Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Eko higiena czyli kubki menstruacyjne - ktoś już próbował?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Eko higiena czyli kubki menstruacyjne - ktoś już próbował?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Piekarzowa 9 lis 2010, 13:25
    Kurcze... dałyście mi do myślenia! Niby staram się być proekologiczna i nieraz przekonywałam znajomych, że gdyby tak każdy troche zmienił swoje nawyki świat wygladalby zupełnie inaczej... Ale jak się okazuje nie jest to takie proste. Używania kubka menstruacyjnego to ja sobie nawet nie wyobrażam! Brr okropność jak dla mniesmutny
    Cytuj
  • konto_usuniete_213897 22 lis 2010, 21:18
    ja probowalam, uzywam i uwielbiam. zupelnie zmienilo moj stosunek do okresu (na pozytywnie). nosisz i normalnie nie czujesz ze masz okres (do tego swietnie sprawdza sie w podrozy)
    taki znalazlam wpis o kubeczkach: http://ekokobieta.blogspot.com/2010/11/10-mitow-na-temat-kubeczka.html

    dla mnie w moim Mooncupie nie tylko o ekologie chodzi, ale tez o moje zdrowie. czytalam troche o tym co sie znajduje w tych naszych podpaskach i tamponach i nie jest to nic dobrego...chemia chemia i jeszcze raz chemia...
    Cytuj
  • zosiasamosia 22 lis 2010, 22:17
    Dzięki za link,przyznam szczerze, że wcześniej byłam nastawiona bardzo anty. Ale poczytalam co nieco i się łamięprzymrużenie oka może jednak warto spróbować?
    Cytuj
  • birata 22 lis 2010, 23:19
    Ja też skorzystalam z informacji. Jedna rzecz dla mnie przemawiają bardzo za. a własciwie to dwie. Po pierwsze szkodliwość podpasek i tamponów, po tych ostatnich zawsze mam jakies podrażnienia, ale czasem nie da rady z podpaskąskrzywienie Nigdy nie myślałam o tych wybielaczach stosowanych do produkcji bielutkich tamponów. A jak pomyśle co za świństwa chemiczne wnikaja przez sluzówkę... Druga rzecz to ekologia, niby nie jestem jakąś wielką ekolożka, ale jak moge to staram sie nie szkodzićuśmiech
    Cytuj
  • Halma60 23 lis 2010, 6:24
    Kobiety mają przechlapane.
    Cytuj
  • Szachrajka 23 lis 2010, 10:03
    Też bym mogła wypróbowac ten kubeczek tylko co jeśli nie będę zadowolona? 120zł czy ile tam wyrzucone w bloto? Trochę sporo...
    Cytuj
  • zosiasamosia 23 lis 2010, 11:56
    120zł + koszty przesylkiuśmiech
    Cytuj
  • Blueberry28 23 lis 2010, 15:37
    Ja mam pytanie do dziewczyn, które tego uzywają. Bo skoro ma to wyeliminować używanie tradycyjnych środków to rozumiem, że używa się wyłącznie kubeczka tak? Ale co w ostatnie dni miesiączki, kiedy jest już tylko plamienie to wtedy chyba trudno wlożyć silikonowy kubeczek prawda? Ja w każdym razie nie daję rady zaaplikować sobie najmniejszego tamponu. A ten kubek jest dosyć spory...
    Cytuj
  • Szachrajka 23 lis 2010, 18:51
    Zastanawiam się też jak to jest z wyjmowaniem, nie ma z tym problemu? Bo skoro ten silikon się przysysa do ścianek pochwy, to chyba niełatwo go sprawnie wyciągnąć? Dziewczyny, jak macie doświadczenie i używacie to podzielcie się cenną wiedzaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • romanesko21 24 lis 2010, 13:57
    jes ok
    Cytuj