie programu pochodzącego z przestępstwa jako paserstwo - art. 293 § 1 kodeksu karnego.
    Konsekwencje prawne są poważne i łamią je albo nastolatkowie albo firmy chcące oszczędzić na piekielnie drogim sofcie.
    Cytuj
  • AMD64 7 kwi 2011, 14:38
    To co ma oznaczoną licencję typu free, shareware czy open source. Te ostatnie można nie tylko kopiować i rozpowszechniać, ale wręcz zmieniać na własny użytek. I guzik do tego policji sądom czy prokuratorom co i jak tam się zmieniło.
    Cytuj
  • CellPS3 7 kwi 2011, 17:15
    Już za sam fakt posiada jakiegoś programu grozi więzienie i nie trzeba takiego programu w ogóle używać.
    Cytuj
  • BookStore4 7 kwi 2011, 20:16
    A jak taki program od kogoś dostanę i schowam go w biurku, to co? Przecież nie ściągałem go, tylko dostałem.
    Cytuj
  • TechNews 7 kwi 2011, 22:34
    To będziesz robić za pasera. Nie ma różnicy używam czy tylko mam. Jest to traktowane tak samo. Pirat to pirat nie żadne tłumaczenie nie pomoże.
    Cytuj
  • Fazzy 7 kwi 2011, 22:56
    Ja jestem ciekaw jak to jest ze ściąganiem, bo jakby nie było nie rozpowszechniam programu, a nawet gdyby to tylko jakiś fragment, który bez reszty jest zupełnie nieprzydatny.
    Cytuj
  • FotoMan 8 kwi 2011, 0:33
    No faktycznie to dosyć ciekawe zagadnienie, bo niby coś tam rozpowszechnia się, ale co to nie wiadomo, Jedna mała paczka w sieci bittorent to jakby żadne dane. Nie da się tego uruchomić, i w ogóle do niczego nie służy.
    Cytuj
  • DDR 8 kwi 2011, 6:21
    Ja tam bym nic nie ściągał i najlepiej się nie wypowiadał bo można oberwać odłamkiem kąśliwego użytkownika.
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum