favore.pl
Prospekty piszczałkowe, organy, nagłośnienie

Prospekty piszczałkowe, organy, nagłośnienie nr 2135

Lokalizacja: Rybnik-Golejów (woj. śląskie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
Wyślij e-mail
Ul. Północna 5c
44-207 Rybnik - Golejów

tel: 32 424675532 4246755
tel: 0601 951872 0601 951872
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI
Viscount, rembrandt, monarke, johannus
            Firma " PK MUZ " została założona w 1995 roku przez panów Jacka Kuchcika i Jarosława Pierchałę i zajęła się sprzedażą organów kościelnych oraz projektowaniem i produkcją prospektów piszczałkowych.    
           Nasze instalacje instrumentów znalazły uznanie w wielu kościołach w południowej Polsce. Dzięki wprowadzeniu do naszej oferty najlepszych europejskich instrumentów JOHANNUS I CONTENT, firma uzyskała najwyższą jakość instalacji zarówno pod kątem brzmienia jak i niezawodności.
            Produkowane przez nas prospekty piszczałkowe projektowane są pod indywidualny wystrój danego obiektu sakralnego. Materiały i ostateczny wygląd prospektu dobierane są do indywidualnych życzeń odbiorców i konsultowane z fachowcami w dziedzinie wystroju wnętrz.  
        Holandia ma wielowiekową tradycję budowy organów. W wielu katedrach i kościołach na całym świecie spotyka się instrumenty stworzone przez znanych holenderskich mistrzów organowych. W czasach dzisiejszych znaczące miejsce na rynku światowym zdobyły również holenderskie organy cyfrowe, szczególnie klasyczne organy kościelne.       
 J ohannus i Content są wiodącymi markami organów, które już od dłuższego czasu są powszechnie znane na całym świecie i cieszą się wielkim uznaniem organistów.
D zięki kilkudziesięcioletniej wiedzy i doświadczeniu, technicy ( konstruktorzy ) instrumentów opracowali serie wspaniałych organów klasycznych. Zastosowanie doskonałej mikroelektroniki przyniosło w efekcie wysoką jakość muzyczną i techniczną, jak i wysoką niezawodność. Instrumenty łączą w sobie najnowocześniejszą technikę cyfrową z tradycyjnym rzemiosłem i fachowością. W opracowanych specjalnie dla nich układach scalonych zapisane są skomplikowane charakterystyki rejestrów organowych, co gwarantuje wierność odtwarzania naturalnych dźwięków.
Nasze organy to połączenie niezawodności z krystalicznym naturalnym brzmieniem, kształtowanym przez wieki tradycji. Są instrumentami, w których zastosowano najnowsze osiągnięcia w dziedzinie techniki cyfrowej. Dzięki wprowadzeniu technologii RASS jakość dźwięków zapisywanych i przetwarzanych w technice cyfrowej jest w pełni porównywalna z jakością płyty CD. RASS to – system analizy i regeneracji próbek, w którym stosuje się pierwotne próbki dźwięków, nagrane na najlepszych organach piszczałkowych. W ten sposób odtwarza się rejestry autentycznych organów piszczałkowych, a każdy głos zachowuje swoje charakterystyczne cechy i nawet w tutti porywa swoim naturalnym pięknem.
Organy nasze pozwalają na regulowanie jaskrawości barwy dźwięku. Wedle życzenia mogą Państwo regulować barwę organów od ciepłej i głębokiej do jaskrawej.
   Sprawność i jakość każdej części organów jest intensywnie testowana, aby instrument ten mógł służyć Państwu przez wiele lat.
Od lat w procesie budowania organów kościelnych, swoje stałe miejsce ma fronton piszczałkowy tzw. prospekt piszczałkowy, który w swym zadaniu ma upiększyć wystrój nawy tylnej (chóru), lub bocznej kościoła, jak i zakryć nagłośnienie, które stosuje się w nowoczesnych organach kościelnych.
Zawsze, gdy projektowano, uwzględniano wystrój i czas historyczny, w którym organy powstawały. Wielcy budowniczowie upiększali prospekt piszczałkowy wieloma ozdobami a nawet ruchomymi figurkami, które dawały niepowtarzalny wizualny efekt takich organ.
W obecnym projektowaniu architekt musi uwzględnić różnorodność form ze względu na prostotę jak i nowoczesność budowanych kościołów, tak, by budowany prospekt odpowiadał i wzbogacał architekturę wnętrza.
Najskuteczniejszą metodą, która pozwala parafiom na wybór proponowanych projektów, jest zrobienie zdjęcia miejsca, w którym ma zostać wybudowany prospekt i komputerowo naniesienie kilku proponowanych projektów, tak, by wizualnie odpowiadały temu, co później będzie wykonane. Tak zrobiony poglądowy prospekt piszczałkowy jest przedstawiony a później konsultowany z parafią lub architektem. Nasza praca cechuje się wysokim profesjonalizmem wykonywanych prospektów, w których stosujemy bardzo dobre i trwałe materiały a forma piszczałek jest zgodna z oryginałem.
Nasze prospekty piszczałkowe cieszą się dużym uznaniem w oczach parafian i księży. Tak więc sam prospekt piszczałkowy ma nie tylko spełniać zadanie rezonatora dźwięku, w którym znajduje się nagłośnienie instalowane w organach cyfrowych, ale również dać efekt architektoniczny i wizualny.


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Kontakt
Wyślij e-mail
Ul. Północna 5c
44-207 Rybnik - Golejów

tel: 32 424675532 4246755
tel: 0601 951872 0601 951872
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Prospekty piszczałkowe, organy, nagłośnienie - galeria
Prospekty piszczałkowe, organy, nagłośnienie Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 8)
Poprzednia usługa: PK MUZ urządzenia czyszczące   Następna usługa: Transport, przeprowadzki, spedycja