Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Domowe sposoby na zgagę, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Domowe sposoby na zgagę

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Eli2010 25 kwi 2011, 18:45
    Możesz sobie ewentualnie dodać pół łyżeczk i cukru dla podniesienia walorów smakowychprzymrużenie oka Da się wypić, a przede wszystkim efekt warty jest tego poświęcenia.
    Cytuj
  • pacjentka 25 kwi 2011, 21:07
    Eli2010 napisał:Możesz sobie ewentualnie dodać pół łyżeczk i cukru dla podniesienia walorów smakowychprzymrużenie oka Da się wypić, a przede wszystkim efekt warty jest tego poświęcenia.
    Dodawanie cukru jest bez sensu, bo cukier wzmaga produkcje kwasów. A to jest właśnie przyczyna zgagi.
    Cytuj
  • marek_kk 25 kwi 2011, 23:08
    Zacznijmy od tego, że samo zwalczanie zgagi jest mało skuteczne, bo trzeba wyleczyć przyczynę, a nie tylko objawy. Zgaga może być wynikiem refluksu żołądkowego, wrzodów i paru innych schorzeń. Z sodą radzę uważać, bo można przesadzić z ilością i nabawić sie innych problemów z żołądkiem. A w ogóle leczenie się na własną rękę bywa zgubne, wiem co mówię, bo miałem w rodzinie przypadek, gdzie zbagatelizowano objawy groźnej choroby próbując ziółek i innych domowych sposobów...
    Cytuj
  • Eli2010 26 kwi 2011, 1:48
    No wiadomo, że jeśli ktoś cierpi często na zgagę, ma jeszcze inne objawy i to przez dłuższy czas to powinien sie zbadać. Ale niestety przy dzisiejszych warunkach życia zgaga jest tak powszechnym problemem, wynikającym często ze zlych nawyków zywieniowych, że trzeba sobie samemu z nia radzić. A zgodze sie, że przede wszystkim podstawą powinna być zdrowa dieta, leki przydadzą się doraźnie, na wypadek małych grzeszkówprzymrużenie oka
    Cytuj
  • 8I5I 26 kwi 2011, 7:05
    soda działa rewelacyjnie. Ostatnio pół nocy nie spalam przez tę cholerną zgagę, tak mnie piekło w przełyku, że nawet położyć się nie mogłam. Wczoraj wieczorem zaczęło się to samo, a po wypiciu pół szklanki wody z sodą przeszlo doslownie w ciągu kilku minut! Dzięki, czuje sie jak nowonarodzonauśmiech
    Cytuj
  • pacjentka 26 kwi 2011, 9:29
    Na mnie zawsze sodka dziala niezawodnieuśmiech
    Cytuj
  • Raf1975 26 kwi 2011, 12:28
    Polecam Wam na zgagę gumę orbit. Zawsze mam ja przy sobie i jak tylko poczuję pieczenie to sobie żuję, po chwili przechodzi.
    Cytuj
  • Piekarzowa 26 kwi 2011, 16:05
    Mnie męczyła koszmarna zgaga kiedy bylam w ciąży. Męczyłam się potwornie, codziennie około południa zaczynalo się to samo, pieczenie, kłucie w mostku, palacy ból. Koleżanka mi poradziła płatki owsiane gotowane na mleku i zapomniałam o problemieuśmiech Rano na sniadanko mała porcja owsianki (ważne też, żeby nie jeść na raz zbyt duzej porcji) i problem prkatycznie zniknął.
    Cytuj
  • Stinaa 26 kwi 2011, 16:50
    Mnie też męczyła w ciąży zgaga, ale to typowe. Jak się poskarżyłam lekarzowi to mi zalecił picie wody mineralnej. Działało rzeczywiście świetnie. Wodorowęglany w niej zawarte działają alkalizujaco na kwasy żołądkowe i bardzo szybko przynosza ulgę. A, doradziłam to też mojemy tacie, który często ma problem ze zgagą po kwasnych potrawach albo wypiciu alkoholu i też mu to bardzo pomaga.
    Cytuj
  • Bancroft 26 kwi 2011, 20:05
    To prawda, nawet czytałam jakiś artykuł popularno-naukowy na ten temat. Tylko musi to być wysokozmineralizowana woda, bo działanie alkalizujące wystapi tylko jesli jest odpowiednie stężenie tych wodorowęglanów. bodajże 1000mg na litr. trzeba sprawdzić na etykiecie.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum