favore.pl
Nauka gry na pianinie, keyboardzie, fortepianie. Również online.

Nauka gry na pianinie, keyboardzie, fortepianie. Również online. nr 2569

Lokalizacja: Lublin (woj. lubelskie)

INFORMACJE
Cena
45 / sztuka
Użytkownik
lublin ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij zapytanie
Kontakt
Marcin Siwiec
Wyślij e-mail
Lublin
tel: 501 343051501 343051
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Godziny
pn-pt: 09:00-19:00
sb: 09:00-19:00
nd: 09:00-19:00
rozwiń
OPIS USŁUGI

Nauka gry na pianinie, keyboardzieNazywam się Marcin Siwiec. Jestem nauczycielem muzyki. Zapraszam do udziału w prowadzonych przeze mnie zajęciach z zakresu:
 
- nauki gry na instrumentach klawiszowych

- zasad muzyki

- historii muzyki

- kształcenia słuchu

- muzycznej informatyki (system MIDI)

 

Moje kwalifikacje

- 20 lat doświadczenia w nauczaniu,

- 30 lat edukacji muzycznej,

- 7 lat edukacji pedagogicznej (2-letnie Studium Nauczycielskie nr 1 w Warszawie,

- 5-letnie studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach na kierunku wychowanie muzyczne).


Jak zacząć naukę gry

Zacznijmy od początku. Co zrobić, żeby zagrać na pianinie? Trzeba usiąść i bynajmniej nie jest to czynność mało ważna, którą można wykonać byle jak. Siadamy dokładnie naprzeciwko środka klawiatury. Nie martw się o to, że nie sięgniesz do bardziej oddalonych rejonów klawiatury, wystarczy wyciągnąć ręce i przechylić się nieco w bok.

Ważna jest również odległość od instrumentu. Jeśli położysz dłonie na klawiaturze a Twoje ręce będą tylko lekko zgięte w łokciach (mówiąc inaczej będą prawie proste) to znaczy, że odległość jest prawidłowa. Ramiona powinny być rozluźnione i nie należy ich unosić do góry.

Następną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest kształt dłoni i sposób poruszania się palców podczas grania. Od prawidłowego, jak mówią pianiści "ułożenia ręki" zależy to czy będziesz w stanie zagrać w przyszłości trudniejsze utwory. Dłoń położona na klawiaturze powinna być zaokrąglona tak jakby w jej wnętrzu znajdowała się piłeczka (nieco mniejsza od tenisowej). Palce powinny dotykać klawiszy czubkami (a nie opuszkami!). Muszą uderzać w klawiaturę jak małe młoteczki (trochę podobnie jak te w mechaniźmie młoteczkowym fortepianu).

Dodam jeszcze, że plecy powinny być proste - nie tylko dla zdrowia ale i dla komfortu i jakości gry. Chodzi o to, że tułów musi być stuprocentowo dyspozycyjny gdyż do niego "przyczepione" są ręce, które podczas grania potrzebują pełnej swobody do szybkiego poruszania się w lewo, w prawo oraz nieznacznie w górę i w dół.

To chyba wszystko co można poradzić początkującemu pianiście w ramach teoretycznych instrukcji. Reszta jest kwestią ćwiczenia, podpatrywania nauczyciela i słuchania jego uwag. Niniejsze porady pozwalają na postawienie pierwszych kroków w dziedzinie gry na instrumencie klawiszowym. Jednak zdecydowanie zachęcam do skorzystania z pomocy doświadczonego nauczyciela - efekty będą dużo lepsze.Jak kupić instrument

Wybór instrumentu zależy w dużym stopniu od zasobów finansowych gdyż ilość dostępnych modeli jak też rozpiętość cen są bardzo duże. Jeśli stać Cię na Steinway’a (to taki Rolls Royce wśród fortepianów) to oczywiście powinieneś go kupić ale na taki wydatek stać niewielu. Niestety instrumenty muzyczne są drogie. Fortepian z górnej półki może kosztować nawet 500-600 tysięcy złotych. Zejdźmy więc na ziemię. Do rozpoczęcia przygody z grą na instrumencie klawiszowym wystarczy "zwykłe" używane pianino, które można kupić za 2-5 tysięcy złotych. Drugą opcją jest tzw. pianino cyfrowe. Jeśli postanowisz kupić prawdziwe pianino radzę poprosić o radę stroiciela, który fachowo oceni stan techniczny instrumentu. Twoją rolą będzie tylko ocena wizualna oraz brzmienia gdyż te parametry to już kwestia gustu. W przypadku kupna pianina cyfrowego podstawowym parametrem jest rodzaj i jakość klawiatury. Musi ona mieć odpowiednią długość oraz właściwie zachowywać się pod palcami pianisty. Instrument powinien mieć pełnowymiarową "ważoną" klawiaturę zawierającą 88 klawiszy z mechanizmem symulującym mechanizm młoteczkowy prawdziwego fortepianu. Pianino cyfrowe można kupić już za 1500 złotych. W obu przypadkach przy wyborze instrumentu warto też skorzystać z pomocy doświadczonego pianisty - tylko ktoś kto ma za sobą tysiące godzin gry na różnych klawiaturach jest w stanie należycie je ocenić.

Dlaczego warto kupić prawdziwe pianino:
  • Nic nie zastąpi prawdziwego mechanizmu młoteczkowego i strun,
  • Nic nie zastąpi pięknego niepowtarzalnego brzmienia pianina.

Dlaczego warto kupić pianino cyfrowe:
  • Mniejsza cena za niezłej jakości klawiaturę,
  • Brak konieczności strojenia,
  • Mniejszy rozmiar, mniejsza waga,
  • Możliwość skorzystania z ogromnych możliwości jakie daje system MIDI.
Co jest potrzebne do lekcji online
 
Umieść kamerę na wysokości głowy lub trochę wyżej. Skieruj ją znad swojego prawego lub lewego ramienia na klawiaturę tak abym widział Twoje ręce. Na bardziej zaawansowanym poziomie nauki najlepiej jeśli widoczna będzie cała klawiatura. Na początku wystarczy jakieś 90%, czyli z każdej strony może być pominiętych po kilka klawiszy. Ponieważ będę demonstrował sposób gry konkretnych ćwiczeń, utworów lub ich fragmentów musisz mieć w polu widzenia monitor swojego komputera lub laptopa. Oczywiście ważny jest również dźwięk. Im lepszy tym lepiej bo przecież będziemy się zajmować muzyką. Jednak jakość hi-fi nie jest konieczna do prowadzenia profesjonalnej i skutecznej lekcji. Tak więc wystarczy głośnik przenośny, głośniki komputerowe przyzwoitej jakości lub nawet niskiej klasy mini wieża. Warto mieć mikrofon o jak najszerszym pasmie przenoszenia choć zwykły mikrofon komputerowy powinien dać radę. Poziomy głośności ustawimy na pierwszych zajęciach.
 
Jak widzisz jest to dość proste. Ustawienie kamery, regulacja głośności i możemy zaczynać.
 
Po więcej porad zajrzyj tutaj.


Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz

INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
SŁOWA KLUCZOWE
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
Nauka gry na pianinie, keyboardzie, fortepianie. Również online. - galeria
Nauka gry na pianinie, keyboardzie, fortepianie. Również online. Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 10)
Poprzednia usługa: Pelna ksiegowosc - Kórnik   Następna usługa: Profesjonalna Przeróbka (Modernizacja) konsol PS2