Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

W czym jest żelazo?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

W czym jest żelazo?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 5 6 z 6  
  • Popeye 20 lut 2011, 1:21
    Moja żona robiła badania i wyszedł jej bardzo niski poziom żelaza. Brała tabletki z tym żelazem, teraz juz jej kuracja sie skończyła. Ale lekarz powiedział, że musi dbać o t ożeby w diecie jej tego żelaza nie brakowało, czytam czytam i już zgłupiałem, w mięsie czerwonym jest, ale znów jak sie popije mlekiem to sie nie wchlania, pogubić sie mozna. Napiszcie mi jak krowie na rowie co powinna jeść osoba ze skłonnością do niedoborów żelaza? Bo lekarz mówi, że ona ma predyspozycje do anemii. A my chcielibyśmy niedługo mieć dziecko, ale ponoć w ciąży to jeszcze spada poziom żelaza. Więc to bardzo istotne, jak możecie to pomóżcie!
    Cytuj
  • Aurelka 20 lut 2011, 6:47
    Szpinak zawiera dużo żelaza. Tylko że nie każdy go lubiuśmiech
    Cytuj
  • r11 20 lut 2011, 8:59
    Bogate w żelazo jest czerwone mięso, szpinak i inne zielone warzywka. Ale wydaje mi się, że dietą to można profilaktycznie sie wspomagać... jeśli w badaniu wychodzi niedobór to potrzebne są leki....
    Cytuj
  • Zoe87 20 lut 2011, 9:38
    Jak żona będzie w ciązy to może brać preparaty dla ciężarnych, tam jest też żelazo. A jakby to było za mało to lekarz zapisze jej osobno żelazo w tabletkach. Dietą to podobno ciężko uzupełnić niedobory, a to dlatego, że inne skladniki ograncizają przyswajanie żelaza no i nie stwierdzisz ile go organizm przyjąłuśmiech
    Cytuj
  • pacjentka 20 lut 2011, 10:28
    Ja kiedyś po operacji miałam kiepskie wyniki i poziom żelaza poniżej normy, lekarz kazał mi wtedy kupić Ascofer to można bez recepty kupić. Tylko do tego trzeba było chyba jakąś witamine B, ale już niestety nie pamiętam którą chyba B12... w aptece na pewno powiedząuśmiech
    Cytuj
  • Popeye 20 lut 2011, 10:51
    Dzięki, ale tabletki już były i teraz zasadniczo poziom jest w normie, ale dość niski. Lekarz powiedział, że już nie trzeba tych tabletek łykać, my też nie jesteśmy za tym żeby ciągle się czymś faszerować. Tabletki jak wszystkie mają pewne skutki uboczne... wg mnie powinno się raczej zdrowo odżywiac i starać się dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebynch składników w tym co jemy...
    Cytuj
  • Gaik 20 lut 2011, 11:08
    Podejście bardzo rozsądne, niemniej faktycznie ciężko poprawić wyniki samą dietą. Jeśli żona ma wciąż poziom żelaza na granicy normy, a jeszcze w planach macie dziecko to lepiej wspomóc się farmakologicznie. Na pociechęprzymrużenie oka dodam, ze niedobór żelaza jest bardzo powszechny, to najczęstszy niedobór mineralny u ludzi na całym świecie!
    Cytuj
  • Eli2010 20 lut 2011, 14:16
    Dużo żelaza jest w wołowinie, rybach, kurczaku, rybach. W innych produktach też np zbożowych, ale gorzej się wchłania.
    Cytuj
  • Ja80ja 20 lut 2011, 16:28
    W podrobach jest dużo żelaza. Usmaż żonie wątróbkęuśmiech Nie każdy lubi, ale u mnie czasem na obiadek watróbka z cebulka, mniam mniamuśmiech
    Cytuj
  • nouv88 20 lut 2011, 17:19
    Mój tato miał chemioterapię, w tym czasie regularnie (codziennie) pił sok z buraków i dzięki temu miał super wynik!
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 z 6  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum