Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jak montować listy panelowe?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak montować listy panelowe?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • grubystach 29 wrz 2010, 21:46
    Najlepiej skorzystać z zaleceń producenta odnośnie rodzaju listew i sposobu montażu, oni to mają już przerobione i wiedzą co najlepiej się sprawdza.
    Cytuj
  • enec 27 paź 2010, 18:49
    Teraz są w sprzedaży ładne listwy wykonane z tworzywa.Są do nich narożniki zewnętrzne i wewnętrzne,końcówki lewe i prawe oraz łączniki pozwalające łączyć na jednym odcinku ściany listwę z listwą.

    Montaż jest bardzo prosty.Wyjmuje się środkową część listwy.

    Przykłada się listwę do ściany i po wywierceniu przez listwę w ścianie otworu,wkłada się kołek szybkiego montażu(długość i średnica kołka zależne są od rodzaju ściany)do oporu i pobijając śrubę,mocuje się listwę do ściany.Następnie wierci się następny otwór przez listwę(jest ten komfort,że można wiercić tam gdzie ściana ma wgłębienie,aby dobrze przylegała)mocuje się i tak dalej.Po zamontowaniu odcinka na jednej ścianie wciskamy z powrotem wyjęty wcześniej środek listwy.Nie widać żadnych wkrętów,a praca jest łatwa i przyjemna.

    Wiem co piszę bo montowałem i listwy z Mdf-u na zapinki(niech je cholera) i na klej też(też do bani).Do listew na zapinki i na klej muszą być extra równe ściany(i podłoga na całej swej długości przy ścianie)Takie ściany nie zdarzają się zbyt często.
    Opisanymi listwami swobodnie można puścić trzy koncentryki i coś cieńszego jeszcze też się zmieści.
    pozdrawiam
    enec
    Cytuj
  • DariuszG 28 paź 2010, 8:16
    enec napisał:Teraz są w sprzedaży ładne listwy wykonane z tworzywa.Są do nich narożniki zewnętrzne i wewnętrzne,końcówki lewe i prawe oraz łączniki pozwalające łączyć na jednym odcinku ściany listwę z listwą.

    Montaż jest bardzo prosty.Wyjmuje się środkową część listwy.

    Przykłada się listwę do ściany i po wywierceniu przez listwę w ścianie otworu,wkłada się kołek szybkiego montażu(długość i średnica kołka zależne są od rodzaju ściany)do oporu i pobijając śrubę,mocuje się listwę do ściany.Następnie wierci się następny otwór przez listwę(jest ten komfort,że można wiercić tam gdzie ściana ma wgłębienie,aby dobrze przylegała)mocuje się i tak dalej.Po zamontowaniu odcinka na jednej ścianie wciskamy z powrotem wyjęty wcześniej środek listwy.Nie widać żadnych wkrętów,a praca jest łatwa i przyjemna.

    Wiem co piszę bo montowałem i listwy z Mdf-u na zapinki(niech je cholera) i na klej też(też do bani).Do listew na zapinki i na klej muszą być extra równe ściany(i podłoga na całej swej długości przy ścianie)Takie ściany nie zdarzają się zbyt często.
    Opisanymi listwami swobodnie można puścić trzy koncentryki i coś cieńszego jeszcze też się zmieści.
    pozdrawiam
    enec
    Zgadzam się w pełni z enec. Sam montowałem podobne listwy i od 4-ech lat nie mam z nimi problemu. Dodatkowo jako elektryk polecam je każdemu, gdyż można w nich prowadzić przewód elektryczny, jest to bezpieczne i estetyczne.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum