Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Jak karać chuliganów stadionowych?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak karać chuliganów stadionowych?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • DzikiDzik 6 maj 2011, 13:19
    ekonomista napisał:Stara zasada mówi tak, że jak nie dostaniesz po dupie finansowo to niczego się nie nauczysz.
    500 zł kary to żadna kara.
    Mandaty powinny wynosić po 10 tys. zł i obowiązkowo kibole powinni pracować do 500 godzin w hospicjach czy schroniskach dla zwierząt. Praca społeczna to podstawa wychowania. Masz zajęcie to nie masz czasu się nudzić i różne durnoty nie przychodzą ci do głowy.
    Też tak uważam. Kary może powinny być jeszcze wyższe. Szykują się zmiany, że już chodzenie z nożem po ulicy będzie karane.
    Zastanawia mnie tylko skąd te kibole mają pałki na stadionie skoro czegoś takiego nie można wnosić. Tak samo racje świetlne i inne niebezpieczne przedmioty.
    Cytuj
  • Valdy 6 maj 2011, 14:17
    Barnaba56 napisał:Zgadam się, to nie są żadne kary a często sprawa nawet jest umarzana. Chyba, że taki kibol faktycznie był agresywny i wyrządził szkody. Ale ilu takich policja łapie? 7 na paręset osób, to jest dopiero śmieszne. Stróże "prawa" są kompletnie nieskuteczni i tu też leży problem.
    Dokładnie. Zadyma za granicą nie miała miejsca na Ukrainie tylko na Liwie pod koniec marca 2011. Na towarzyski mecz z Litwą do Kowna przyjechało kilka tysięcy Polaków, a po rozróbie zatrzymano .... 10 osób.

    10 osób na kilka tysięcy zadymiarzy? Nie tylko nasza policja jest słaba jak widać ze statystyk. I nic o tym nie słyszałem więcej. Zostali skazani czy nie, choć po zadymie było o tym głośno.
    Cytuj
  • Barnaba56 6 maj 2011, 14:46
    Co teraz zrobi Tusk? bo na moje oko nie mają żadnego planu.
    PiS przynajmniej chciał karać bandytów stadionowych na miejscu. Nic z tego nie wyszło, ale był jakiś pomysł. A Tusk co ma oprócz propagandy i zamykania stadionów?
    Ile razy można zamknąć trybuny raz, dwa ale tak się nie rozwiąże problemu.
    Cytuj
  • StarszyPan 6 maj 2011, 17:19
    Przed II wojną światową mój dziadek słyszał taką historię.

    Rozmawia dwóch panów i jeden mówi do drugiego.
    Jak tam było w więzieniu,
    Jak było? To uderz posterunkowego a zobaczysz jak tam jest.
    Już nigdy tego nie zrobię co zrobiłem.

    Nie wiem o co chodziło, ale musiało być ciężko. W polskich więzieniach panuje luksusowe życie na koszt podatników i trudno się dziwić, że recydywa trwa. Mają telewizory, radia, ciepło za nic nie płacą. Normalnie raj. To też mamy takich kibiców jakie mamy więzienia. Żaadnego strachu żadnego szacunku.
    Cytuj
  • AdamSaM 6 maj 2011, 17:45
    A mnie zastanawia czemu premier Tusk nie jest tak odważny i nie zamknął PZPN pod auspicjami którego rozgrywane są mecze?
    Czyżby bał się Platiniego, że ten zabierze mu organizację mistrzostw europy?
    Co ma do sprawy klub, to nie on zachęca kiboli bo burd i też jest tak samo poszkodowany jak każdy inny uczestnik.
    Cytuj
  • BookStore4 6 maj 2011, 19:49
    Premier wprowadził odpowiedzialność zbiorową tak jak było za komuny.
    A jak banda napadnie na sklep to znaczy, że w mieście trzeba pozamykać wszystkie sklepy tak na wszelki przypadek, aby nie prowokować do następnych napadów?
    Jeśli premiera tylko na to stać to dziękujemy za te hojne dary rządów PO.
    Cytuj
  • Bracho6 6 maj 2011, 20:36
    Prawda jest taka, że nikt nie ma pojęcia jak całościowo wyeliminować problem pseudokibiców. Wszystkie te pomysły choć słuszne i tak nie wejdą w życie. Są zbyt radykalne. I tak od zadymy do zadymy do zadymy.
    Cytuj
  • CrashTest 6 maj 2011, 21:02
    PO i przystawki w postaci PSL-u. Gdzie jest Pawlak ze swoimi nowatorskimi pomysłami. Czyżby mu się iPad zawiesił i nie ma jak ściągnąć gotowca z netu? wielki uśmiech
    Cytuj
  • Valdy 6 maj 2011, 22:11
    Podobno policja straciła podczas ostatnich burd sprzęt wartości 930 tys. zł? Za taką kasę to chyba z 15 radiowozów można kupić.
    Aby to się zwróciło policja musi zatrzymać ok 100 osób i każda z nich musi zapłacić po 10 tys. zł.

    No jakoś w to nie wierzę.
    Cytuj
  • Ciekawski 7 maj 2011, 0:03
    No dobra, a koszty interwencji policji? za to też trzeba zapłacić i z 10 tysiaków robi się 20 tysiaków.
    W tym czasie policja mogłaby pilnować bezpieczeństwa na skwerach i w parkach, a nie na stadionie.
    Cytuj
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum