Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Domowe sposoby na zgagę

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Domowe sposoby na zgagę

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 5 z 5  
  • 8I5I 23 kwi 2011, 23:47
    Czy ktos zna jakieś sposoby na zgagę inne niż tabletki? Już się pogodziłam z tym, że po pewnych rzeczach pojawia sie u mnie jak w banku, ale zauważyłam coś niepokojacego, mianowicie tabletki, które stosuje jakiś czas nie działają juz tak dobrze. Wcześniej ssałam rennie, teraz biore Ranigast, ale już nie jest taki skuteczny. Przeraża mnie to, że łykam tak często te tabletki, ale coś musze robic, bo to palenie w przełyku (czasem czuje to niemal od żołądka aż do gardła) jest nie do zniesienia. Może są jakieś naturalne sposoby? Podobno połowa Polaków ma tn probem, więc liczę bardzo na to, że ktoś mi pomożeprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Barbra67 24 kwi 2011, 1:13
    To normalne, że z czasem działanie tabletek się osłabia. Organizm się po prostu uodparnia... Ale tych środków jest duzo, a raczej nie są one szkodliwe dla organizmu, więc może wypróbuj jeszcze inne? Mi pomaga akurat Rennie, ale nie biore go zbyt często.
    Cytuj
  • nouv88 24 kwi 2011, 6:09
    Jak mam zgagę to wypijam szklankę mleka i przechodzi.
    Cytuj
  • latynowska8 24 kwi 2011, 9:09
    Najlepszy sposób na zgagę to zadbać o dietę, unikać tych potraw, które ją wywołują, nie pić zbyt dużo kawy, alkoholu, nie palić, jeść regularnie i nie za dużymi porcjami. A jak mimo tego występuje, to radziłabym iśc do lekarza, bo to może byc refluks, a to trzeba leczyć.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 24 kwi 2011, 10:48
    Jak miałam zgagę w ciąży, to podjadałam migdały. Pomagało i to na długo.
    Cytuj
  • WitoldEs 24 kwi 2011, 11:38
    Jak ranigast nie pomaga, to jest jeszcze ranigast max uśmiech
    Cytuj
  • franusia 24 kwi 2011, 12:24
    Jeśli chodzi o mleko to ono doraźnie daje ulge, ale radziłam się lekarza, który mi powiedział, że na dłuższą metę to może wręcz nasilać jeszcze zgagę, bo prowadzi do nadprodukcji kwasu w żołądku, a z tego własnie bierze sie to pieczenie w przełyku. Jest lepszy sposób - zetrzeć na tarce ziemniaka jak na placki, odcisnąć z niego sok i pić łyżkę czy dwie przed jedzeniem. Żaden to przysmak, ale działa niezawodnnie, przynajmniej u mnie.
    Cytuj
  • r11 24 kwi 2011, 13:20
    Ten sok z ziemniaka to stary, wypróbowany sposób mojej babci, jest świetny i podobno dobry też na wątrobę. Tego akurat nie stwierdziłam, bo z wątrobą nie mam żadnych problemów, ale babcia tak mówiła.
    Cytuj
  • KoKoszka 24 kwi 2011, 15:48
    Ja to na zgagę zawsze piję kisiel...
    Cytuj
  • Niania90 24 kwi 2011, 16:49
    Mój dziadzio zawsze brał na zgagę taki jakby syrop, wyglądał jak gęste mleko, o nazwie Maalox. Miał taki dziwny smak, miętowo-pudrowyuśmiechTyle że nie wiem, czy to można jeszcze kupić.
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum