Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak często kąpać niemowlę?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak często kąpać niemowlę?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • D3niCle0 18 lut 2011, 21:09
    Słyszałam o tym. Kikutka po pępowinie tez nie przemywaja jak u nas spirytusem, znajoma (która też mieszka w niemczech) opowiadała, że jak położna to usłyszała to się przeraziła, myślała, że to dla dziecka jakaś torturauśmiech Nie mogła uwierzyć, że to go nic a nic nie boli...uśmiech
    Cytuj
  • Ronjaa 18 lut 2011, 23:28
    Moje dzieci uwielbiają kąpiele, więc myjemy się codziennie w wannie. Czasem nie moge ich stamtąd wygonić uśmiech Myśle, że to im też pomaga się wyciszyć przed snem, co jest dużym ulatwieniem. Ale gdyby same się tak nie garnęły do mycia to ja bym się nie upierała, myślę, że teraz jest taka twarda woda w miastach, że zdrowiej jest co drugi-trzeci dzień. Oczywiście szybka toaleta strategicznych miejsc musi byćuśmiech
    Cytuj
  • Bancroft 19 lut 2011, 6:31
    Buzia, rączki, pupa co najmniej dwa razy dziennie, a co do moczenia w wannie to jestem raczje zwolenniczką szkoły zachodniejprzymrużenie oka
    Cytuj
  • becia_koronczarka 19 lut 2011, 8:31
    Co prawda jeszcze sama nie mam dzieci, ale zamierzam postępować tak jak moja siostra, która codziennie kąpie swoją córkę! Wbrew pozorom, chociaż takie dziecko samo nie chodzi, ale nie jest wcale czyste pod koniec dnia. Trochę się spoci, troche uleje, rączki zaciska i zbiera rózne kłaczki gdzie popadnie... Na pewno dziecku jest przyjemnie jak jest odświeżone i czyste, poza tym to część codziennej rutyny, dziecko się przyzwyczaja i dobrze reaguje na powtarzane czynności więc sama z pewnością też tak będe robić!
    Cytuj
  • Stinaa 19 lut 2011, 9:41
    Ja też miałam takie podejście, ale trochę zmieniłam zdanie. Oczywiście robię przegląd i wycieram wacikami, myjka lub tymi mokrymi chusteczkami miejsca, które tego wymagają. Moje dziecko ma zdrową, elastyczną i blyszczącą skórę, pupcia czyściutka i nigdy żadnego odparzenia, a co do rutyny to są inne czynności, które się powtarza, zresztą niekótrzy kapią dzieci rano...a moje nie ma problemów z zasypianiem, więc nie widzę takiej potrzeby.
    Cytuj
  • becia_koronczarka 19 lut 2011, 11:08
    No wiesz, dzieci są różne... ja jednak bylam kąpana codziennie przez moją mamę i nic mi sie nie uszkodzilouśmiech
    Cytuj
  • Cloudy 19 lut 2011, 13:14
    Dzieci mają naturalną barierę ochronna, nie ma sensu je tego pozbawiać, a powiedzmy sobie szczerze takie maluszki nie wymagają codziennej kąpieli całego ciała! Potem się pojawiają alergie skórne i jest zmartwieniesmutny
    Cytuj
  • KoKoszka 19 lut 2011, 13:38
    Myć codziennie to owszem , ale kąpiel w wanience wystarczy raz w tygodniu. Teraz są te mokre chusteczki, naprawdę świetne, można z powodzeniem ich używać do przemywania pupci, szyjki, stópek. Nie musi być to zawsze bierząca woda.
    Cytuj
  • becia_koronczarka 19 lut 2011, 15:27
    No coś Ty takie chusteczki dobre są w podróży, ale nie zamiast wody do codziennego mycia! Przecież skóra się po tym klei fuj jak można tym zastąpić wodę?
    Cytuj
  • KoKoszka 19 lut 2011, 17:18
    A bzdury tam, nic się nie klei, sama ich używałam w szpitalu jak byłam uziemiona na łóżku, myłam nimi twarz i praktycznie całe ciało, są rewelacyjne! Nie wiem może jakieś tanie wersje są do bani, ale bella, nivea, cleanic świetne.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum