Favore.plForumPozostałe tematy

Golden retriever w bloku - czy to doby pomysł?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Golden retriever w bloku - czy to doby pomysł?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 z 3  
  • ropuszka 28 lip 2010, 10:22
    Mieszkam w domu, mam dwójkę dzieci (6 i 8 lat). Mieszkanie mamy całkiem spore, pomyśleliśmy, że fajnie byłoby mieć psa. Dzieciaki się strasznie ucieszyły. Bardzo podobają mi się Golden retrievery, ale nie wiem czy to nie za duży pies jak na mieszkanie w bloku? Może powinnam się zdecydować na jakąś mniejszą rasę? Czy ktoś z was ma może takie psa? Jakich warunków potrzebuje?
    Cytuj
  • barbara_k 28 lip 2010, 14:10
    Ja mam Goldena. Mieszkam w kamienicy i nie ma z tym problemu. Ogólnie to bardzo przyjacielskie psy, lubią też dzieci, więc w Twoim wypadku to dobry wybór. Wystarczą standardowe spacery, raz na jakiś czas musi się wybiegać, ale to jak każdy pies - wystarczy w weekend pójść na dłuższy spacer do parku.
    Cytuj
  • casia1980 29 lip 2010, 12:51
    Ja nie jestem za trzymaniem dużego psa w mieszkaniu. Owszem, wielu ludzi tak robi, ale nie wierzę, że te psy się nie męczą zamknięte w bloku. Wiem, nie każdego stać na domek z ogrodem, ale mnie nie stać, więc nie kupuję psa, choć też bardzo lubię golden retrievery! Wspaniała rasa, dla dzieci idealna!
    Cytuj
  • AAnka 29 lip 2010, 14:19
    casia1980 napisał:Ja nie jestem za trzymaniem dużego psa w mieszkaniu. Owszem, wielu ludzi tak robi, ale nie wierzę, że te psy się nie męczą zamknięte w bloku. Wiem, nie każdego stać na domek z ogrodem, ale mnie nie stać, więc nie kupuję psa, choć też bardzo lubię golden retrievery! Wspaniała rasa, dla dzieci idealna!
    Sądzę, że nie należy przesadzać. Oczywiście, że nie ma sensu trzymać psa na małym metrażu, zwłaszcza, jak mieszka dużo osób. Jednak z tego co pisze ropuszka to miejsca w mieszkaniu starczy dla wszystkich. Przy takiej logice to ludzie w dużych miastach nie mieli by prawie w ogóle psów... Nie w tym rzecz, na wszystko trzeba spojrzeć racjonalnie.
    Cytuj
  • linijka 29 lip 2010, 16:53
    Ja polecam tą rasę psów. Sama mam goldena i małe dziecko. To są bardzo łagodne pieski i opiekuńcze. Niby duże, a wystarczy im spojrzeć w oczy i od razu widać, że w duszy to takie bezbronne fajtłapy uśmiech Jak tylko masz wystarczająco duże mieszkanie to nie wahaj się ani chwili!
    Cytuj
  • casia1980 29 lip 2010, 22:38
    No właśnie może tak powinno być, że w bloku nie trzyma się psów. Nie byłoby tyle g... na trawnikach! Zieleni i tak jak na lekarstwo, a dzieciaka strach puścić na trawę żeby zobaczył jak wygląda mrówka, bo co chwilę mina. A właściciele jakoś ciężko się uczą sprzątania po swoich pupilkach. Poza tym sorry, nie wierzę, że taki duży pies nie męczy się w takich warunkach. Szkoda by mi było zwierzęcia.
    Cytuj
  • turistas 29 lip 2010, 23:05
    Po prostu ludzie muszą nauczyć się sprzątać po swoich psach - trzeba sobie wyrobić nawyk przecież to żadna filozofia. Na zachodzie ludzie trzymają psy w mieszkaniach i domach, a problemów na chodnikach nie ma...

    Co do goldena w mieszkaniu, to jeśli jest duże raczej nie powinno być problemu. Pamiętaj tylko, że szczeniaki nie mogą chodzić po schodach, dlatego weź to pod uwagę, że przy każdym spacerze będziesz musiała go znosić.
    Cytuj
  • ropuszka 30 lip 2010, 1:38
    turistas napisał:Co do goldena w mieszkaniu, to jeśli jest duże raczej nie powinno być problemu. Pamiętaj tylko, że szczeniaki nie mogą chodzić po schodach, dlatego weź to pod uwagę, że przy każdym spacerze będziesz musiała go znosić.
    Mieszkam na 4 piętrze, ale mamy windę, więc z tym raczej nie będzie problemu. A swoją drogą to dlaczego nie mogą chodzić po schodach? Nigdy o czymś takim nie słyszałam...
    Cytuj
  • turistas 30 lip 2010, 6:13
    Chodzi o to, że dopóki kości dobrze się nie zrosną, pies powinien unikać dużego wysiłku, a wchodzenie po schodach niewątpliwie się do tego zalicza. Później może mieć problemy z biodrami itp, więc lepiej nie ryzykować.
    Cytuj
  • ropuszka 30 lip 2010, 9:23
    No to faktycznie lepiej nie ryzykować, dzięki za radę przymrużenie oka Z takim szczeniakiem to jak z małym dzieckiem trochę przymrużenie oka
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum