Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Ile dać na wesele?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ile dać na wesele?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O rozrywce, imprezach i sztuce 1 2 3 4 5 6 z 6  
  • Trix74 26 kwi 2011, 14:54
    Za miesiąc idziemy na wesele do bratanka męża, który jest jego chrzestnym. Zastanawiamy sie ile wypada im dać pieniędzy jako prezent ślubny. Jak myślicie?
    Cytuj
  • Cloudy 26 kwi 2011, 16:33
    Dajcie tyle na ile Was stać, nigdzie nie jest powiedziane ile ma dać ojciec, ile wujek, a ile chrzestny. Według uznania.
    Cytuj
  • Domatorres 26 kwi 2011, 19:58
    Przyjęte jest, że wypada dać tyle, aby suma pokryła przynajmniej wydatki związane z kosztami wesela. W pzeliczeniu na osobe oczywiście...
    Cytuj
  • Lilijka 26 kwi 2011, 22:22
    Ja też tak słyszałam i trzymam się tej zasadyuśmiech Ale jak to ślub chrześniaka, to może wypadałoby troche więcej... ja bym w tej sytuacji jeszcze troche dołożyla, w miarę możliwości oczywiście.
    Cytuj
  • Aubiergine 26 kwi 2011, 23:06
    Domatorres napisał:Przyjęte jest, że wypada dać tyle, aby suma pokryła przynajmniej wydatki związane z kosztami wesela. W pzeliczeniu na osobe oczywiście...
    Sorry, ale dla mnie ta zasada jest trochę bez sensu. Tzn że jak ktoś ma kupę forsy i wydaje wesele za dziesiątki tysięcy, to ja też (jesli mnie zaproszą) jestem zobowiązana żeby się tak "wysadzić"? Czy jak mnie nie stać żeby dać powiedzmy 1000zł (bo od pary) to mam nie przyjąć zaproszenia?
    Cytuj
  • Szachrajka 27 kwi 2011, 1:27
    Myśle, że chodzi raczej o to, by prezent pokrył taką ogólną, uśrednioną cenę za gościa. Jeśli kogoś stać by wynając restaurację czy inne miejsce na wesele, gdzie koszty sa dwa lub trzy razy wieksze, to jest jego sprawa i nie bedziemy się przecież zapożyczać żeby mu te koszty zwrócić... tak ja uważam.
    Cytuj
  • Cloudy 27 kwi 2011, 6:20
    Przecież nie będziemy pytać ile kosztowało wesele za osobęuśmiech
    Cytuj
  • rex90 27 kwi 2011, 8:01
    Ja byłem w święta na weselu kuzynki. Za siebie i dziewczynę dałem im 500zł do tego kwiatki i uwazam, że nie było źle.
    Cytuj
  • Bandito 27 kwi 2011, 9:46
    Ja sie nie gorączkuje czy 300zł będzie dobrze wyglądało w kopercie i wole kupic coś konkretnego, jak dostaną elektryczny grill albo ekspress do kawy to nie będą się zastanawiać czy dużo kosztował tylko się ucieszą, ze prezent fajny.
    Cytuj
  • Trix74 27 kwi 2011, 13:37
    OIj z prezentami też bywa różnie... kasę moga sobie wydać na co chcą i potrzebują, a prezent może się albo powtózyć, albo nie będzie im pasował... ja wolę jednak kopertę dać.
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 z 6  
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum