Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Jak chronić dziecko w sieci?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak chronić dziecko w sieci?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Komputery, Internet, telefony 1 2 3 z 3  
  • BigMom 10 mar 2011, 11:07
    Temat może nie jest nowy, ale jak chronić dziecko w sieci internet podczas nieobecności rodziców. Nie chcę być wyrodną matką i odcinać internetu jak wychodzę z domu czy jak Adrianek wraca ze szkoły do domu i nikogo nie ma.
    Cytuj
  • CellPS3 10 mar 2011, 11:54
    To zależy przed czym bo zagrożeń jest sporo i mają one inny charakter.
    Tak całościowo chronić czy coś konkretnego.
    Cytuj
  • Divix 10 mar 2011, 14:19
    Wprowadzić blokadę odwiedzanych stron i po kłopocie. Dziecko nie odwiedzi niepożądanej witryny i nie zobaczy tego czego ma nie zobaczyć.
    Cytuj
  • BigMom 10 mar 2011, 14:47
    Ogólnie na co zwrócić uwagę. Teraz tyle tego jest, że nie ma czasu śledzić tych zmian. Ja tam tylko korzystam z komunikatora do rozmów z siostrą za granicą. To co się wyprawia w sieci to jakiś horror. Na każdym kroku erotyka, przemoc i wulgaryzmy.
    Cytuj
  • InfernoO 10 mar 2011, 16:54
    Kazdy rodzic powinien sam zdecydować co i jak. Jak dzieci są małe to najlepiej z nimi przegladać sieć. A tak w ogóle to lepiej kupić rower nie na nim jeżdżą niż stale przesiadywać przed ekranem.
    Cytuj
  • Eru 10 mar 2011, 17:19
    Teraz powstaje coraz więcej poradników jak chronić dzieci przed złem płynącym z internetu.
    Polecam ciekawą stronę http://www.dzieckowsieci.pl
    Tam jest wszystko opisane co i jak.
    Cytuj
  • HyperTrading 10 mar 2011, 19:18
    Szkoła w tym temacie daje ciała. Oni tam nic nie robią. Nauczyciele są słabo wyedukowani i po prostu boją się komputerów jak diabeł święconej wody. Może to przez brak odpowiednich szkoleń a może z lenistwa?
    Cytuj
  • Cenzorek 10 mar 2011, 22:39
    Jest jeszcze jedna strona http://www.wsieci.tv/
    Ale ona chyba jest dla nauczycieli. Nie znalazłem nic dla rodziców.
    Cytuj
  • Divix 10 mar 2011, 23:36
    Większość programów antywirusowych czy pakietów bezpieczeństwa (raczej to ostanie) ma funkcję kontrola rodzicielska.
    Na czarną listę wpisuje się strony które mają być blokowane. Są tam też strony już zdefiniowane do blokady i dziecko jej nie usunie bo dostęp do blokady jest na hasło. Najlepiej poczytać dokumentację.
    Cytuj
  • evKa 11 mar 2011, 1:02
    To jest problem jeśli chodzi o pedofilii. Część nazywam się Łukasz mam 13 lat i chętnie z tobą porozmawiam. A to stary zboczeniec i obleśnik.
    Tylko jak z tym porozmawiać z dzieckiem kiedy to nie rozumie że coś takiego jest. Tu szkoła powinna wkroczyć i edukować.
    Rodzice też nie powinni być bierni i na własną rękę zainteresować się choćby tym co te dziecko robi w sieci czego szuka czym się interesuje.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum