Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Dziecko w szkole muzycznej, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Dziecko w szkole muzycznej

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Niania90 22 cze 2011, 10:19
    A dlaczego od razu zakładać, że jej się znudzi? Może to pokocha i będzie rozwijać swoją pasjęuśmiech
    Cytuj
  • latynowska8 22 cze 2011, 12:27
    Nie można tego wykluczyćuśmiech Ale mimo wszystko u dzieci w tym wieku bardzo prawdopodobne jest, że profil zainteresowań zmieni się o wiele szybciej niż skończy tę szkołę...
    Cytuj
  • PannaDziewanna 22 cze 2011, 14:30
    Może nie trzeba od razu do szkoły muzycznej, nie lepsze byłoby jakieś ognisko czy dodatkowe zajęcia w szkole? Będzie mogła swobodnie realizować swoje zainteresowania i rozwijać talent, a jak się okaże, że ma szczególne uzdolnienia, to na szkołe muzyczną przyjdzie czas na dalszym etapie edukacji.
    Cytuj
  • Trix74 22 cze 2011, 16:23
    nouv88 napisał:Bez urazy, ale coś mi tu pachnie niespełnionymi ambicjami mamusi tego dzieckaprzymrużenie oka
    Może i tak... ja podejrzewam, że wpływ na to ma fakt, że córki ich znajomych grają na fortepianie i flecieprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Gaik 22 cze 2011, 19:14
    Mój mąż jako dziecko chodził do szkoły muzycznej, bo zdradził chęci grania na skrzypcach... teirdzi, że to był największy błąd jego zyciaprzymrużenie oka Bo szybko mu przeszło od tych ciągłych ćwiczeńprzymrużenie oka
    Cytuj
  • PannaDziewanna 22 cze 2011, 20:15
    Ja bym na tym etapie poszukała jakiegoś dobrego nauczyciela. Z czasem oceni predyspozycje dziecka i rodzice sie upewnią czy warto posłać ją do muzycznej.
    Cytuj
  • zderzacz_hadronow 22 cze 2011, 22:40
    Też uważam że najlepiej opłacić prywatne lekcje. Pofesjonalny nauczyciel po jednym semestrze bedzie w stanie ocenić czy uczennica się nadaje tylko to oczywiście kosztuje znacznie więcej, ale będzie na pewno lepsze dla dziecka.
    Cytuj
  • Gaik 22 cze 2011, 23:53
    Takie prywatne lekcje z dobrym nauczycielem to faktycznie spory wydatek. Ale na pewno warto. Jeśli się okaże, że szkoła muzyczna to jednak nietrafiony pomysł to nie będzie to kosztem dziecka, któe musiałby zmieniać szkoły.
    Cytuj
  • Trix74 23 cze 2011, 7:02
    Ale koszty na pewno ogromne. A poza tym jakby jednak chciała się później dalej kształcić, np kiedyś zdawać na studia muzyczne to musi mieć te wcześniejsze stopnie ukończone prawda? Potem się okaże, że to jest nie do nadrobienia...
    Cytuj
  • Manolito 23 cze 2011, 8:13
    Nie trzeba ukończyć szkoły muzycznej żeby dostać się na studia. Liczy się przesłuchanie na Akademii i wyniki egzaminów. Co do podstawowej muzycznej to ja chodziłem i żałuję. Wirtuozem nie zostałem, mogłem rozwijać naukę gry w ognisku muzycznym, a tak jedyne co pamiętam z dzieciństwa to naukę.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum