Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Co robić z malym niejadkiem

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co robić z malym niejadkiem

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 z 2  
  • wee3 23 gru 2010, 11:59
    Witajcie. mam problem z moim dzeickiem, które od jakiegoś miesiąca nie chce mi jeśćsmutny Wcześniej bylo naprawdę dobrz,e mała będzie miec w styczniu 3 lata i nigdy bym jej nie nazwała niejadkiem. a teraz po prostu wmuszam jej jedzenie, wszystko oprócz mleka jest be. Potrafi pięć minut trzymać łyżkę jedzenia w buzi. Juz mnie to do rozpaczy doprowadza, może wiecie co robić z takim dzieckiem?
    Cytuj
  • Gaik 23 gru 2010, 13:17
    A czy mała je slodycze? Jeśli tak to pewnie ostatnio było ich trochę za dużoprzymrużenie oka
    Cytuj
  • D3niCle0 23 gru 2010, 17:08
    Mój synek też grymasi przy jedzeniu, ale ja już wiem co z tym zrobić: szlaban na słodycze! Przynajmniej na jakiś czas, bo praktycznie cały grudzień ciągle ktoś mu dawal czekoladki, żelki, lizaki - niby że kazdy spotkał Mikolajauśmiech I mały się rozbestwił troche, teraz by tylko czekoladę jadł. Ale już wszystko pochowałam po szafkach, teraz jak sam się dopomina o coś słodkiego to mówię, że już nie ma i proponuje mu pomarańczę albo jogurcik.
    Cytuj
  • wee3 27 gru 2010, 12:05
    Ok ja też proponuję, bo oczywiście na czekoladę zawsze jest apetyt! Tylko że to nie bardzo skutkuje, bo teraz nawet jak nie daję jej słodyczy (w święta była jakaś czekoladka i ciasto) to nie chce jeść normalnych rzeczy...:/
    Cytuj
  • Ronjaa 27 gru 2010, 15:40
    Znam ten ból że tak powiem, moje starsze dziecko było okropnym niejadkiem. Robiliśmy badania i była zdrowa, a mimo to regularnie odmawiała jedzenia, jakby w ogóle nie odczuwała głodu! Na pewno warto ograniczyć wszelkie produkty o wysokim indeklsie glikemicznym, czyli przede wszystkim słodycze. To powinno przywrócić normalne łaknienie. I przestrzeganie regularnych pór posiłków jest ważne. Może nie co do minuty, ale regularnie, żeby dziecko zdążyło zglodnieć między posiłkami i strawic jedzenie przed następną porcją.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 27 gru 2010, 18:51
    Ja nic nie chciałam jeść jak byłam mała i wiem, że mama mi dawała taki syrop o nazwie citropepsin - na pobudzenie apetytu. A odkąd podroslam to na brak apetytu nie narzekamprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Grantorino 27 gru 2010, 20:01
    Skoro dziecko wcześniej jadło, to nie zmuszać go do jedzenia. Niech poczuje głód, to zrozumie po co jest jedzenie.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 27 gru 2010, 22:18
    Sorry, ale gadasz bzdury. Przeczytałeś jakie to małe dziecko? Nie można głodzić takiego malucha!
    Cytuj
  • KoKoszka 27 gru 2010, 22:40
    Na pewno warto zrobić badania w kierunku pasożytów... może to też być objaw alergii, bo dziecko boli brzuszek po zjedzeniu niektórych rzeczy, ale sobie tego nie uświadamia i po prostu instynktownie sie przed tym broni nie przyjmując pokarmu. Warto dziecko uważniej poobserwować, ale nie robić przy tym nadmiernego zamieszania i nie zamartwiać sie przy dziecku, bo wtedy to dopiero posiłki zaczną go stresować. A może po prostu za dużo tych słodkości było ostatnio i przez to dzieciak nie ma apetytu? Tak czy siak nie ma powodu do paniki, niektóre dzieci po prostu tak mają i nie jest to objaw niczego poważniejszegouśmiech Pozdrawiam i powodzeniauśmiech
    Cytuj
  • Cloudy 28 gru 2010, 1:13
    Grantorino napisał:Skoro dziecko wcześniej jadło, to nie zmuszać go do jedzenia. Niech poczuje głód, to zrozumie po co jest jedzenie.
    To wcale nie jest takie głupie. Oczywiście nie chodzi o to żeby głodzić dziecko przez trzy dni, ale często słysze jak matki narzekaja, że dzieci nie chcą jeść obiadu, a w tym czasie widze, jak nieustannie napychają je soczkami, chrupkami, ciastkami itp. To dziecko między sniadaniem a obiadem wsunie tyle, że nie ma prawa być głodne! I dodam szczerze, że sama tak robiłam, ale mnie ktoś mądry oświeciłuśmiech Chociaż moje dzieci nigdy wielkich poblemów z apetytem nie miały.
    Cytuj
1 2 z 2  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum