favore.pl
AKADEMIA JUNGOWSKA, Kraków 2010 / 2011

AKADEMIA JUNGOWSKA, Kraków 2010 / 2011 nr 230574

Lokalizacja: Kraków (woj. małopolskie)

WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

INFORMACJE
Kontakt
Renata Mazur-Ponikiewicz
Pracownia Rozwoju Wewnętrznego
Wyślij e-mail
Kraków
tel: 509 424 498509 424 498
tel: 695 866 374695 866 374
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPIS USŁUGI
AKADEMIA JUNGOWSKA - seminaria i warsztaty
KRAKÓW, 13 listopad 2010r.- pierwsze zajęcia

Prowadzi: dr Mirosław Piróg

Akademia Jungowska to cykl spotkań warsztatowych, których celem jest praktyczne zapoznanie się z psychologią głebi C.G. Junga. Adresowana jest do wszystkich osób interesujących się rozwojem wewnętrznym, samopoznaniem i pomaganiem innym. W ramach całodniowych spotkań jej uczestnicy będą poznawali jungowskie rozumienie człowieka. Poznawanie to będzie się odbywało głównie metodą warsztatową, a więc uczestnicy będą mogli we własnym doświadczeniu odkryć różne elementy psychologii Junga, a następnie zastosować je w swoim zyciu. 
Cykl obejmuje 9 spotkań. Będą się odbywały raz w miesiącu, co daje dziewięć miesięcy, okres ciąży, po którym rodzi się nowe życie ...

Tematy/terminy spotkań:


1. Struktura świadomości – typy i funkcje psychiczne. (13 listopad,2010)
Tu głównym naszym celem będzie zapoznanie się z jungowską typologią i określenie własnego typu psychologicznego. 2. Nieświadomość – kompleksy, instynkty, archetypy. (04 grudzień,2010)
Tu skupimy się na roli kompleksów w naszej psychice i sposobach radzenia sobie z nimi. Poznamy też sposoby manifestowania się archetypów, wewnętrznych wzorców kształtujacych nasze życie.
3. Archetypy indywiduacji – cień, anima/animus. (15 styczeń,2011r.)
Te zajęcia będą poswięcone bardzo waznemu etapowi wstepnemu indywidualizacji - konfrontacji z cieniem. Uczestnicy stworzą "portret" swego cienia. Następnie stworzymy psychologiczne obrazy "wewnętrznej kobiety" i "wewnętrznego mężczyzny".
4. Archetypy indywiduacji - druga połowa życia, jaźń i duchowość. (05 luty 2011r.) Te zajęcia będą najbardziej seminaryjne w formie, zapoznamy się z pogladami Junga na sens życia, spełnienie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na psychologię drugiej połowy życia.
5. Psychologia mandali. (26 luty,2011r.)
Warsztat ten jest naturalną kontynuacją poprzednich zajęć. Namalujemy własny symbol jednoczący - osobistą mandalę i dokonamy jej interpretacji.
6. Analiza marzeń sennych. (19 marzec,2011r.)
Ten warsztat poświęcony będzie metodom pracy ze snami w psychologii Junga i w innych podejściach. Każdy śni i materiału do pracy nam na pewno nie zabraknie!
7. Symbol i aktywna imaginacja – zastosowanie wyobraźni w procesie samopoznania. (09 kwiecień,2011r.)
Poznamy podstawowe sposoby pracy z nieświadomością, wykorzystywane także w analizie marzeń sennych, takie jak amplifikacja i budowanie narracji.
8. Alchemiczna symbolika związków – psychologia przeniesienia. (07 maj,2011r.)
To warsztat dla wszystkich, którzy chcą poznać psychologię kobiet i mężczyzn, oraz dowiedzieć się, dlaczego ich związki są tak skomplikowane.
9. Symbole życia – warsztat cyklu życia. (28 maj,2011r.)
W trakcie tego warsztatu, wykorzystując bardzo prostą symbolikę, będziemy mogli podsumować całość naszych zajęć, określając, na jakim etapie naszej życiowej drogi jestesmy i poznać mit osobisty.

  W zajęciach wykorzystane zostaną także podejścia badaczy neojungowskich i postjungowskich takich jak Sam Keen, Jean Shinoda Bolen, Hal i Sidra Stone (metoda Voice Dialoque), Marion Woodman.
Uczestnicy powinni zabrać ze sobą poczucie humoru, towarzyszącą im od dzieciństwa niczym nieograniczoną wyobraźnię, wrodzoną inteligencję, sny (proszę zapamiętać sny inicjalne, które pojawiły się, gdy ktoś zapisywał się do Akademii) i marzenia – oraz przybory i materiały do pisania i rysowania. Zapraszam!

Cykl obejmuje 9 spotkań. (sobotnie warsztaty i seminaria, zwykle raz w miesiącu) Istnieje również możliwość zapisów na wybrane tematy.

O prowadzącym: dr Mirosław Piróg, adiunkt w Zakładzie Historii Filozofii Uniwersytetu Śląskiego. Studiował fizykę teoretyczną oraz filozofię na Uniwersytecie Śląskim. Jego zainteresowania badawcze obejmują obszar psychologii głębi C.G.Junga, filozofii religii oraz antropologii religii. Autor książki "Psyche i Symbol" wyd. w 1999r. Stały współpracownik pisma "Albo-albo. Problemy psychologii i kultury" (Warszawa); Opiekun Międzywydziałowego Koła Miłosników Myśli C.G.Junga "Mandala"; Członek Rady Redakcyjnej czasopisma "Folia Philosophica". 

Zapisy i Informacje u organizatora: Pracownia Rozwoju Wewnętrznego PEŁNIA
tel. Wyślij e-mail
koszt: 120 lub 160zł. za jedno spotkanie

Więcej na Wyślij e-mail

Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
INFORMACJE
Kontakt
Renata Mazur-Ponikiewicz
Pracownia Rozwoju Wewnętrznego
Wyślij e-mail
Kraków
tel: 509 424 498509 424 498
tel: 695 866 374695 866 374
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
OPINIE O UŻYTKOWNIKU reniamaria
AKADEMIA JUNGOWSKA, Kraków 2010 / 2011 - galeria
AKADEMIA JUNGOWSKA, Kraków 2010 / 2011 Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4,5 na 5 (liczba ocen: 4)
Poprzednia usługa: ODŚNIEŻANIE, ODŚNIEŻANIE DACHÓW WAŁCZ, PIŁA   Następna usługa: Kafelkowanie