Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Dziecko w szkole muzycznej, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Dziecko w szkole muzycznej

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Blueberry28 23 cze 2011, 10:12
    Nic na siłę, pewnie, że może się tym znudzić. Ale jeśli dziewczyna ma coś osiągnąć i zostać profesjonalnym muzykiem to kiedyś rodzicom za to podziekuje.
    Cytuj
  • franusia 23 cze 2011, 13:01
    Myślę, że nie trzeba zakładać, że dziecko się znudzi. A nauka gry na instrumencie to jest umiejętność, która zostanie jej na całe życie, take moim zdaniem jak najbardziej warto!
    Cytuj
  • Manolito 23 cze 2011, 16:12
    Ale my nie dyskutujemy nad tym czy warto uczyć dziecko gry na instrumentach tylko czy trzeba od razu zapisać je do szkoły muzycznej, gdzie ma o wiele więcej na głowie, przedmioty ogólne, o wiele większy nacisk.
    Cytuj
  • Stinaa 23 cze 2011, 19:35
    To kiedy Waszym zdaniem najlepiej zacząć edukację muzyczną? Też myślę o tym żeby zadbać kiedyś o rozwój mojego dziecka w tej kwestii... co prawda póki co dopiero uczy się mówić, ale pytanie kiedy zacząć o tym myśleć?
    Cytuj
  • nouv88 23 cze 2011, 19:51
    Dla dzieci w wieku przedszkolnym można znakeźć warsztaty muzyczne, gdzie dzieci zaczynaja od nauki rytmiki w formie zabawy. To chyba dobry moment, wcześniej nie ma co, chyba że kupić jakieś zabawkowe instrumentyuśmiech
    Cytuj
  • caipirinha 23 cze 2011, 22:17
    W wielu przedszkolach ćwioczenia z rytmiki są standardem. I taka idea mi się podoba, bo warto wszystkie dzieci trochę muzycznie kształcić, to bardzo dobrze wpływa na ich ogólny rozwój. A potem to już w zależności od tego jakie chęci i zdolności dziecko wykazuje, można to rozszerzyć o dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Bo w podstawówce są też chyba lekcje muzyki jak kiedyś prawda?
    Cytuj
  • Gaik 24 cze 2011, 1:51
    Słuch muzyczny kształtuje sie u dzieci w wieku 4-6 lat. Dlatego najlepiej zacząć edukować cztero- czy pięciolatki.
    Cytuj
  • casia1980 24 cze 2011, 8:32
    A ja wręcz przeciwnie,długo miałam żal do rodziców, że nie posłali mnie do szkoły muzycznej, chociaż się zakwalifikowałam. Bardzo tego żałuję, mimo, że nie chciałabym być zawodowym muzykiem. Ostatecznie zawsze można zmienić muzyczną na zwyczajną podstawówkę, a w drugą stronę to raczej niemożliwe.
    Cytuj
  • Eli2010 24 cze 2011, 10:10
    Nawet jeśli dziecko jest bardzo muzykalne to trzeba wziąć pod uwagę, że sam talent to tylko mały procent, głównie ciężka praca pozwoli osiągać sukcesy. Dziecko w tym wieku nie zdaje sobie z tego sprawy, ale trzeba sobie z tego zdawać sprawę.
    Cytuj
  • tandeciarka 23 lip 2011, 18:04
    Jeśli chodzi o prywatne szkoły muzyczne, to naprawdę polecam Yamahę - kadra jest jednocześnie wymagająca i pomysłowa, i mają dobre podejście do dzieci, tak że się szybko nie zniechęcają.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum