Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak często kąpać niemowlę?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak często kąpać niemowlę?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 z 4  
  • Stinaa 17 lut 2011, 22:06
    Hej Mamy jak często kąpiecie/kąpałyście swoje maluszki? Bo ja już zgłupiałam. Moja mama i wszystkie ciotki nabiły mi do głowy, że absolutnie codziennie! Położna twierdzi, że "raczej też", a moja siostra pielęgniarka (nie położna) odradza mi codzienne kąpiele, bo mogą wysuszyć skórę takiego małego dziecka. Jak Wy się zapatrujecie na tę kwestię? Może jak poznam Wasze opinie to sobie wyrobię własny pogląduśmiech
    Cytuj
  • 30m1n1k4 17 lut 2011, 23:33
    U nas jeszcze pokutuje praktyka codziennej kapieli. A ja sama mam suchą skórę i myślę, że wkrótce zapanuje u nas moda z zachodu, by kapać małe dzieci raz, najwyżej dwa razy na tydzień. Sama zweryfikowałam swoje podejście i swojego noworodka kąpię co kilka dni, ale oczywiście cidziennie jest rytualne przemywanie buźki, pupki i wszystkich fałdekuśmiech
    Cytuj
  • Barbra67 17 lut 2011, 23:49
    Raz na tydzień? To stanowczo za mało! Przecież maleńkie dziecko mimo, że głównie leży, dużo się rusza i poci. Do tego ulewające się mleko, naprawdę warto zadać sobie trud i zrobic mu kąpiel. Tym bardziej, że dla dziecka to stały element dnia, który pomaga mu się czuć bezpiecznie i uspokaja przed snem.
    Cytuj
  • franusia 18 lut 2011, 7:34
    Jak moje dzieci były maleńkie, w sensie niemowlęta, to je kapałam codziennie w lecie, jak było zimno to rzadziej. Odkąd zaczęły sie tarzać po podłodze, babrać w piasku i kałuży to oczywiście mus jest codziennie je wyszorować, a przynajmniej wypłukaćprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Xanadu70 18 lut 2011, 9:17
    Kąpałam swoje dzieci codziennie, bo taka moda była kilkanaście lat temu. A teraz myślę, że źle robiłam, jedno z moich dzieci jest alergikiem, często ma wysypkę i podejrzewam, że faktycznie mogłam mu uszkodzić ten płaszcz lipidowy, o którym teraz chyba każdy ma pojęcie, a wtedy przynajmniej ja nie miałam...
    Cytuj
  • Zoe87 18 lut 2011, 11:48
    Ja też mam wątpliwości jak często powinnam kapać swoje dziecko, które teraz ma 3 miesiące. Na początku kapałam codziennie, połozna w przycodni przekonała mnie żeby kąpać co kilka dni i tak robię. Ale moja mama zarzuca mi lenistwo, co mnie wkurza, bo przecież nie o to chodzi! Raczej o przekonanie co będzie dla malutkiej najlepsze. Myślę, że takie delikatne ciałko może naprawdę ucierpieć od twardej wody, skoro ja na nią narzekam...
    Cytuj
  • Stinaa 18 lut 2011, 14:28
    Rozumiem Cię, ja też się czuje jak wyklęta, ale twardo próbuje przekonać tabun bab, że teraz jest większa świadomość i należy chronić warstwę wodno-lipidowąuśmiech
    Cytuj
  • D3niCle0 18 lut 2011, 16:05
    Mój synuś bardzo lubi codzienne kąpiele i ja jestem zwolenniczką takowychuśmiech Tyle, że nie zawsze dodaję do wody medyłko, a czasami zamiast tego pare kropel oliwki. Nie zauważyłam żeby mały miał wysuszoną skórę, a na pewno go to relaksuje przed zaśnięciemuśmiech Wie, że jest kąpiel, potem mleczko, ząbki i trzeba spaćuśmiech
    Cytuj
  • nouv88 18 lut 2011, 18:33
    Ja zasadniczo też kąpię swoje dzieci codziennie, praktycznie od narodzin. Ale są wyjątki, np kiedy są chore albo zmęczone, bo mamy gości do późna... wtedy macham na to ręką, brudem nie zarosnąprzymrużenie oka A po kąpieli używamy oliwkiuśmiech
    Cytuj
  • caipirinha 18 lut 2011, 18:56
    Moj brat mieszka w Niemczech, ma dwójkę małych dzieci. Tam słysząc o polskich metodach łapią się ponoć za głowę, dzieci zalecają kąpać raz na tydzień i to bez żadnych detergentów! Tylko dolewać oliwki do wody. Ich dzieci mają 2 i 5 lat i mydlem bywają myte tylko jak się latem ubrudza w ziemi i piasku. Ale ilekroc je widzę są czyściutkie i pachnąceuśmiech
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum