Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Co zabrać do szpitala na poród?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co zabrać do szpitala na poród?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 z 2  
  • 30m1n1k4 15 gru 2010, 22:20
    Mój termin porodu w połowie stycznia, ale posłuchałam dobrych rad i zaczęłam pakować torbę do szpitala, żeby w razie czego już była gotowa. Niby duzo czasu, ale jakoś się ostatnio denerwuje, wole byc przygotowanauśmiech Naczytalam się już o tym co zabrać do szpitala, ale może żeby mieć tak na świeżo podpowiecie mi co Wy brałyście? Najlepiej tak z praktyki porad słuchaćuśmiech
    Cytuj
  • Stinaa 16 gru 2010, 1:06
    Ja mam jeszcze całkiem na świeżo, to Ci napiszęuśmiech A wiec zaraz na izbie przyjęć dokumenty, dowód osobisty, dowód ubezpieczenia, karta ciąży ze wszystkimi wynikami badań. Potem na sam poród to woda i koszula nocna, mozna wziąc coś do czytania żeby mieć zajęcie jakby się nie daj Boże przedłużałoprzymrużenie oka I ręcznik. A po porodzie kosmetyczka, tylko bez silnie pachnących rzeczy, bo maluch się bedzie denerwował, podpaski i ręcznik, klapki pod prysznic. W aptece mozna kupic takie siatkowe majteczki, żeby rana po porodzie "oddychała". Chociaż ja miałam zwykłe bawełniane i przeżyłamuśmiech
    Cytuj
  • D3niCle0 16 gru 2010, 8:11
    Ładowarkę do telefonu!!! Mi się rozładowała komórka i mąz musiał dwa razy obrócić zeby mi przywieźć wszystko czego zpaomniałam. Nie mówiąc o odbieraniu gratulacji od wszystkich znajomychuśmiech
    Cytuj
  • nouv88 16 gru 2010, 10:44
    Koniecznie woda niegazowana do picia, bo na tych oddziałach noworodkowych jest potwornie gorąco.
    Cytuj
  • Stinaa 16 gru 2010, 11:56
    Aha i jeszcze wynik badania na żółtaczkę i oznaczenie grupy krwi.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 16 gru 2010, 15:00
    no tak, a dla dziecka?!!
    Cytuj
  • Stinaa 16 gru 2010, 18:07
    Rozdział drugi: rzeczy dla dziecka: przymrużenie oka
    -pieluszki dla noworodków (licz ok 10 na dobę, mi tyle zeszło jednej nocy jak pojawiła się smółka, chociaz to nie jest reguła)
    -ubranka (najlepiej takie nie wkładane przez główkę, tylko rozpinane. szybko dochodzi sie do wprawy, ale na początku mniej stresu będziesz miala przy ubieraniu) czyli koszulki (4), pajacyki lub śpiochy (4), skarpetki, rożek lub kocyk do owijania (noworodki lubią być zawijane jak male mumijki) czapeczka cienka i pieluszka tetrowa do przykrywania buzi (maleństwo czuje się bezpieczniej)
    Nie liczę oczywiście ciepłych rzeczy i fotelika do przewiezienia dziecka do domu, ale tego nie bierz do szpitala, przyniosa Ci później. Kosmetyków raczej nie bierz, w szpitalu maluchy sa myte przez położne, a poza tym dostaniesz jakieś próbki.
    Cytuj
  • Eli2010 16 gru 2010, 18:31
    Zapomniałaś o chusteczkach dla niemowlątuśmiech Przydadzą się i dziecku i mamieuśmiech
    Cytuj
  • yellowphone 16 gru 2010, 19:36
    Zabierz mięciutki papier toaletowy i ręczniki jednorazowe - lepiej nimi wycierać krocze po umyciu, bo zwykły ręcznik łatwo sie ubrudzi. Koszulę do porodu dostaniesz szpitalną, ale potem przydadzą sie ze dwie, jakby sie pobrudziła to na zmianę. Te szpitalne sa okropne!
    Cytuj
  • Ronjaa 16 gru 2010, 20:53
    Pamiętaj żeby koszula nocna miała rozcięcia albo taki dekolt, który pozwoli karmić piersią bez problemu... przyda się też szlafrok i skarpetki.
    Cytuj
1 2 z 2  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum