favore.pl
!! technologia wentylacji wiodąca w przyszłość!

!! technologia wentylacji wiodąca w przyszłość! nr 1711

Lokalizacja: Sosnowiec (woj. śląskie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
PHU Kalowent s.c.
Wyślij e-mail
ul. Śląska 16/I
41-200 Sosnowiec

tel: 32 266864432 2668644
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu zapytaj o rabat dla klientów favore.pl
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI
System tekstylnych kanałów wentylacyjnych
 

01 jest dotychczas najlepszym rozwiązaniem gwarantującym równomierne i spokojne (nieturbulentne) rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniach. Stosowany od lat w wielu krajach świata, w tym również w Polsce, wzbudza zainteresowanie coraz to większej grupy Użytkowników. Powodem tego są istotne zalety systemu:

- równomierny rozdział nawiewanego powietrza
w całym pomieszczeniu lub wyznaczonych jego obszarach, w sposób eliminujący zjawisko przeciągów w strefie przebywania. Nawiewane powietrze wydostaje się na zewnątrz kanałów przez całą ich powierzchnię z jednakową prędkością w zakresie 0,01 ÷ 0,1 m/s.

- niezawodne ustalenie temperatury
w pomieszczeniu oraz możliwość uzyskania dużych różnic temperaturowych (Δt) w określonych jego obszarach (strefach)

- względy higieniczne - bezpieczeństwo i zgodność z wymogami sanitarnymi
Kanały wykonane są z tkanin z włókien sztucznych i nie stanowią tym samym naturalnej pożywki ani też podłoża dla rozwoju kolonii bakterii i zarodników znajdujących się w powietrzu wprowadzanym do kanałów. Odkładają się one na wewnętrznych ściankach kanałów i obumierają.

- końcowy filtr nawiewanego powietrza
Idealne rozwiązanie dla pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych itp. w branży przetwórstwa spożywczego oraz dla pomieszczeń laboratoryjnych, szpitalnych

- eliminacja tworzenia się skroplin na powierzchni kanałów

- czyszczenie
Pranie w automatach pralniczych lub czyszczenie chemiczne. Instrukcje prania i czyszczenia dostarczane są wraz z kanałami.

- niskie koszty inwestycyjne


- niewielki ciężar własny
1 m2 tkaniny = 100 ÷ 500 g

- szybki i łatwy montaż oraz demontaż
Kanały wytwarzane są w elementach łączonych ze sobą zamkami błyskawicznymi. Umożliwia to również ich pranie w zwykłych automatach pralniczych.

- tłumienie i absorpcja dźwięków
- design
Kształt (okrągły, półokrągły, ćwierćokrągły) oraz bogata gama kolorystyczna kanałów tekstylnych znacznie zwiększają możliwości ich dostosowania do warunków przestrzennych pomieszczeń i wymagań estetycznych.

- możliwość wykorzystania i rozbudowy istniejących instalacji nawiewnych

Obszary stosowania tekstylnych kanałów wentylacyjnych
 

 

Tekstylne kanały wentylacyjne stosowane są w:
- pomieszczeniach produkcyjnych i magazynowych w branży przetwórstwa spożywczego, mięsnego, mleczarskiego, owocowo-warzywnego
- magazynach wyrobów gotowych
- laboratoriach
- pomieszczeniach sterylnych
- pomieszczeniach użyteczności publicznej
- halach sportowych
- szklarniach

 

02

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i służymy naszą pomocą oraz wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawidłowego doboru wentylacyjnych kanałów tekstylnych.

 

Dla opracowania właściwej oferty oczekujemy od Państwa podstawowych danych:
- ogólnej ilości nawiewanego powietrza [m3/h]
- sprężu zewnętrznego (ciśnienia stat.) powietrza na wlocie do kanałów [Pa]
- ilości i długości poszczególnych kanałów tekstylnych [mb]
- temperatury nawiewanego powietrza [oC] (latem / zimą)
- temperatury w pomieszczeniu [oC] (latem / zimą)
- wysokości pomieszczenia i przewidywanej wysokości zawieszenia kanałów [m]
- określenia charakteru pomieszczenia (produkcyjne, magazynowe, laboratoryjne itp.)

 

Powyższe dane prosimy przekazać telefonicznie, przesłać faksem lub pocztą elektroniczną.

Wolne od przeciągów stanowiska pracy - żaden problem!
 

Nowoczesne stanowiska pracy powinny gwarantować osobom na nich zatrudnionym bezpieczeństwo i higienę zdrowotną. Warunki takie są jednak niekiedy trudne do osiągnięcia. Dotyczy to zwłaszcza pomieszczeń produkcyjnych, w których, ze względu na charakter produkcji, obowiązują szczególne wymagania odnośnie czystości i niskiej temperatury wypełniającego je powietrza. Stosowane w takich przypadkach urządzenia schładzające powietrze z wentylatorami i kratkami nawiewnymi charakteryzują się szkodliwym dla zdrowia ludzkiego działaniem ubocznym. Przy temperaturze nawiewanego strumienia powietrza w granicach 2 do 8oC oraz prędkości jego przepływu 6 do 8 m/s nie są możliwe do uniknięcia zjawiska przeciągu oraz ich szkodliwe dla zdrowia następstwa.

W wielu zakładach, zwłaszcza w branży przetwórstwa spożywczego, 00 ÷ 500 problem ten został skutecznie wyeliminowany poprzez zastosowanie do rozprowadzenia chłodnego powietrza wentylacyjnych kanałów tekstylnych. Stanowią one nie tylko najbardziej ekonomiczne rozwiązanie problemu chłodzenia ale gwarantują równocześnie raptowne obniżenie w powietrzu ilości zarodników oraz rozdział powietrza nie powodujący zjawiska przeciągów.

Wentylacyjne kanały tekstylne, które produkowane są, przede wszystkim, z myślą o producentach żywności, nie budzą żadnych zastrzeżeń higienicznych. Wykonane z poliestrowych, 100-procentowych sztucznych włókien, nie wchłaniają wilgoci zawartej w powietrzu oraz są całkowicie odporne na rozkład w wyniku oddziaływania na nie mikroorganizmów. Ze względu na optymalne właściwości filtracyjne tkaniny mikroorganizmy zatrzymywane są wewnątrz kanałów, poczym obumierają tam z braku podłoża stanowiącego pożywienie. W wyniku znaczącej redukcji ilości zarodników wydłuża się okres trwałości towarów produkowanych w danym pomieszczeniu.
Mając powyższe na uwadze przestrzega się równocześnie przed stosowaniem tańszych nawiewnych kanałów tekstylnych, wykonanych z włókien bawełnianych lub z dodatkiem tych włókien. Materiał ten stanowi bowiem doskonałą naturalną pożywkę dla mikroorganizmów oraz podłoże do ich rozmnażania. W związku z tym nie spełnia on podstawowych warunków higienicznych

W pomieszczeniach rozbioru mięsa, pakowalniach, etykieciarniach itp. wentylacyjne kanały tekstylne stanowią nieodzowną pomoc w utrzymaniu warunków higienicznych. Ponadto temperatura powietrza w pomieszczeniach utrzymywana jest w żądanych granicach, a zatrudnieni tam pracownicy nie są narażeni na szkodliwe przeciągi. W przypadku, jeśli do tych pomieszczeń byłoby nawiewane chłodne powietrze wyłącznie przy użyciu tradycyjnych wentylatorowych chłodnic powietrza nie można by uniknąć termicznego obciążenia organizmu ludzkiego na skutek przeciągu.
Rozwiązanie tego problemu jest również stosunkowo proste. Istniejące chłodnice powietrza otrzymują bowiem poprzez przyłączenie do nich kanałów tekstylnych swoistego rodzaju "kaftany bezpieczństwa". Kanał tekstylny, zamocowany do króćca wylotowego powietrza z chłodnicy, przejmuje cały strumień chłodnego powietrza do swojego wnętrza, poczym rozprowadza go równomiernie na całej swojej długości. Powietrze przedostaje się na zewnątrz przez całą powierzchnię kanału z jednakową prędkością.

Przy użyciu wentylacyjnych kanałów tekstylnych możliwe jest osiągnięcie prędkości przepływu strumienia powietrza poniżej 0,1 m/s, co praktycznie uniemożliwia wywołanie zjawiska przeciągu w strefie przebywania ludzi. Każdy, kto w przeszłości zajmował się tą problematyką, wie doskonale, jak duży bywa stan zachorowań personelu zatrudnionego na stanowiskach narażonych na przeciągi. Poprzez stosowanie kanałów tekstylnych wysokość ponoszonych przez pracodawców kosztów z tym związanych może zostać znacznie obniżona.

Również w innych pomieszczeniach, np. magazynowych, zauważalny jest korzystny wpływ stosowania wentylacyjnych kanałów tekstylnych na równomierny rozdział nawiewanego powietrza. Praktycy znają doskonale problemy występujące przy tradycyjnych chłodnicach powietrza. Oddziaływują one bowiem tylko na część obszaru pomieszczeń. Występujące na drodze przepływu strumieni powietrza przeszkody typu podciągi, słupy itp. powodują zmianę kierunku przepływu, poprzez co dochodzi w pewnym obszarze do nadmiernej wymiany powietrza, podczas gdy w pozostałej części pomieszczenia wymiana ta jest niewystarczająca. Negatywne jej skutki zauważalne są na składowanych wyrobach: wysuszona powierzchnia produktów składowanych w miejscach, w których występowała zwiększona wymiana powietrza oraz powstawanie smug na powierzchniach produktów, w otoczeniu których powietrze pozostawało w bezruchu.

Stosowanie wentylacyjnych kanałów tekstylnych powoduje równomierny rozdział nawiewanego powietrza w dużych obszarach pomieszczeń i zapobiega jednocześnie powstawaniu zbyt dużych wahań temperatury. Pokonywanie przeszkód typu podciągi, słupy, regały, urządzenia itp. nie stanowi w tym przypadku większego problemu.

Równie istotną zaletą wentylacyjnych kanałów tekstylnych jest możliwość ich przyłączenia do aktualnie istniejących i funkcjonujących chłodnic powietrza bez potrzeby przerywania bieżącej produkcji. Montaż kanałów jest na tyle łatwy, że może być on wykonany przez własne służby techniczne.

03Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Kontakt
PHU Kalowent s.c.
Wyślij e-mail
ul. Śląska 16/I
41-200 Sosnowiec

tel: 32 266864432 2668644
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu zapytaj o rabat dla klientów favore.pl
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.
!! technologia wentylacji wiodąca w przyszłość! - galeria
!! technologia wentylacji wiodąca w przyszłość! Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 10)
Poprzednia usługa: MOZAIKA ANTYCZNA - TO INDYWIDUALNOŚCI W TWOIM DOMU   Następna usługa: Usługi transportowe