Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Refluks żołądkowy - jakie objawy?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Refluks żołądkowy - jakie objawy?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 z 4  
  • marek_kk 7 lis 2010, 18:25
    Od pewnego czasu podejżewam u siebie refluks żołądkowy. Mam zgagę, odbijanie po posiłkach (często czuję wtedy treśc żołądka w gardle) i uczucie przejedzenia, jakbym po posiłku miał pokarm aż w przelykuskrzywienie Ostatnio mam też dziwne drapanie w gardle, nie cały czas tylko z przerwami, np raz na kika dni. Do tego czasem suchy kaszel. Czy to może sie wiązać z tym refluksem? Bardzo prosze o odpowiedź, bo nie wiem skad ten kaszel, przeziębiony nie jestem.
    Cytuj
  • Cloudy 7 lis 2010, 22:11
    Z tego co piszesz to masz dosyc typowe objawy refluksu. Mam to samo od paru lat, czasem dochodzi nawet do wymiotów jak mam podrażniony przełyk. Możesz brac leki zobojętniające kwas żołądkow, np Rennie, Ranigast. Mi pomaga, ale nie po pierwszej tabletce tylko zazwyczaj po 2-3 dniach.
    Cytuj
  • Barbra67 7 lis 2010, 23:15
    Kilka razy w roku mnie też to dopada. Tyle, że teraz nauczyłam się już sobie radzić, od razu zmieniam dietę i biore leki. Oczywiście alkohol odpada, tłuste rzeczy również, słodkie też podrażniają, kwaśne i ostre to nawet nie mówię. Ale jak przechodze na łagodną, lekkostrawną dietę to się lepiej czuję, pewnie gdybym caly czas sie tak odzywiala to preblemu by nie było, ale cóżprzymrużenie oka Jestem tylko człowiekiemprzymrużenie oka
    Cytuj
  • yellowphone 8 lis 2010, 0:05
    Jeśli Was to pocieszy to ja też mam refluks, znaczy sama go sobie zdiagnozowałam, bo do lekarzy staram się nie chodzić, ale mam podobne objawy i z tego co czytałam to właśnie to. Ranigast i Rennie pomagają.
    Cytuj
  • marek_kk 8 lis 2010, 0:29
    Podobno większość ludzi ma. Tylko może w różnym stopniu nasilenia, mnie to czasami naprawdę dość mocno przeszkadza. Jak mnie tak zacznie palić w żołądku i przełyku to mam schrzaniony cały dzieńsmutny Ale nad swoja dietą to sie muszę zastanowić. A co sadzicie o tym kaszlu i bólu gardła? Można to powiązać?
    Cytuj
  • franusia 8 lis 2010, 7:01
    Można, mi powiedziała lekarka rodzinna, że ten kaszel to od refluksu właśnie... W gardle też mnie często drapie i mam taką kluche jakby. Okropne to jest.
    Cytuj
  • panchita 8 lis 2010, 10:32
    Też mam refluks niestety trzeba jakoś z tym żyćuśmiech Ale do lekarza warto by się wybrac, bo nieleczony refluks może rpowadzić do groźniejszych chorób, nawet raka Poczytajcie sobie tu:
    http://choroba-refluksowa.poradnikzdrowia.net/
    Cytuj
  • caipirinha 8 lis 2010, 12:35
    Witajcie borykałam się długi czas z problemami żołądkowymi i doskonale rozumiem Wasze problemy. Znajomy lekarz mi poradził żeby pić napar z pokrzywy, dwa razy dziennie szklankę. Stosowałam sie do tych zaleceń i uwierzcie to naprawdę pomaga! Pokrzywa reguluje pracę żołądka. Oczywiście do tego starałam się żeby moja dieta była odpowiednia, ale ogromna poprawę stanu zdrowia zawdzęczam pokrzywie i bardzo ją polecam.
    Cytuj
  • Iolla007 8 lis 2010, 15:13
    Koniecznie trzeba zrobić gastroskopię. Moja mama zaniedbywała latami zgagę i refluks, w koncu ból był tak dokuczliwy, że poszła do lekarza i wyszło, że ma nadzerki w żołądku i przełyku. A to już powazna sprawa i najedlismy się strachu! Teraz juz na szczęście jest leczona i jej stan się poprawił, ale nie ma żartów.
    Cytuj
  • Tomatofan 8 lis 2010, 19:03
    Jeśli chodzi o drapanie w gardle i suchość to potwierdzam, jest to jeden z objawów refluksu. Gardło podrażnia zarzucana treśc pokarmowa.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum