Systemy solarne, lampy solarne, baterie słoneczne

Systemy solarne, lampy solarne, baterie słoneczne nr 185278

Lokalizacja: Ostrołęka (woj. mazowieckie)Więcej: nad kwaiciarnią

INFORMACJE
Cena
Rabat 1% tylko dla klientów z Favore.pl
Kontakt
LubomirMarek Polewaczyk
ModernHome
Wyślij e-mail
ul. 11 Listopada 5a
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 56 28
fax: 29 643 22 88
www.modernhome.pl sale@modernhome.pl
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat (otrzymasz rabat 1%)
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 08:00-18:00
sb: 09:00-14:00
Kontakt elektroniczny 24h na dobę
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI

SYSTEMY SOLARNE, FOTOWOLTAICZNE .WYKORZYSTAJ W PEŁNI BATERIE SŁONECZNE

  Wyślij e-mail

 Wyróżnia się dwie podstawowe konfiguracje systemów fotowoltaicznych: wolnostojące (autonomiczne - off grid), oraz dołączone do sieci ( grid connected)


Wyślij e-mail
Wyślij e-mail

Systemy wolnostojące składają się z Wyślij e-mail , Wyślij e-mail oraz Wyślij e-mail stopień naładowania akumulatora i odłączającego panel, gdy akumulator jest w pełni naładowany lub odłączającego urządzenie zasilane chroniąc akumulator przed jego zbytnim rozładowaniem. Akumulatory muszą mieć więc wystarczająco dużą pojemność, aby zapewnić dostarczanie energii w nocy oraz w okresach złej pogody.
Wyślij e-mail

Systemy dołączone do sieci maja zazwyczaj postać elektrowni z dużą ilością  Wyślij e-mail  oddających energię bezpośrednio do sieci elektroenergetycznej. Alternatywnym wykorzystaniem takich systemów jest zasilanie budynków dołączonych do sieci. W takim systemie energia z sieci pobierana jest tylko wtedy, gdy zapotrzebowanie na nią przewyższa jej produkcję w Wyślij e-mail . System dołaczany jest do sieci sieci poprzez Wyślij e-mail . Wyślij e-mail w tym typie systemu nie są potrzebne, ponieważ sieć jest w stanie przyjąć całą energię wyprodukowaną przez system fotowoltaiczny. Powoduje to, że tego typu systemy są o około 20% tańsze od systemów off grid.

 

ELEMENTY SYSTEMÓW FOTOWOLTAICZNYCH


 

Wyślij e-mail - to urządzenia zbudowane  z połączonych odpowiednio ogniw fotowoltaicznych które wykorzystują zjawisko fotoelektryczne do produkcji energii elektrycznej. Podstawowym materiałem używanym do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest krzem. W laboratoriach uzyskuje się sprawności konwersji promieniowania słonecznego ogniw krzemowych na prąd elektryczny dochodzące 24%. Możliwe jest uzyskanie nawet większej sprawności, lecz takie ogniwa są wykorzystywane tylko w przemyśle kosmicznym, ze względu na wysoką cenę. Średnia żywotność baterii słonecznych zależy od jej typu i wynosi około 25 lat. Po tym czasie wydajność Wyślij e-mail spada do około 80% mocy początkowej.

 

Rodzaje krzemu wykorzystywane w Wyślij e-mail :


 • Wyślij e-mail - najwyższa sprawność: 12-17%, szczególnie w słoneczny dzień, najwyższa trwałość, najwyższa cena,

 • Wyślij e-mail - wysoka sprawność konwersji: 10-15%, w warunkach zachmurzenia może być nawet wyższa od modułów monokrystalicznych, trwałość porównywalna z krzemem monokrystalicznym, cena minimalnie niższa od ogniw z krzemu monokrystalicznego,

 • Wyślij e-mail - nieco niższa sprawność od paneli monokrystalicznych. Coraz powszechniej stosowane ze względu na niska cenę. Wykorzystywane również w Wyślij e-mail stosowanych w turystyce.

 

 

Wyślij e-mail - to urządzenie stosowane między Wyślij e-mail a Wyślij e-mail . Regulatory są używane aby utrzymywać akumulator w pełni naładowany i nie dopuszczać do jego przeładowania a takze nadmiernego rozładowania przez odbiorniki. Zabezpieczają także przed tzw. prądem "ciemnym" pobieranym przez panel słoneczny przy braku oswietlenia, jeżeli Wyślij e-mail nie został wyposażony w diodę blokującą. Regulatory mogą się różnić napięciem z jakim pracują oraz maksymalnym natężeniem prądu jaki może przez nie płynąć. Typowy regulator pracuje z napięciem 12 lub 24V. Zawansowane regulatory typu MPPT używają systemu śledzenia punktu maksymalnej mocy uzyskiwanej z panela, który automatycznie pozwala systemowi pracować przy napięciu, które daje maksymalną moc wyjściową.

 

 

Rodzaje regulatorów:

 • Wyślij e-mail – pracuje na zasadzie przetłaczania energii do akumulatora. Po osiągnięciu odpowiedniego napięcia, panel zostaje odłączony.

 • 3 stopniowy PWM

 • Wyślij e-mail (maximum power point tracking) - regulatory śledzące maksymalne napięcie. Ten typ regulatorów również pracuje w trybie PWM. Regulatory typu MPPT pozwalają na dostarczenie 10-30% więcej energii do akumulatora. Zazwyczaj są droższe od standardowych regulatorów PWM.

 

PWM - regulatory słoneczne PWM używają technologii podobnej do nowoczesnych ładowarek baterii. Gdy napięcie baterii osiąga wyznaczony limit, algorytm PWM powoli redukuje prąd ładowania aby zapobiec przegrzaniu się baterii, w tym samym czasie próbując dostarczyc maksymalną ilość energii do baterii w jak najkrótszym czasie. PWM działa na zasadzie ładowania pulsacyjnego. Zamiast ciągłego dostarczania energii do akumulatora, wysyła on krótkie serie wysokiego napięcia. Regulator sprawdza poziom naładowania baterii i określa jak długa powinna być wysłana seria napięcia. W przypadku naładowanego akumulatora, regulator wysyła krótki sygnał co pare sekund, zaś w przypadku rozładowanej baterii, sygnał jest długi i niemalże ciągły.

 

 

Dodatkowo, technologia PWM ma też dodatkowe interesujące zalety. Oto one:

 • możliwość przywrócenia początkowej pojemności Wyślij e-mail

 • zwiększa akceptację prądu przez akumulator

 • akumulator można naładować do 90-95% jego pojemności przy 60% dla klasycznych rozwiązań.

 • zmniejsza nagrzewanie się baterii

 • automatyczne dostosowanie do starzenia się baterii słonecznych

 • regulacja spadków napięcia i efektów temperatury w systemach paneli solarnych


Korzyści, jakie otrzymujemy dzięki temu:

 • dłuższa żywotność akumulatora

 • mniejszy koszt Wyślij e-mail

 • większa pojemność akumulatora

 • zmniejszenie częstotliwości odłączania się urządzeń

 • możliwość zastosowania mniejszej baterii w celu zmniejszenia kosztów

 • 20%-30% więcej energii z paneli słonecznych

 • możliwość zmniejszenia rozmiaru Wyślij e-mail


Wyślij e-mail stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego Wyślij e-mail . Zwłaszcza w miejscach odległych od infrastruktury, do których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej, skutecznie wykorzystują energię słoneczną. Są również znakomitym rozwiązaniem na obniżenie kosztów związanych ze zużyciem energii. Mogą być zastosowane między innymi do oświtlenia:

- przejść dla pieszych

- przystanków autobusowych

- deptaków, promenad

- skrzyżowań ulic

- parków, placów zabaw

- parkingów, obiektów handlowych, przemysłowych

- domów jednorodzinnych, ogrodów

- billboardów reklamowychInstalacja lamp solarnych jest szybka i łatwa, nie wymaga konsultacji z lokalnym zakładem energetcznym. Każda z lamp LED jest autonomiczna, gotowa do działania natychmiast po zainstalowaniu. Autonomia lampy solarnej(czas pracy bez słońca) wynosi nawet kilka dni. Lampy solarne LED mogą pracować do kilkunastu godzin na dobę.


W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

Wyślij e-mail

Wyślij e-mail

Wyślij e-mail

- Wyślij e-mailOferujemy kompleksowe usługi: od projektowania poprzez dystrybucję, aż po profesjonalny montaż. Szczegóły konstrukcji lamp, takie jak: rodzaj masztu, czas pracy lampy, autonomia, moc źródła światła itp. mogą być zmieniane według wymagań klienta. Przykładamy również wagę do walorów estetycznych – w naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór ozdobnych słupów i opraw, a także wiele rodzajów kloszy.


Dobór lampy LED


Aby precyzyjnie dobrać odpowiednią moc urządzeń zasilających w stosunku do obciążenia niezbędne są szczegółowe informacje:


- Czas pracy systemu (czy oświetlenie całodobowe, całonocne czy tylko przez kilka godzin na dobę)

- Czy autonomia systemu ma być pełna, czy też dopuszczalne są jedno - dwudniowe przestoje w grudniu i styczniu.


System autonomiczny całoroczny projektuje się z myślą o najgorszych warunkach (zima). Jeżeli inwestor wymaga stabilnej pracy przez cały rok , co często zdarza się np. w przypadku systemów zasilających znaki drogowe, to system musi być odpowiednio przewymiarowany. Wiąże się to oczywiście ze znacznie wyzszą ceną. W przypadku gdy dopuszczamy możliwość przerw w pracy systemu w najgorszych zimowych warunkach, można zaprojektować system bardziej ekonomiczny. Podobnie w przypadku czasu pracy – noc w grudniu to 16-17 godzin i aby system pracował tak długo, musi być bardzo rozbudowany. Jeżeli skrócimy czas pracy do 7-8 godzin na dobę (co w przypadku 8-9 miesięcy w roku jest wystarczające) kosztem krótszej pracy zimą - cena systemu spadnie o 50%.


Nasza firma zwraca szczególną uwagę na to, aby projektowany system spełnił oczekiwania klientów. Wybierając nasze produkty, macie Państwo pewność, iż określany przez nas czas pracy lampy jest zgodny z rzeczywistością. Zalecamy zwracać szczególną uwagę na to, jak skonfigurowany jest zestaw. Dla przykładu, niektóre firmy oferują lampy ze źródłem światła o poborze mocy około 20W/h zasilane niewielkim panelem o mocy 90-100W. Lampa taka w warunkach zimowych pracować może co najwyżej 4h, a nie tak jak deklaruje sprzedawca – 10-12h.


Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą. Z przyjemnością podzielimy się z Państwem zdobytą doświadczeniem, pomagając przy wyborze odpowiednich produktów.Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


RABATY
Rabat 1 %
Tylko dla klientów z Favore.plPowołaj się na Favore. pl, otrzymasz rabat!
OPINIE O UŻYTKOWNIKU modernhome
Lampy solarne - Systemy solarne, lampy solarne, baterie słoneczne
Systemy solarne, lampy solarne, baterie słoneczne Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 13)
Poprzednia usługa: Chcesz być opiekunką, chcesz pracować w żłobku   Następna usługa: MAJÓWKA BARCELONA WAW. KTW, POZN, WRO !!