Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Dziecko w szkole muzycznej

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Dziecko w szkole muzycznej

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Trix74 21 cze 2011, 14:44
    Czy ktoś z Was ma dziecko uczące się w szkole muzycznej? Moja bratowa chce zapisać córkę do takiej, mała ma wyraźnie uzdolnienia w tym kierunku, oni twierdzą (właściwie to głównie bratowa), że trzeba to koniecznie rozwijać. A mnie się wydaje, że takie dzieci to życia nie maja, bo jak do ogólnej nauki dochodzi im jeszcze szkoła muzyczna, jeszcze ćwiczenia i lekcje to kiedy maja się bawić? Jak dla mnie to marnowanie dzieciństwa, ale może sie mylę. Może taka szkoła to naprawdę super inwestycja w przyszłość dziecka? Jak uwazacie?
    Cytuj
  • caipirinha 21 cze 2011, 15:56
    Zgadzam się z tobą. Moi rodzice byli troszkę przeambicjonowani na punkcie mojego rozwoju i musiałam chodzić na lekcje angielskiego, francuskiego, taniec i pianino. Jakoś w żadnej z tych dziedzin nie zostałam orłem, na pewno znajomośc języków mi procentuje, ale też bez przesady. Nie zamieniłabym na to biegania po podwórku po lekcjach, czego tak strasznie zazdrościlam dzieciom sąsiadów. Poza tym przez to, że miałam tyle zajęć, czulam się inna i wyalienowana. Nie ma co przesadzać, a szkoła muzyczna to już poważna nauka, tam jest wiele przedmiotów.
    Cytuj
  • freshuser 21 cze 2011, 18:59
    Spytaj bratową czy chiałaby pracować na dwóch etatach heheprzymrużenie oka Bo można to porównać z nauką w szkole zwykłej i muzycznej.
    Cytuj
  • latynowska8 21 cze 2011, 20:06
    Moim zdaniem to zależy, czy ta dziewczynka tego chce. Rozumiem, że chodzi o szkołę podstawową? W tym wieku zapał mmoże szybko minąć, więc to naprawdę poważna decyzja. Jak ktoś posyla dziecko do szkoły muzycznej to chyba naprawdę wierzy, ze ma szansę na prawdziwą karierę muzyczną!
    Cytuj
  • Paniusia 21 cze 2011, 21:25
    A w jakim wieku jest ta dziewczynka?
    Cytuj
  • Trix74 21 cze 2011, 23:14
    Od września idzie do pierwszej klasy - sześciolatka. Ona lubi bardzo śpiewać, trochę gra na pianinie, bo maja w domu, ale tyle, co sie nauczyła od mamy i sama, bo bratowa trochę gra. Mała pytana czy chcialaby póść do szkoły muzycznej to aż się pali do tego, ale moim zdaniem to jest na takiej zasadzie, że oni jej roztaczaja wizję jaki to splendor na nią czeka i jak wszyscy się będą nią zachwycać, a nie uświadamiają jej jaka ciężka przed nią praca.
    Cytuj
  • nouv88 22 cze 2011, 0:21
    Trix74 napisał:Od września idzie do pierwszej klasy - sześciolatka. Ona lubi bardzo śpiewać, trochę gra na pianinie, bo maja w domu, ale tyle, co sie nauczyła od mamy i sama, bo bratowa trochę gra. Mała pytana czy chcialaby póść do szkoły muzycznej to aż się pali do tego, ale moim zdaniem to jest na takiej zasadzie, że oni jej roztaczaja wizję jaki to splendor na nią czeka i jak wszyscy się będą nią zachwycać, a nie uświadamiają jej jaka ciężka przed nią praca.
    Bez urazy, ale coś mi tu pachnie niespełnionymi ambicjami mamusi tego dzieckaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Iolla007 22 cze 2011, 0:56
    Nawet jeżeli, to moim zdaniem warto posłać dziecko do szkoły muzycznej jesli spelnia dwa warunki: talent i chęci. A z tego co piszesz, Twoja bratanica ma jedno i drugieuśmiech
    Cytuj
  • MemoNemo 22 cze 2011, 6:57
    Iolla ma rację, każdy wielki muzyk wspomina, ze w dzieciństwie długie godziny żmudnych ćwiczeń to była dla niego katorga. Tylko że sukces mozna osiągnąć wyłącznie ciężka pracą i to od malego, a wiadomo, że bez rodziców dziecko nie podejmie takiej decyzji. To oni musza zainwestować w jego rozwój.
    Cytuj
  • 8I5I 22 cze 2011, 9:20
    Lepiej zapisać ją do jakiegoś ogniska muzycznego, łatwiej zrezygnować jeśli jej się znudzi. A tak co, będą zmieniać szkołę?
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum