favore.pl
Piękny dom na Mazurskim odludziu

Piękny dom na Mazurskim odludziu nr 2269

Lokalizacja: Rydzewo (woj. warmińsko-mazurskie)Więcej: okolice Giżycka

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

INFORMACJE
Cena
1 020 / dzień Sprawdź rabaty!
Kontakt
Lilia Szydłowska
Szydłówka
Wyślij e-mail
Rydzewo
11-511

tel: 601 330304601 330304
tel: 601 213421601 213421
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI

SZYDŁÓWKA- to piękny nowoczesny dom ze wszelkimi wygodami, które niezbędne są do spędzenia wymarzonych wakacji w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Znajduje się w malowniczej miejscowości Rydzewo, około dwunastu kilometrów od Giżycka. Możliwość korzystania z obiektu jest nieograniczona porą roku - zapraszamy także wiosną, jesienią i zimą. W Szydłówce znajdują się tylko cztery sypialnie dwuosobowe oraz apartament. Dom usadowiony jest na działce o powierzchni ok. 10.000 m2. zaspakaja więc potrzeby tych gości, którzy chcą spędzić czas w kameralnych warunkach mając do dyspozycji duży teren. Cała posesja jest ogrodzonai oświetlona.

 dom-z-boku.jpg (27984 bytes)

Z działki jest bezpośredni dostęp do Jeziora Niegocin od jego południowej strony. W głąb jeziora wchodzi profesjonalny 33 metrowy pomost w kształcie litery "T", idealny do korzystania z kąpieli słonecznych a także do cumowania jachtów żaglowych i motorówek. Tuż przy pomoście dzięki złocistemu piaskowi znajduje się mała plaża, wspaniałe miejsce dla dzieci. Wkoło domu jest dużo zieleni, kwiatów, drzew olchowych, a z jeziora wynurza się trzcina. Na działce zostało przygotowane miejsce do palenia ogniska i grilowania z dużym zapasem drewna.CAMPING

Istnieje możliwość postawienia caravanu na terenie działki. Jak już wczesniej wspominaliśmy działka jest ogrodzona i oświetlona. Wygodę stanowią dwie dodatkowe łazienki znajdujące się w domku pomocniczym. Łazienki te niczym nie ustępują łazienkom w domu, są jednakowo schludne i czyste . W każdej znajduje się prysznic i osobno toaleta. Na ścianach duże lustra.

JEZIORO

Niegocin, jezioro leżące na Szlaku Krainy Wielkich Jezior posiada ogromne walory turystyczne. Na północy poprzez Kanał Giżycki łączy się z jeziorem Kisajno a na północnym zachodzie przez Kanał Niegociński z jeziorem Tajty. Właśnie tędy prowadzi szlak rejsów statków wycieczkowych.

Płynąc na wschód przechodzi w jezioro Grajewko a dalej na południe w inne maleńkie jeziorko, które nie posiada nazwy.

Na południowym wschodzie poprzez jeziora Nałk Duży i Mały, Niegocin łączy się z jeziorem Wojno. Na południowym zachodzie wpływając na jezioro Boczne i przepływając Kanał Kula wpływamy na szlak żeglugowy, który tworzy ten kanał wraz z jeziorem Jagodne.

Powierzchnia jeziora obejmuje 2600 ha, długość mierzona z północy na południe 7.2 km.

Lustro wody znajduje się na wysokości 116.2 m n.p.m. Średnia głębokość jeziora wynosi 9.9 m. a głębokość maksymalna 39,7m.

Z jeziora wynurzają się dwie wyspy.

Przez Rydzewo prowadzi również szlak kajakowy. W kilka minut można się dostać motorówka do Giżycka. Niezwykle przyjemne jest pływanie łódką.

DALSZA OKOLICA:

Rydzewo jest to miejscowość turystyczna, położona nad dwoma jeziorami - Bocznym i Niegocinem wzdłuż szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Wieś powstała w 1552 roku i liczy około 300 mieszkańców. Znajduje się tu Kościół z 1591 roku należący do najstarszych zabytków sztuki sakralnej na Mazurach. Turystów przyciąga jego wnętrze, nacechowane sztuką gotycką oraz barokową. Niestety ani projektant ani budowniczy nie są znani.

Oprócz kościoła znajdują się też inne, zabytkowe budynki z przełomu XIX i XX wieku.

Rydzewo jest miejscowością letniskową, usytuowaną z dala od miejskiego zgiełku posiadającą doskonałe warunki do uprawiania sportów oraz wędkowania. Wielką atrakcję stanowi przystań dla statków i wypożyczalnia jachtów.

Czas urlopu sprzyja obcowaniu z przyrodą. Roślinność nie tylko decyduje o urodzie krajobrazu ale sprzyja odzyskaniu zdrowia i równowagi. Można tu nazbierać smacznych grzybów.

W sąsiedztwie znajduje się kort tenisowy i stadnina koni. Rydzewo posiada Urząd Pocztowy, sklepy, bary, prywatną stołówkę, oraz urokliwe miejsce, gdzie wśród stylowych kredensów można sączyć piwo z prawdziwym wiejskim sokiem malinowym, oraz spożyć doskonałe dania kuchni staropolskiej gotowane na kuchni z fajerkami. Kartofle ze skwarkami i zimnym kwaśnym mlekiem nigdzie nie będą smakowały tak bardzo jak w Gospodzie pod Czarnym Łabędziem.

Wnętrze Gospody pod Czarnym Łabędziem - Zapraszamy !

Rydzewo należy do Gminy Miłki. Od strony północno zachodniej otaczają ja jeziora Niegocin, Boczne i Jagodne. Stronę południową stanowią przede wszystkim lasy. Ponad połowa to bory mieszane świeże a w nich sosny i świerki. Cisza i spokój, który można tu odnaleźć to tylko jeden z walorów tej okolicy. Gmina posiada wspaniały szlak wędrowny prowadzący przez Wojnowo – Buwełno - Ubik Mały.

Na terenie gminy znajdują się ośrodki jeździeckie serwujące przejażdżki w siodle i bryczkami. Wyznaczone są szlaki piesze oraz do jazdy konnej i rowerowej.

W Miłkach znajduje się jeden z najstarszych kościołów na Warmii i Mazurach pochodzący z XV wieku.

Gmina Miłki posiada sieć dróg umożliwiających łatwy dojazd do wszystkich pobliskich miejscowości. Funkcjonuje tu również Urząd Gminy, Bank Spółdzielczy, Ośrodek Zdrowia Urzędy pocztowe oraz sklepy.

POLECANE DODATKOWE ATRAKCJE:

1.Twierdza Boyen w Giżycku.

W zachodniej części miasta znajduje się wybudowana w latach 1844-1856 twierdza Boyen. Z zewnątrz jest otoczona kamienno ceglanym murem Carnota o długości 2300 m. Wewnątrz znajdują się doskonale zachowane zabytkowe budynki i schrony. W Twierdzy znajdują się trzy szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności i czasie przejścia.

2.Wilczy szaniec.

Na obszarze 2,5 km zachowały się ruiny głównej kwatery Hitlera, która została zbudowana w latach 1940-1944. W okresie wojny zbudowano tu ponad dwieście obiektów z żelbetonu i cegły w tym siedem bunkrów ciężkich.

Hitler przebywał tu od czerwca 1941 roku do listopada 1944. 20 lipca 1944 roku pułkownik Claus von Stauffenberg dokonał nieudanego zamachu na Hitlera. W styczniu 1945 roku kwatera została wysadzona przez wycofujące się wojska niemieckie. Obecnie Wilczy Szaniec stanowi atrakcje turystyczną. Na miejscu znajduje się hotel oraz restauracja a w pobliżu pole namiotowe.

3.Zamek Krzyżacki.

W miejscowości Barciany znajduje się zbudowany w XV wieku zamek krzyżacki. Wokoło kwadratowego dziedzińca zostały usytuowane skrzydła z wysokimi wieżami. Na dziedziniec prowadzi brama wjazdowa. W części północnej znajduje się okrągła baszta z której można podziwiać okolicę.

4. Święta Lipka.

Jest to nieduża wieś leżąca w środkowej części Pojezierza Mazurskiego. Od Kętrzyna znajduje się w odległości 14 km. Można tam zobaczyć przepiękny kościół z krużgankami. Zwiedzających od progu zachęca kuta w żelazie tzw. zielona brama, jedno z najwybitniejszych osiągnięć barokowej sztuki kowalskiej. Szczególną sławę Święta Lipka zyskała dzięki organom. Mają one 3960 piszczałek i 40 głosów. W czasie koncertu figury poruszają się a zwiedzający są świadkami sceny Zwiastowania. Archanioł Gabriel pozdrawia Maryję kłaniając się jej z szacunkiem. Ona również odpowiada grzecznym ukłonem. W tym czasie aniołowie grają radośnie na trąbkach, na mandolinie i dzwonią dzwoneczkami.


Sezon "A"
od 01 Lipca do 31 Sierpnia 2007
od 24 Grudnia 2007 do 3 Stycznia 2008
Weekend Majowy

Wynajęcie całego domu i całej posesji:

 • 4 sypialnie dwuosobowe
 • Apartament (dwuosobowy + kanapa)
 • Pokój w domku pomocniczym

Maksymalnie 14 osób.
cena za całość - 1020,-zł/doba

Wynajęcie pojedynczych pokoi:

 • Pokój dwuosobowy 150,-zł (za pokój)
 • Apartament dwuosobowy + kanapa 250,-zł doba
 • Pokój w domku pomocniczym 90,-zł doba (dwie osoby)

Sezon "B"
od 07 Maja do 30 Czerwca 2007
od 01 Września do 30 Września 2007


 • Pokój dwuosobowy - 110,-zł/doba (za pokój)
 • Apartament (dwuosobowy + kanapa)- 220,-zł/doba (za apartament)
 • Pokój w domku pomocniczym - 70,-zł/doba (za pokój)
Cena za całość - 800,-zł/doba

Ceny Campingu:

 • Ustawienie przyczepy: 20,-zł/doba
 • Osoba (każda) 10,-zł/doba
 • Samochód 10,-zł/doba
 • Prąd 15,-zł/doba
 • Cumowanie jachtu / łodzi 15,-zł/doba
 • Wypożyczenie łodzi wiosłowej 10,-zł/godzina, cały dzień 60,-zł

Sezon "C"
od 3 Stycznia do 27 Kwietnia 2007
od 1 Października do 23 Grudnia 2007


 • Pokój dwuosobowy - 100,-zł/doba (za pokój), minimum dwie doby, każda następna doba 90,-zł
 • Apartament (dwuosobowy + kanapa)- 180,-zł/doba (za apartament), minimum dwie doby, każda następna doba 180,-zł
 • Pokój w domku pomocniczym (2-3 osoby) - 60,-zł/doba (za pokój), minimum dwie doby, każda następna doba 50 zł
Cena za całość - 660,-zł/doba, minimum dwie doby, każda następna doba 590,-zł

Rabaty:
5% zniżnki dla stałych klientów
5% zniżki dla klientów, którzy dokonają rezerwacji i przedpłaty do 31 Marca.

Potwierdzeniem rezerwacji pobytu będzie wpłata zaliczki
w wysokości 30% wartości kosztów na rachunek:

Bank Śląski nr. konta: Wyślij e-mail
Resztę należności należy uregulować conajmniej 30 dni przed rozpoczęciem pobytu.Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


RABATY
Rabat 5 %
Przy zamówieniu 1 x dzieńDla stałych klientów
Rabat 5 %
Przy zamówieniu 1 x dzieńDla klientów, którzy dokonają rezerwacji i przedpłaty do 31 Marca.
INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Cena
1 020 / dzień Sprawdź rabaty!
Kontakt
Lilia Szydłowska
Szydłówka
Wyślij e-mail
Rydzewo
11-511

tel: 601 330304601 330304
tel: 601 213421601 213421
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Piękny dom na Mazurskim odludziu - galeria
Piękny dom na Mazurskim odludziu Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 6)
Poprzednia usługa: Zakład kominiarski - Usługi zduńskie - Budowa pieców i kominków   Następna usługa: WIOSNA - LATO 2007 r. POD ŻAGLAMI!