Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak zapobiec wrastaniu paznokcia?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zapobiec wrastaniu paznokcia?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 z 2  
  • franusia 22 lip 2010, 1:41
    Kilka lat temu miałam zabieg chirurgiczny wycięcia wrośniętego paznokcia. Sprawa była kłopotliwa, nawet nie sam zabieg, ale potem długo musiałam uważać przy chodzeniu i bolało jak nie wiem. Teraz wydaje mi się, że problem powraca smutny Czy znacie może sposób jak zapobiec wrastaniu? Nie chcę przechodzić tego jeszcze raz...smutny
    Cytuj
  • Filiposlaw 24 lip 2010, 19:43
    Witam ja też mam ten problem, co prawda pierwszy raz, ale podłączam sie do pytania.
    Cytuj
  • Paniusia 24 lip 2010, 20:25
    Na pewno nie można obcinać paznokci na okrągło, jak się za bardzo przycina w kącikach to potem wrasta. Trzeba równo. No i nie wolno zbyt krępować stóp ciasnymi butami np.
    Cytuj
  • casia1980 24 lip 2010, 20:48
    No, bo one lubią wrastać od nowaprzymrużenie oka Ale mi kolega zdradził prosty, a skuteczny domowy sposób i chyba mnie to uratowało przed chirurgiem, bo już mi ropą to podchodziło. Czyli tak: najpierw mocze palec w wodzie z szarym mydłem, zeby skóra zmiękła, potem podważam czystym pilniczkiem paznokcia i wkładam pod ten rożek wrastający taki skrawek watki skręconej. wtedy nie ma szans wrastać, jak chodze z tą watką. Oczywiście boli jeszcze, ale czekam aż odrośnie trochę i obcinam paznokieć. I po czymś takim długo mam spokój. A jak znów zaczyna wrastać to znów go do wody z mydłemprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Lilijka 24 lip 2010, 21:57
    są też specjalne klamry na takie paznokcie, zakłada je kosmetyczka i nosi sie taką klamrę przez kilka miesięcy, a ona odgina paznokieć tak aby zaczął inaczej rosnąć. Po zdjęciu już nie powinien wrastać.
    Cytuj
  • Beetlejuice85 24 lip 2010, 22:25
    Ja też miałem taki problem, "dorobiłem" sie nawet tzw dzikiego miesa kolo paznokcia i skończylo sie na wycieciu czy też zerwaniu całego paznokcia przez chirurga-rzeźniikaskrzywienie Potem mialem szwy, antybiotyki i trwało to jeszcze parę tygodni zanim wyleczyłem palucha całkowicie, ale problem z głowy.
    Cytuj
  • Paniusia 25 lip 2010, 1:54
    To chyba faktycznie był rzeźnik a nie lekarz, nie ma potrzeby zrywania całego paznokcia! Zadaniem chirurga jest wycięcie brzegu wrastającego paznokcia z macierzą, tak aby nadac mu własciwy kierunek wzrostu. Usuwanie paznokcia tylko na trochę pomaga, ale nie likwiduje problemu. I dlatego problem się odnawia. Dobrze zrobiony zabieg powinien "wyleczyć" palec raz na zawsze.
    Cytuj
  • Stinaa 25 lip 2010, 7:30
    Mi też chyba zaczyna wrastaćsmutny Boli jak chodze w butach i mam taki jakiś stan zapalny przy pzanokciu, troszkę zaczerwieniony i pulsujący jest ten palec. myślicie, że to już się kwalifikuje do lekarza?
    Cytuj
  • casia1980 25 lip 2010, 10:56
    Spokojnie poradzisz sobie z tym sama. Spróbuj paluch wymoczyć, a potem ciachnij paznokieć ja kci sie uda go podważyć, odgiąc do góry. Stan zapalny zniknie jak zlikwidujesz przyczynę.
    Cytuj
  • Piekarzowa 25 lip 2010, 12:20
    Mi kiedyś kosmetyczka nałożyła taką jakby małą rurkę obcietą na krawędź paznokcia, który zaczynał wrastać i pomogłouśmiech Najważniejsze to chyba reagować w porę, nie czekać, aż sie zrobi stan zapalny i ropa...
    Cytuj
1 2 z 2  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum